( vl | 2014. 11. 15., szo – 20:40 )

Baromságokat beszélsz. Nem is csoda, hogy olyan hülyéket sikerül rendszeresen kormányra juttatni, akik hasonló baromságokon törik állandóan a fejüket.

Az ágazati különadó gondolata is rossz, gyökerestül kéne kiírtani. Kb. ahhoz hasonlítanám, mint amikor a sánta panaszkodik, hogy nehezen tud felállni, erre valaki jól hátbarúgja, hogy még nehezebb legyen neki. (gyk: valami szar, erre nem megjavítjuk, hanem még jobban elbasszuk)

Ugye, most nem azt akarod mondani, hogy ha más kormányunk lenne, hirtelen a különféle szolgáltatóknak egészen eltérő csomagjai lennének?

Hát ha kormányunk lenne, akkor bizony a szolgáltatóknak egészen más csomagjaik lennének, mint most. Persze az utóbbi 25+ évben a kormányrúdnak még a közelében sem jártak olyan emberek, akiknek egyáltalán lövésük lenne arról, hogy milyen is lehetne egy jó kormány...

A különadókkal azt tudod elérni, hogy az inkorrekt módon működő cég által generált "lopott" pénz egy részét az állam ellopja, majd nagyrészt a sógoroknak, haveroknak kiosztja. És mindezt természetesen a fogyasztó fogja megfizetni. Tehát ahelyett, hogy a szolgáltatás ára közelítené az indokoltat, ehelyett jóval drágább lesz (sőt, még annál is kicsit drágább), és az "árdrágítás" eredményén risztel egymással az állam meg a szolgáltató. Na ezek után igazi ökörnek nevezem azt a fogyasztót/állampolgárt, aki még tapsol is ahhoz, hogy kilopják a szemét, részben pont azok, akiknek az lenne a feladatuk, hogy a szolgáltató rablását leállítsák!

Szóval nem az a feladat, hogy hogyan lehet a lopott pénzt minél kreatívabb ötletekkel ellopni, hanem az, hogy a szolgáltató az amúgy mellesleg törvényben is tiltott tisztességtelen gazdasági tevékenységét megrendszabályozzák. Érdekes módon az EU képes volt elérni, hogy az európai roaming díjak konvergáljanak a nulla felé! Nos, hasonlóan lehet szépen olyan fogyasztóvédelmi szabályokat hozni, hogy pl. ami infrastrukturális szolgáltatásnál nem jelent műszaki többlet kiadást a szolgáltatónak, azért nem kérhet többletpénzt/nem korlátozhatja a saját kénye-kedve szerint a szolgáltatás tartalmát sem. Aztán ezt bevasalni rajtuk.

De az ultimate megoldás persze az lenne, ha a természetes monopóliumokból szépen kivásárolná a közösség/állam a szolgáltatót (nem piaci alapon, hiszen itt nincs piac, mivel nincs max. 1-2 szolgáltató - hanem ráfordításos alapon: amibe került neki, mínusz eddigi megtérülés, plusz elismert elfogadható hozam), így a drót nem a szolgáltatóé lenne, hanem a városé/közösségé, akik utána nonprofit alapon adnák a drótot a lakóknak, az internet kijáratért meg mindenki előfizetne a neki szimpatikus szolgáltatónál - és mivel itt már ténylegesen lehetne a szolgáltatókat versenyeztetni, és mindjárt kialakulnának a tisztességes nyereségszázalékok...