( andrej_ | 2022. 08. 03., sze – 10:55 )

Ott is ez van pedig, csak az adottságok, és a korlátok mások. Társasházban első lépés a szigetelés, ha még nincs, vagy nagyon régi, különös tekintettel a tetőre. Addig lehet érdemben eljutni, hacsaknem szuperzöld mindenki, hogy a tetőn van valamennyi napelem, amivel a közös rezsi csökken, ezáltal a közösköltség, esetleg van visszatermelés amit számláznak. (Ha nem nő a közösköltség, az valójában csökkenésnek számít, szóval ahol N éve ugyanannyi, az ne hőzöngjön.)

Amit sok társasházban látok, azok az ősrégi parapet konvektorok. Azoknak hatásfoka még gázon belül is elég rossz, azzal sem árt valamit kezdeni. Tudom, ezek már milliós történetek, amik itt röpködnek, de nem mindegy, hogy 75-80%-os, vagy 90-100%-os (kondenzációs) hatásfokú történetek pörögnek, pláne ha normális szigetelés is felkerül a házra. Ebben az esetben is van lehetőség hűtőfűtő klímára, amivel az átmeneti időben (tavasz-ősz) komolyan rá lehet segíteni a fűtésre.

Azzal is tisztában vagyok, hogy sok esetben nem az akarat hiányzik, hanem a pénz, de most hogy ráborult a rezsidémon mindenkire...