( BehringerZoltan | 2021. 12. 12., v – 03:02 )

Először is, megint a lovon való fordítva ülést mutatod be. Kár ezzel próbálkozni nálam! Ha a szolgáltató korhatárhoz kötött tartalomhoz kíván hozzáférést biztosítani, akkor neki törvényes módon kell rendelkeznie adatról a felhasználói életkorára vonatkozóan. Ha ezt nem tudja megoldani, vagy nem megoldható akkor ilyen szolgáltatást nem végezhet. Ilyen egyszerű! 

Minden országnak olyan tűzfalat kell felállítania amivel szűrni tudja az eléréseket. A szolgáltató mint a google, akkor kapnak lehetőséget az egyes országok tűzfalain való átjutáshoz, ha az adott országgal szerződést kötnek, amiben kötelezik magukat az ország törvényeinek betartására, székhelyet létesítenek az adott országban stb. Innentől kezdve az ország az állampolgárai érdekében hozott törvényekkel szabályozhatja google működését, aki azokat köteles betartani. Vele szemben peres eljárás lesz indítható, amit az adott ország bíróságán az adott ország nyelvén folytatnak le. 

Mivel az IT szolgáltatók - leplezetlenül - arra törekszenek, hogy az általuk megképzett virtuális világban lévő identitásokat felváltsák a való világ identitásaival, és ezzel a virtuális és a valódi világot minél inkább összemossák, egyre kevésbé halogatható a kormányzati fellépés ezzel szemben a polgárok érdekeinek megfelelően.  Törvények útján szét kell választani a virtuális és a valódi identitást. Ezek közti esetleges átjárhatóságot kizárólag kormányzati hatáskörben szükséges tartani. Akár elképzelhető, h a kormányzat informatikai rendszere szolgáltat bizonyos adatokat az IT szolgáltatók felé, pl. a tartalom elérés életkori megfelelés jóváhagyására. Természetesen külön díj ellenében.