Volt ugye nem olyan rég egy kis bash program amiről írtam is itt..
Ma épp az egyik kollégámnak akartam demonstrálni, fel is mentünk az a group overviewra, majd lelkesen a downloadra kattintottunk.
Itt ért minket a meglepetés, miszerint valaki(k) ügyesen átírták az oldal linkjeit(porns) és egy hatalmas vulvával szembenézve arról kellet döntenünk hogy kívánjuk a nem létező medaplayert frissíteni.
Visszanézve az oldal logját kiderült, hogy az augusztus 17-én a csoporthoz csatlakozott "winchfck48 user" írta át- előszőr a linkeket. Ez eddig rendben is van. Igen ám, de a legutolsó módosítás a polar000test@gmail useré aki nem is tagja a csoportnak.
Innentől tovább keresve kiderült, hogy ez nem is újdonság - csak éne voltam naiv - és van egy valag ilyen probléma az google-on, meg talán több is.
Szóval asszem fogom és elhozom onnan a teljes levelezésemet is.
- 3216 megtekintés
Hozzászólások
A google a groups az csak egy webes USENET kliens, nema googleval van a gond, hanem magával a USENET-el.
---
/* No comment */
Ketchup elementál megidézése a sajt síkra
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
És mennyire számít biztonságosnak szerinted egy ilyen laza USENET kliens kör építeni megosztott erőforrásokkal egy rendszert?
vagy jelentsem be mint támadó webhely? :)
"A very intelligent turtle
Found programming UNIX a hurdle
The system, you see,
Ran as slow as did he,
And that’s not saying much for the turtle."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha az én oldalamra regisztrálna valaki winchfck48 névvel, kapásból törölném. Gyanús volna, egyszerűen mert a nick eleje úgy kezdődik mint "win", a vége meg, az "fck" a "fuck" mássalhangzóiból áll össze. Ez nekem bőven elég ahhoz, hogy nemkívánatos vendéggé minősítsem.
-------------
Regényeim:
http://adlibrum.hu/Poliverzum/
http://www.novumverlag.hu/novitaeten/8/?product_id=22&detail=1
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
de ez egy bot.
beregisztrál az googlera - van fiókja is és szpemmel, át ír amit tud meg ki tudja mit csinál
az izgisebb a másik, hiszen az nem is csatlakozott a csoporthoz - nem is létezik - mégis képes volt átírni a linkeket
pl mi van ha nem ilyen egyértelműre írja át linkeket hanem pl a Downloads alá betesz egy vírusos deb-et vagy rpm-et..?
Ez így elég freaky sztem, olyan mintha pl a sourceforge-on lévő letöltésekben sem szabadna többé megbízni....
"A very intelligent turtle, found programming UNIX a hurdle
The system, you see ran as slow as did he,And that’s not saying much for the turtle."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát ciki az biztos...
-------------
Regényeim:
http://adlibrum.hu/Poliverzum/
http://www.novumverlag.hu/novitaeten/8/?product_id=22&detail=1
:::A #86-os sorszámú hivatalosan bejegyzett GoboLinux felhasználó
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Én amióta egy német egyetem protesztvidjét láttam a go...le-vel kapcsolatban, azóta gyanakvással kezelem. Ezért nem használok pl alapból gost sem, sehol.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni