- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hozzászólások
Itt az ideje atallni kritara?
I hate myself, because I'm not open-source.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Néha arra járok. Őszinte leszek, nem tudom kiknek tervezték. Ha a Photoshoptól mérföldekre van a Gimp egyesek szerint, akkor a Gimp mérföldekre van a Krita-tól.
35MB-os tifbe belefagy és ha RAW fájlt nyitok meg, akkor a hozzáadott icc-be is belefagy a libraw :(
Biztos nagy meló egy ilyen programot megírni és nagyra tartom azokat akik belevágnak. Van mit csinálni rajta még a kezelhetőségben is.
Karesz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
A Fedora 41-ben Gimp 3.0 RC1-van és Wayland környezetben egyszerűen borzasztó. Képek nagyításakor csíkoz, az eszközök kiválasztása teljesen logikátlan jobb egérgombbal lehet csak eszközcsoportból választani egy másikat (érdekes, hogy x11 felületen ez nem így működik) , ha valamelyik RAW kezelőből (RawTherapee vagy Darktable) töltök be képet, akkor szaggat a műveletek végrehajtása pl. klónecset vagy képnagyítás.... és még sorolhatnám. Tudom amikor valamit javítunk akkor eleinte rosszabb lesz és csak utána lesz jobb. A Waylandnál és nagyon nem kompatibilis alkalmazások esetében nagyon az elején lehetnek még. :(
Karesz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudom amikor valamit javítunk akkor eleinte rosszabb lesz és csak utána lesz jobb.
A GIMP (és úgy általában a GNU szoftverek) esetében nem lesz jobb, két évtizede figyelem, ahogy folyamatosan romlik a minőségük, és sosincs olyan, hogy "utána lesz jobb". A legjobb eset max az, hogy évek után valahára kijavítanak valamit, ami korábban már működött, csak elrontották. De sokkal jellemzőbb a GIMP-re, hogy elrontják, és úgy marad.
Érdekes, ha máskor nem is, valahogy akkor mindig elkezdenek ezek a szoftverek romlani, amikor valami nagy multi a szponzoruk lesz. A leglátványosabban ez a Blender esetében figyelhető meg, a GIMP-nél nem annyira szembetűnő a jelenség, de azért ott is egyértelmű a korreláció. De kismillió másik példát is tudnék hozni, Audacity, vagy akár maga a Linux kernel is. TINFOILHAT ON, mintha csakis direkt azért szponzorálnák, hogy aztán beleszólhassanak és így kicsinálhassák a konkurenciájukat, TINFOILHAT OFF.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Az Audacity esetében mi a probléma?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hát, inkább mi nem...
De legyen neked, egy egész konkrét példa a minőségromlásra, képernyőképekkel:
Régen a frekvencia kint volt mindjárt az alsó taskbaron, "Project Rate (Hz)" néven, egyszerűen állíthatóan.
https://gitlab.com/bztsrc/meg4/-/raw/21362eb5b24a9c4de8caf9b9105825ee46…
Ugyanez az utóbbi verziókban hol van?
1. kattints a Setup Audio gombra
2. a felugró menüben válaszd az Audio Settings menüpontot
3. a felugró ablak Quality mezőcsoportjában, az első sor első legördülő menüjét állítsd Other...-re (FONTOS! különben a 4. inaktív marad)
4. és már aktív is lett a beviteli mező, amibe beírhatod a frekvenciát...
https://gitlab.com/bztsrc/meg4/-/raw/main/docs/img/tut_snd7.png
De tudnék még számos más példával is élni, de már ebből az egyből is lejön, hogy a cél nem a használhatóság javítása, hanem hogy "szopassuk meg a felhasználót".
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
logikátlan jobb egérgombbal lehet csak eszközcsoportból választani egy másikat
Ez már régóta így van, kb. első dolgom kikapcsolni új telepítésnél:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Uhh talán nem jól fogalmaztam...
Az, hogy vannak eszközcsoporok az nem probléma és persze tudom is :)
Az a jelenség van, hogy rákattintasz és nem jelenik meg a többi eszköz a csoportból. Ha hosszan nyomod akkor megjelenik a tartalma, de nem választható ki. Csak, ha jobb klikkel kattintasz akkor tudod kiválasztani a kívánt eszközt. Mindez csak Waylland alatt észlelhető. Kipróbáltam x11 alatt is ott jól, a hagyományos módon működik.
Karesz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni