Sziasztok, itt olvastam, hogy elfogadták azt a törvényt, amivel ha jól értettem Usa kiadhat olyan kripto pénzt, ami valódi, például ezüst árfolyamoz van kötve. Így a bankok kikerülésével lehet majd tranzakciókat intézni. Mi lesz várható ezek után szerintetek? Hogy hat majd a Bitcoinra és a társaira, valamint a hagyományos fizető eszközökre?
Nekem úgy tűnik, hogy nem elég, hogy az Ai / chatbotok miatt átrendeződik a munkaerő piac egy része, a banki szektorban is fog majd ez és a hasonló törvények nagy változást hozni.
- 440 megtekintés
Hozzászólások
Amennyire követtem, a genius a stablecoinok amerikai piacának állami és szövetségi szintű szabályozottá tételéről szól, és a legfontosabb hogy a linkelt cikked szerint a szenátus / képviselőház is támogatta, mindkét helyen elég nagy fölénnyel, Trump meg mindig is támogatta a területet, ezzel az egyhangú állami támogatással most a kriptopiac egy része (stablecoin) a szürkezónából bemehet a fehérbe. Egy csomó fogyasztóvédelmi szabály van benne amiket néztem, meg biztosítékok pl. a kibocsátónak megadott nagyságú és magas likviditású tartalékot kell rá képezni (kp/rövid lejáratú kincstárjegy), az ottani szövetségi pénzügyi felügyeletek fogják monitorozni a nagyobb kibocsátásokat a kisebbeket az adott állam stb.
Nem gondolnám, hogy nagy változást hoz egyhamar. A teljes globális kriptopiacot, nem csak a stablecoinokat hanem az egészet kb. 4 billió* $-ra teszik, több mint fele a BTC, szóval csak egy töredék a stable. Összehasonlítás kedvéért, 2023-ban önmagában csak a tőzsdei határidős / opciós piacok nagysága volt kb. 137 billió* $ (* rendes billió, nem az amerikai milliárd).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Köszi az összefoglalást.
Én abban látom a legnagyobb kockázatát a stablecoinnak, hogy valamilyen szoftveres probléma miatt feltörik vagy megtörik az egészet akár kvantumszámítógéppel akár más módon, hash sebezhetőség vagy bárhogy. Ez a kriptora még inkább igaz, mert ha ez megtörténik, nincs mögötte semmi. Majd sok ember elmondhatja majd, hogy hát, én szóltam.
Míg a készpénzt vagy az arany rudat azért nehezebb tökéletesen hamisítani.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
a bankot is barmikor meghekkelhetik, es kikuldhetnek onnan barmit. aztan bottal utheti a bank a penz nyomat....
cryptoban mar lattunk olyat hogy a hekkelt "penzt" egy masik valtora kuldtek, ami meg szepen megfogta. sot vannak blacklistelt addressek, ahonnan utalas jon azt mindenki lockolja. sot egyes chaineken (nem btcben) is van lockolt address, barmilyen onnan indulo tx invalid blockot eredmenyez.
nem olyan konnyu egy hack utan a penzhez hozzajutni mint mint hogy itt sokan gondoljak...
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért ezek az algoritmusok már bizonyítottak, igen kicsi a valószínűsége hogy komolyabb baj lenne velük, nagy agyak fürkészték át őket. Egy mindent vivő kvantumszámítógép sem a semmiből fog előugrani, jelenleg kb beláthatatlan távolságban van hogy bármilyen való életben használt titkosítást megtörjenek vele.
Valójában aranyat és készpénzt sokkal könnyebb hamisítani olyan szinten, hogy egy átlagembert becsapjanak vele, nap mint nap megtörténik, sajnos engem is simán át tudnának verni, nincsenek illúzióim. Kriptóval ez nem ilyen egyszerű.
A Bitcoin szempontjából a stablecoin egy melléktermék ami megszűnik amint bekövetkezik a hyperbitcoinization.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ha lesz olyan kvantumgep ami tori az sha256d hash, az mar a vilag legkisebb gondja lesz. akkor mar a tobb mast regen "megtortek"...
A vegtelen ciklus is vegeter egyszer, csak kelloen eros hardver kell hozza!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni