( Foltos | 2018. 01. 15., h – 14:50 )

Azért a Raspy más kategória. A Cortex-M -ek az MCU -k, jellemzően egy maggal, MMU és bonyolult CACHE nélkül. Egyel nagyobb kategória a Cortex-R (realtime processors), és csak utána jön a Cotrex-A (application processors). Minnél feljebb megyünk, annál inkább igaz, "kézzel", hobbi szinten nem nagyon lehet az igényeknek megfelelő FW -t írni. Ezek inkább speciális PC -k, Linux -szal, és fejleszteni is így kell rájuk.
Manapság mindent hajlamosak beágyazott rendszernek nevezni, és ebből kifolyólag mindent beágyazott szoftvernek hívnak. Ma inkább hardware-level programozásról, meg application-level programozásról beszélhetünk. A Cortex-M jellemzően az előbbi kategóriába esik, A Cortex-A jellemzően a másodikba (senki nem mondja nekem, hogy az apache2 beágyazott-szoftver csak mert Rpi-n fut). Az első kategória inkább villamosmérnök meló, a második inkább programozók dolga.

Visszatérve a te esetedre el kell ismernem, hogy ha csak az a cél, hogy 8 bites alkalmazásokat kiválts ARM -mal, akkor egy kis ARM ideális választás. Ezekhez NYÁK -ot csinálni is egyszerűbb (pl: LPC800 -ból van DIP8 tokozású).
Azért a nagyobb Cortex-M -ektől sem kell megijedni. Egy ChibiOS vagy mbed sok alap funkciót megold, lehet építeni a tetejére.

És végezetül megemlíteném a CrossWorks -őt. Ugyan nem ingyenes (150 USD a Personal licence. Emberhez kötött, több gépen is használhatod.) de nagyon jól összekalapált rendszer a Rowley Crossworks (http://www.rowley.co.uk/arm/). Ha nem a tool -okkal akarsz szívni, és van egy kis pénzed érdemes elgondolkodni rajta.