( andrej_ | 2021. 10. 01., p – 22:27 )

A törzsvendégnek nem adsz romlott kaját... :P

Semmi idealizmus, meg reklámvalóság nincs, ami van azt hívják, hogy tervezési és üzemeltetési tapasztalat. Jellemzően a régi technikák életben tartása szervezet szinten valamilyen lábonlövést jelent. Vagy mert felszippant egy malware-t, vagy mert nem tud új szoftvert bevezetni.

Aki Win7-et szeretne a céges hálóján látni, hát azt rábízom, egészségére.

Olyan helyen ahol nincs Win10 driver valamire, az igen jó eséllyel nincs is a céges hálózaton vagy speciálisan szeparált. Nagyon örültem a mindenféle okokból Win 2003 Serveren hagyott dolgoknak, aztán csodálkoztak, hogy le kell állítsuk, mert léptennyomon megtörögetik, meg próbálkoznak. A hálózat leggyengébb eleme sajnos az egészre hatással van.

5 perc: hja, de mire eljutsz odaáig, hogy húha lejárt, akkor ezt mondjuk 100 gépen kéne megcsinálni, akkor már a group policyt vagy a login scriptet hegeszteni... Ami egészen addig nem probléma, amíg bőven van erre idő a napi ügyek mellett. Ekkor viszont a munkáltató égeti a pénzt ilyen bohóságokra, mint egy nem támogatott rendszer életben tartása ilyenolyan módon.

Ahogy írtam, a gépparkot nem az MS arroganciája miatt kell cserélni, hanem simán kihal benne egy táp, egy alaplap, szépsorban, és e mellett a mindenféle használt szoftverek egyszerűen többet fognak követelni. Mostantól még 4 évig nem kell Win11-re váltani, és ha mondjuk 4 év múlva egy 3 éves gépe lesz valakinek, amit mondjuk 7-8 évesen cserélt le 2022-ben, akkor azért az nem észnélküli cserélgetés.