( uzsolt | 2014. 08. 01., p – 19:55 )

Az viszont nincs benne, hogy a nyugellátásra mindenki jogosult. Tehát nem jár, csak ha törvény megállapítja.

Nem, te is félreérted. Törvény megállapíthatja a nők "kedvezményezettségét". Tehát pl. ami most volt, hogy 40 év munkaviszony után a nők nyugdíjba mehettek (egy 18 éves korában szakmunkásként 40 évet ledolgozott nő 58 éves korában, az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt). Gondolom azért lett ez az egy mondat, hogy ne kössön bele a 40 év munkaviszonyos törvénybe az AB. Persze egy nagyon elvetemült eset az is lehetne, hogy a férfiak nem kapnak nyugdíjat, hogy a nők több nyugdíjat kaphassanak - majd ha a Fidesz-vezérkar tömegesen operáltatja át magát nővé, kezdjünk azon gondolkodni, hogy lehet, hogy meg akarják hozni ezt a törvényt :) :) :)

Érdemes elolvasni az Alkotmányt is

Ááááá, végre :) Így már lehet beszélni és nem csak a levegőbe :)

Alaptörvény:

Anyaság, betegség, rokkantság, fogyatékosság, özvegység, árvaság és önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult.

Az Alkotmány szövegéhez képest annyi változást látok, hogy a felsoroltak között nincsenek "öregek" (míg az Alkotmányban volt).

Viszont:

Magyarország külön intézkedésekkel védi a családokat, a gyermekeket, a nőket, az időseket és a fogyatékkal élőket.

és

A közteherviselés és a nyugdíjrendszer alapvető szabályait a közös szükségletek kielégítéséhez való kiszámítható hozzájárulás és az időskori létbiztonság érdekében sarkalatos törvény határozza meg.

Persze az is lehet, hogy nem lesz majd nyugdíj, hanem minden nap jön a postás, és a nemzeti együttműködés kenyerét házhozviszi :) Persze azon is el lehet mélázni, hogy "önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség" illetve a "betegség" rovatba az idősek besorolhatóak-e (jellemzően az idősek betegesebbek).