( zeller | 2021. 02. 19., p – 12:40 )

"szerintem sok banki rendszernek lenne a szemétdombon a helye." - ebben egyetértünk - sajnos példákat nem mondhatok, de elég csak arra gondolni, hogy hány meg hány alkalmazás működik vastagklienssel...

A "ki kell írni"-hez: Mikori (milyen régi) adat az elfogadható, az hol legyen tárolva, hogyan frissüljön - illetve hogy pontosan mit értünk "kiírandó egyenleg" alatt? Van, akinek a felhasználható a lényeges, van akinek a könyvelt - oké, akkor számlánként két értéket kell kvázi folyamatosan (legfeljebb a "milyen régi felel meg" időközönként) frissen tartani (gyakorlatilag valamennyi tranzakciót követően a net/mobilbanki "árnyék" rendszerben is frissíteni) Miközben ha az user elkattint majd vissza, akkor már az aktuálisat kell mutatni, ami lehet, hogy eltér - amiből jön az üf.panasz, hogy "login után 123 petákos egyenleget írt ki, de a részletesben már 115-öt - ha nem tudják mennyi pénzem van, akkor megyek innen" - és üf. szemmel jogosan küldi el az egész bankot melegebb éghajlatra, hiszen a mobilos app két nézete inkonzisztens adatokat mutat.
Van, ahol úgy csinálják, hogy minden tranzakció után a netbank/mobilbank által nyilvántartott egyenleg is frissül, és van, ahol meg nem, hanem a login triggerel egy adatfrissítést, és a friss adatokat jeleníti meg, vagy épp direktben benyúl valamilyen köztes rétegen át a számlavezető rendszerekbe, és előkotorja az üf. egyenlegeit, mondjuk úgy, hogy röptében. Hogy ez a "röptében" egy töröt szárnyú betonbagoly vagy épp egy vándorsólyom, az más kérdés.