Futóóra 10 éves gyereknek

Sziasztok!

10 éves kislánynak szeretnék futóórát vásárolni. Ami lényeges:

  • Alap dolgok kijelzése (iram, idő, távolság)
  • GPS track rögzítése
  • Előny a vezeték nélküli szinkronizáció (BT) Android appal
  • Előny a Strava kompatibilitás
  • Okosóra funkciókra, SIM szolgáltatásokra nincs szükség

Szívesen vennék javaslatokat bevált típusokra.

Hozzászólások

Régebbi Garmin típusok között nézz szét! Biztosan találsz olyat, ami képességekben megfelel, esetleg a szíjat kell cserélned. Mennyit szánnál rá?

Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.blogspot.com

Szerkesztve: 2025. 05. 27., k – 18:09

subscribe.

Én 14 éves fiúnak nézek éppen.  Nálunk a kisebbik gyerek komolyabban elkezdett futni/kocogni, és szereti. Már 1000 sportot kipróbáltunk, és érdekes módon úgy néz ki, hogy ez válik be.

Eddig a Garmin Forerunner 55, Garmin Forerunner 165, Garmin Forerunner 265s (a 265s kisebb mérete miatt, de jóval drágább, szóval 99% hogy nem ez lesz) típusokat néztem.

Valószínűleg a Garmin Forerunner 55 vagy Garmin Forerunner 165 lesz a nyerő, ezek a belépő szintű futóórák a garminból.

A Coros Pace 3-at néztem még. Vagy Garmin instinct 2 (amíg lehet még kapni). - de ezek is drágábbak, szívesebben megvenném akkor, ha már régebb óta fut.

Garmin instinct 2

Ez nem futóóra, ha veszel mellé mellkaspántot, akkor jó lehet, de a pulzusmérése több mint gyalázat ha az optikai szenzort nézzük úgy, hogy közben rázkódik. Most jelent meg a 3, szóval még van benne kb 1 év, de igazából nem annyival jobb a 3, hogy megérje megvenni (amíg van 2 a piacon).

Aláírás _Franko_ miatt törölve. 
RIP Jákub.
neut @

Benne van mint sport a futás, séta, úszás, biciklizés, meg még 1000 sport. Én úgy értelmeztem, hogy egy multi sportra szánt óra, így is hirdeti a garmin. A google így kezdi (az új AI összefoglalója írta, és a keresés: "garmin instinct 2 primary sport"):

The Garmin Instinct 2 is a versatile smartwatch that's designed to track a wide variety of activities, making it difficult to pinpoint specific "primary recommended" sports. However, it excels in outdoor and multisport activities. Some of its primary recommended sports include: 

Running:

The Instinct 2 offers various running profiles, including trail running and indoor track running, and provides features like VO2 max tracking and daily workout suggestions. 

Cycling, swimming, hiking. stb...

Én sétálásra használok egy garmin instinct 2x-et, az ugyan nem futás, de összehasonlítva egy apple watch 8-cal teljesen pontos volt amit mért.

Nem azt mondom, hogy nincs benne, hanem azt, hogy nem ez a fő profilja. Mondom ezt úgy, hogy másfél éve használok 7/24 egy Instinct 2 Tactical Solar-t. Ha  biometrikus rész nem érdekel, akkor perfect. De mint írtam, venni kell mellé egy mellkaspántot és akkor már jó a biometria is, ráadásul kevesebbet fogyaszt mint az optikai szenzor. Ez inkább egy strapa túraóra. A kijelzője 0 karccal rendelkezik, pedig mindig rajtam van.

 

De próbálj meg kocogni vele, látni fogod, hogy irreálisan magas értéket fog mutatni, pl 150-es pulzus, amire ha rászámolsz "manuálisan" kitapintva, akkor kiderül, hogy 110. Vagy a 150-es jelzett pulzusnál ha leveszed és visszateszed, akkor újraszámol és kiderül, hogy 100.

Aláírás _Franko_ miatt törölve. 
RIP Jákub.
neut @

Köszi, ezt jó tudni. Most egyelőre csak sétálok, de a célom, hogy ez kocogás legyen egy idő után.

Az instinct nekem is mindent kibír, nagyon szeretem. :) Ugyanezt tudom elmondani, kb fél év használat után nincs rajta sérülés. Az apple watch 8-at váltottam le rá, és nem bántam meg.
Engem nem zavar az lcd képernyő, és a nyomógomb, sőt. Az aksija kb egy hónapig bírja.

