( hajbazer | 2010. 05. 29., szo – 11:01 )

A GUI miért alapvető fontosságú? Mert a ctorrent tudja "alapvető feature-ökben (amit egy torrentklienstől elvárni)", én nem várok el GUI-t egy torrent klienstől. Te miért vársz el GUI-t, anélkül is tud fel és letölteni: a GUI-val rendelkező torrent kliens akkor bloatware, nem?

Hiszed vagy nem, kettő és fél évig ctorrent-et használtam, webes UI-val, majd jött az rtorrent, amit már konzolon is nagyon jól tudok futás közben állítgatni (ezt használom a mai napig ha Linuxról van szó). Nekem sem alapvető fontosságú a GUI egy torrent kliensnél, de vannak felhasználók akinél igen. Én csak arra hívtam fel a figyelmed, hogy mind az uTorrent, mind a kTorrent elsősorban olyan felhasználóknak készült, akiknek alapvető fontosságú a GUI, ezért szerencsétlenebb dolog bármelyiket összehasonlítani a ctorrent-tel, mint a kettőt egymással.

Hol a határ az alapvető feature-ökben egy _jó_ program és egy bloatware között? Miért éppen ott húznánk meg, ahol Te véled ezt a határt? Alapvető feature az, amit személyesen Te kihasználsz, és minden más feature már nem alapvető, akárhányan is használják azt rajtad kívül?

Ott, amikor egy másik program ugyanazokra a feladatokra több erőforrást zabál fel, függetlenül attól, hogy FreeBSD-n fut-e vagy sem.

Ha többet tud, akkor bloatware? Ha éppen annyit, akkor bloatware? Ha kevesebbet, akkor bloatware? Vezessük be a feature/kBájt mértékegységet és mondjuk ki, hogy 10 feature/kB felett már nem bloatware?

Vezessük, de a CPU terhelést is vedd hozzá. Mellesleg én úgy gondolom, ha már bevezetgetünk, akkor felső határt kéne feature/kB szinten és amellé egyes funkcionális elemekhez, amiből a program összeáll is egy CPU/memória-terhelésre rámutató mérőszámot. Főleg, objektum-orientált cuccoknál ez egyszerűbb, hiszen lehet tekinteni egyes objektumokat, hogy példányosítás után mennyit zabálnak. A Firefox (ami nyilván "nem bloatware") menüsora (a GRE-nek köszönhetően) például egy olyan objektum (ha egyáltalán az), ami sokat zabál, PIII-mon másfél másodperc alatt rajzol ki egy panelt, nem beszélve a könyvjelzőkről. Hasonlítsd össze egy Operájéval vagy egy Chrome-mal.