( anubis126 | 2021. 11. 24., sze – 22:06 )

Igen merőben másak a használati szokásaink.

Ezt nem intuitív módon történt. Vagy legalábbis többfázisú intuitív módon. :)
Első körben csak a vcore-ból csíptem. Ezt elég elég intuitív módon. 1,2v és kész.
Ekkor jött a "teszt". Windows elindul? El, jó. Cinebench teszt. Végigfut? Igen, jéé több pontom lett. Akkor jöjjön most egy kis Prime95. Ez is ment egy félórát. Hűvösebb is.
Majd fix 3,2 GHz-re állítottam és kezdtem megint a "teszt"-et. Majd órajel emelés és megint a "teszt", itt viszonylag nagyokat "ugrottam". Ez egészen elment odáig, amíg kékhalált nem kaptam.
Majd elkezdtem kisebb lépésekkel visszavenni a frekvenciát és "teszt".
Érdekes, hogy 3,675 GHz-en se volt kékhalál 2 óra prime95 után sem. Ennek ellenére mégis visszavettem 3,650 GHz-re mert ott nagyobb pontszámot produkált a cinebench-en a processzor. 3,625 kevesebbet produkált mint az előző két értéken.

Nyilván nem egy Amd mérnök pontos számolására állítottam be fixen és kész, de azért nem volt ez annyira légből kapott sem.

Néztem más teszterek tapasztalatai által összeállított vcore/fekvencia grafikont és néhány helyen nem egyenletes az emelkedés, hanem hullámok vannak benne egy részletesebb mérésnél.
Én nem állítom, hogy mindenkinek ezt az utat kell követnie. Nyilván már akkor is lehet stabilitási gondom, ha a táp pufferei vagy a vrm elkói elkezdenek veszteni egy komolyabb kapacitást.

Ez nem a munkahelyi gépem, szórakozási céllal használom.