Nekem egy occsó Amazfit van, bruttó 16 ezer volt három éve, tudja azokat, amiket írtál... nyilván drágább óra biztos jobb.

Én a Huawei Band 9-t választottam (van már 10 is), az a pontosabbak között van ebben az árkategóriában. Igaz nem futásra használom és fel kellett rakni a "gyűlölt" kínai boltot.

Annyit ezekről, hogy nincsen bennük gps, szóval kell a telefon a közelbe (magaddal kell vinni), hogy útvonal legyen - cserébe bírja 2 hétig.

(Ajánlom a The Quantified Scientist csatornát a Yt-on a választás előtt.)

Annyit ezekről, hogy nincsen bennük gps, szóval kell a telefon a közelbe (magaddal kell vinni), hogy útvonal legyen - cserébe bírja 2 hétig.

Amit írtam (az Amazfit-et), abban van GPS, nem kell vinni telefont, például: https://www.alza.hu/amazfit-bip-5-soft-black-d7844911.htm#parameters

Csodát ne várj tőle, de én teljesen meg vagyok elégedve, nagyrészt pontos GPS track-et rögzít, kb. megfelelően méri a pulzust, és ritkán kell tölteni (én kb. hetente töltöm). Nem tud annyi mindent, mint egy drágább óra, de kezdésnek szerintem teljesen jó, aztán, ha felmerül, hogy kevés, akkor lehet drágábbat nézni, ha meg elég a tudása, akkor nyertél.

A GPS track kinyerése mennyire kényelmes? A Zepp app minden további nélkül leszinkronizálja bt-n, vagy van azért vele kínlódás?
(A saját készülékemmel szinkronizálnám, 10 évesen nálunk egyelőre nincs telefonozás. Esetleg csinálok neki stravát, ott kényelmesen látom az adatait. Meg inkább azt szokja, mint az fb-t.)

A GPS track kinyerése mennyire kényelmes? A Zepp app minden további nélkül leszinkronizálja bt-n, vagy van azért vele kínlódás?

Teljesen automatikusan leszinkronizálja, onnan meg ki tudod exportálni GPX, TCX vagy FIT formátumban, ha épp az kell.

A saját készülékemmel szinkronizálnám, 10 évesen nálunk egyelőre nincs telefonozás. Esetleg csinálok neki stravát, ott kényelmesen látom az adatait. Meg inkább azt szokja, mint az fb-t.

Összekötöd a telefonnal és kész. Amint látják egymást BT-n, automatikusan áttolja az adatokat, akár Strava-ba is, a Zepp-en keresztül utólag, akár bármelyik másik alkalmazásba, utólag.

Ha neked is van Strava fiókod, akkor annak azért nézz utána, hogy a Stravában mennyire van megvalósítva a multi-account kezelés. Ha nem figyelsz, simán előfordulhat, hogy rossz fiókba töltöd fel a tracket... 😂

Lehet vennék valami régebbi telefont csak erre a célra, legfeljebb nem adod a gyerek kezébe, de azzal szinkrózod, akkor biztos nem megy mellé az adat.

Blog | @hron84

valahol egy üzemeltetőmaci most mérgesen toppant a lábával 

via @snq-

Van saját Strava fiókom, előfizetéssel.
A tervem az, hogy az Amazfit appját kötöm össze a kislányom Strava accountjával. Strava-ban follower-only-ra állítom a privacy-t, én follow-olom, és a saját Stravámból látom a track-jeit.
Elméletben legalábbis így képzelem el. :-)

Szerkesztve: 2025. 05. 28., sze – 07:44

Amazfit, Coros, Garmin, Polar, Suunto

Elég nagy a választék.

GPS-nél mennyire fontos a pontosság? Térkép kell vagy  elég ha otthon nézegetitek? Edzés tervezés/javaslatok az órától/apptól? Pulzus? Később esetleg fontos lehet a részletesebb statisztika? Talaj kontakt idő, lépéshossz, mozgás... Vízállóság? 

Érdemes használt piacon, német/osztrák ebay.de oldalon is nézegetni. Elég meredeken esnek ezeknek az óráknak (a drágáknak) a hasznát piaci árai, garanciás sportórákat féláron meg lehet szerezni. 

Érdemes használt piacon, német/osztrák ebay.de oldalon is nézegetni.

Én ezekből nem mernék használtat venni, mert nem cserélhető az aksijuk. Nem lehet tudni, hányszor szenvedett mély kisülést az aksi, főleg mielőtt sikerült eladni. Én egy decathlonban néztem egy coros pace 3-at, ami kiállított darab volt, de nem tudták megmondani meddig, hogy használták, és be sem tudták kapcsolni (gyári töltésnek kellett volna benne lenni), így inkább otthagytam.

Szerintem ami fontos, hogy a regenerálódást mutassa futás után, ezekben a Garminok biztos jók (a többit nem ismerem). Az én gyerekem pl nem tudja ezt felmérni, és mértéket sem tud tartani, ezért is tartom jó ötletnek neki az órát.

Amit még nem szokott sikerülni, hogy mindig fel legyen töltve az óra/telefon/akármi, azaz ne legyen lemerülve, amikor kell, egy gyerekről van szó. (persze lehet, hogy nem mindegyik gyerek ilyen :) ) Ezért érdemes lehet olyat venni, ami nem 1-2 napig bírja, mert az fárasztó naponta a töltőre dugni, és elveszti majd az érdeklődését.

Ez teljesen igaz, én sem azt szeretném, hogy egy órára hallgasson. De mankónak az elején jó lehet.

Nálunk kb 3 hét futás után a gyerekem bejelentette, hogy elmegy kocogni, majd nem jött haza a szokásos egy órán belül. 2.5 óra múlva megjelent és mutatta, hogy fél-maratont futott. Másnap persze alig bírt menni.

Előtte kérdezgetett, hogy Ő futhat-e ilyet, le tudja-e futni? Mondtam neki, hogy nem, nem futhat, biztos le tudná futni, de erre fokozatosan szoktak felkészülni. Még sportorvoshoz is el kellene menni. - Erre kérdezés nélkül végigfutotta.

De a pihenési, regenerálódási időket sem érzi még, nem csak a fokozatos felkészülést nem tartja be. Nem akarom, hogy a saját kárán tanulja meg, vagy még el is menjen a kedve a futástól. Persze nem egy óra oldja meg, az max csak egy utolsó utáni kiegészítés lehet, beszélgetni kell vele, segíteni. Most mi egy klubbot is keresünk, ahol esetleg profi edző van.

Egy ismerősömnek a futástól (nem jó cipőt választott, és megerőltette magát) csonthártya gyulladása volt, ami fél évbe is beletelt minimum, mire rendesen elmúlt, ezért nem szabad ezzel viccelni. Csontkinövés (sarkantyú), vagy bármi lehet belőle.

Ismerek futókat, akik meglepően kevés edzéssel futnak ultratávokat. Meg olyanokat is, akik tíz kilométereket futnak, mégis mindig fáj valamijük.
Fiatalon talán még egy kis buzgálkodás belefér.
Szerencsére pici kora óta aktív. Hat évesen már túrázott 30 km-t. :-)
Most kézilabdázik, bár ahogy látom, hosszú távon nem az lesz a sportja.

A futást eddig próbáltam nála halogatni, mindig azzal intéztem el, hogy ráér még. Azért kezdtük el, mert egyre rámenőseb és határozottabb lett.
Nálunk egyelőre nincsenek ilyen tervek, hogy egyesület. Az alapokat szeretném megtanítani neki, meg egy szemléletet. Az már az ő útja, hogy mit kezd mindezzel.

Én a futásfelhalmozásban hiszek, évente két-három alkalommal 7-10 kilométert futok, közte semmit, hagyom, hogy a szervezetemben felhalmozódjon a futásenergia, ami majd a versenyen kipattan belőlem... :D

Na, jó, biciklizni jobban szeretek, ezért inkább biciklizek... :D

GPS-nél annyi a követelmény, hogy tudjon track-et rögzíteni, amit aztán tudunk nézegetni, elemezni.

Az edzésterv én vagyok. Az órának nem kell ilyesmit tudnia. Egyelőre a pulzusmérés se lényeges. 10 évesen nem arra tanítom, hogyan tud minél kompetitívebb lenni. Fontosabb, hogy tudjon figyelni a testére, annak jelzéseire. Ösztönösen érezze, mit bír, mitől fejlődik. Illetve lássa, mit adhat a futás, mint életforma. Most nem a másodpercekért megyünk.

Vásároltam már használt órákat, pont az általad leírtak miatt. Ez azonban más helyzet:

  • eleve nem drága órát keresek
  • hamarosan szülinapja lesz, kiváló ajándék lenne, nagyon lelkes - új órát szívesebben ajándékozok
  • már ebben jöhetne az UTH-ra - számunkra az a hétvége a futás ünnepe

Leírtak már kb. minden lényegest előttem, így annyit tennék hozzá, hogy vásárlás előtt azért próbáljátok fel a 10 éves kislányra. Ezek a dedikált sportórák azért gyakran 47mm körül vannak, röhejesen nagy tud lenni rá valószínűleg, az optikai szenzor pedig teljesen használhatatlan lesz, ha nem fekszik fel rendesen a csuklójára, oldalról fényt kap (cadence lock).

Garminnál az s végű modellek a kisebb csuklóra szánt verziók, de azok is elég nagyok (kb. mint trey submarinerje :)).

Értelmes tesztekre: DC Rainmaker és DesFit oldalait ajánlom.

Nekem annó sportóra kellett, üzeneteket, hívásokat, semmit nem kezelek vele, csak a mozgás rész érdekel, és az időt nézem rajta. A Garmin tökéletesen bejött, Forerunner 45-tel kezdtem, kb a tudása 10-15%-át használtam ki, aztán váltottam Forerunner 245-re.  Azért, mert az zavart, hogy a 45-nél csak 3 étéket lehetett egyszerre megjeleníteni (leírás nélkül), 245-nél pedig 4 hely van leírással. + a csiganyálas navigáció jól tud jönni terepfutásnál, bár ez azért nem olyan, mint egy normális navigáció. Cserébe ha 25%-on van az aksi, akkor 2 vagy 3 nap múlva rárakom töltőre...(4 éves, napi használatban, éjszakára leveszem). Használtan én biztos, hogy ilyet vennék, a 245 méretben kisebb, mint a mai modellek többsége.
Motiválni is tud egy csomó mért értékkel, Garmin Coach futáshoz nekem jó, ... DC Rainmaker és Desfit youtube-on is lévő tesztjei jók (ők sportolók, nem csak tesztelgetők), mert látod a képernyőképeket, grafikonokat, ... alaposan tesztelnek.  

Jó sportolást!

Szerkesztve: 2025. 05. 28., sze – 11:31

Nem írtál keretet, ami nagyban meghatározza a képességeket.
Ha nem akarjátok naponta töltögetni, akkor a sport brandek között nézelődj: Garmin, Polar, Suunto és Coros.
Esetleg Huawei, de annak korlátozottabb lesz a képessége.
Garminon a sok felesleges mellett egy funkció biztosan hasznos lesz, ez a GarminPay.

Ezeket nézegetném (2022-es vagy újabb modellek):
Garmin Forerunner 165 (43mm)
Garmin Forerunner 255s (41mm)
Garmin Forerunner 265s (41.7mm)
Polar Pacer (45mm)
Polar Pacer Pro (45mm)
Suunto Run (46mm)
Suunto Race S (45mm)
Coros Pace 3 (41.9mm)
esetleg
Huawei Watch Fit 4
Huawei Watch GT 4/5 41mm

250 EUR alatt csak kompromisszumos megoldás van. Ár/érték arányban szerintem ezek a legjobbak: Garmin Forerunner 255s, Coros Pace 3, Polar Pacer (ez most akciós). Összeszerelés és anyagminőségben messze a legjobb a Huawei, de az nem sportóra. Nagyon szép nőies darabok vannak belőle. Ha meg tudtok békélni az alkalmazással és a sportfunkciók elegendőek (pl. pulzuspánt és Strava támogatás van), akkor jó választás lehet. Ezt 14 nap alatt le lehet tesztelni.

Nem futok hanem tekerek de alap szinten elég a Strava app egy mobilra és lehet futni/tekerni. A biometrikai adatok rögzítése csak fizetős Strava accounttal megy. Így ezt is érdemes hozzászámolni.

Eddig próbáltam Amazfit Suunto és Bryton órákat. Nyilván az Amazfithez kell a telefon a GPS miatt. Az meg eléggé pontatlan ha kis helyen köröz az ember. De ezt ki kell próbálni. Én feleslegesen nem költenék egy petákot sem profi cuccra. Ha még hb is kell akkor úgyis kell a mellkas pánt. A Decathlon óráit is megnézném. PL Suuntot sátoros ünnepekkor olyan áron adják hogy nem szabad simán megvenni. Simán kapsz 40% kedvezményt és repülővel itt van 2 nap alatt. De a szívritmushoz az övet akkor is könnyebb beszerezni. Olyan olcsó óra ami ant+-t bt-t támogat ahhoz egy Decathlon pánt és az appból mehet Stravara. Bár pl a Suunto app jobb analízist ad mint a Strava. A 3d térkép meg előbb volt ott mint Stravan. 

Nyilván az Amazfithez kell a telefon a GPS miatt.

Nem, nem kell. Kb. 5 éve az összes Amazfit órában ott a GPS, pár korai szériában nem volt, illetve most jött talán ki egy "Unity" sorozat, amiben nincs, de az bruttó 16 ezer, ettől az árszinttől azért tényleg ne várjunk mindent is.

“Telefon” (legyen az akár egy androidos VM) nélkül problémás lesz az órák többségének a használata. Már a kezdeti beállítás is, de utána smart funkciók és adatszinkron nem lesznek. Garmin és Polar tud out of the box PC-s szinkront, Garminon ráadásul le tudod menteni a FIT file-okat.

A hw-hez nem tudok hozzaszolni (mert en csak bringazok ott pedig az edge vonalat hasznalom), de arra figyelj majd hogy sajnos a garmin connect es a strava eseteben is van egy min. korhatar hogy tudja majd hasznalni.

Telefonja egyelőre nincsen. Arra gondoltam, hogy létre hozok neki egy Strava fiókot, ahova szinkronizál (az én telefonomon keresztül), ott én follow-olom és a saját Stravámból tudom nézni a futásait.

Amazfit Bip 6 eddig a befutó.

Strava azt írja, hogy 13 év alatt szülői engedéllyel lehet használni a szolgáltatást.

Az a legelső Bip lehetett, én azzal kezdtem az Amazfit érát, annak transzflektív kijelzője van - vagyis olyan, mint régen a "kvarcórák", csak színes - szóval folyamatosan mutatja az időt, bármit, nem kellett forgatni, mozgatni a csuklót. Abban is van GPS, Zepp kompatibilis volt három évvel ezelőtt még (szerintem most is az), ha még jó az akkuja 7 év fiók után, akkor az se rossz választás. Az enyémnek megdöglött a kijelzője sajnos, pedig nagyon szerettem, mert elég volt 3-4 hetente tölteni.

A transzreflektív kijelzőket nagyon szerettem. Garmin GPSmap 62s-sel túrázunk, illetve ezzel kerékpároztam (ANT+ mellkaspánt működött vele). Nappal simán csak látod a kijelzőt mindenféle háttérvilágítás nélkül. Legjobb.
Méltatlanul koptak ki ezek a kijelzők szerintem.
 

Olyan PPG szenzora és szoftvere volt, hogy megmérte az asztal, az alma pulzusát. Ha vezettem, gázadásra emelt pulzus értéket adott - nyilván a nagyobb sebességhez nagyobb pulzus is dukált.

Én semmi ilyen nem tapasztaltam... az asztalt és bármit azonnal észrevett, hogy nem pulzál, ha letettem; az almát nem próbáltam; vezetés közben se ingadozott soha a pulzusom. Nem lötyögött a csuklódon? Az összes PPG szenzornak az a "halála", hogy ha laza, akkor nem mér jól. Amúgy szoktam röhögni, amikor nagy vita van futós körökben, hogy melyik óra mér jól, amikor van kb. 4-5 féle szenzor és mindenki azt a kb. 4-5 szenzort építi be.

Ha a te telefonodhoz fog kapcsolódni az óra, igyekezz minél kevesebb információt szinkronizálni a két eszköz között. Úgy értem, hogy ami nem edzésadat, azt próbáld tiltani, továbbá ha az eszközön ki-be kapcsolható a bluetooth, akkor csak a szinkron idejére kapcsold be. Nincs kínosabb, mikor a gyerek már alszik, és éjfél körül jön egy bizalmas SMS, pláne egy hívás, ami kicsörög az okoseszközén is :-(

Ha akad otthon egy külön okosteló vagy tablet erre a célra, az a legjobb.