Betegszabadságon lévő alkalmazottak otthonába küldött ellenőröket a Tesla

Hozzászólások

A munkáltató itthon is kérheti a táppénzen lévő dolgozók ellenőrzését.

BTW, jól megy a Teslád? Szervizelni sem kell?

hup.hu##article[data-comment-user-id="16401"]

hup.hu##article[data-comment-user-id="4199"]

A munkáltató itthon is kérheti a táppénzen lévő dolgozók ellenőrzését.

Kérheti, de szarnak rá! Tapasztalatból tudom. Én is szoktam beteglátogatásokat szervezni a HR-es kolleginával, amikor kilóg a lóláb. Vannak időszakok, amikor soka a megbetegedés.

BTW, jól megy a Teslád?

400kW+, jónak mondható.

Szervizelni sem kell?

Október elejére van időpontom, akkor jön a mobilszervizes házhoz. Valamit kicserél valahol. Aztán pár nap múlva beszem futóműállításra, mert Lőlő autópálya szétverte már megint... Meg hát lesz egy gumicsere is, amig nem kezdik el a téligumi őrületet, addig veszek rá egy nyári szettet. 60e km-ert raktam már a régi Pirellibe.

Lehet, hogy annak hangzik, de javaslom nézd egy kicsit más szemmel Jákub elvtárs kommentjeit. Amikor elfogynak a  -nem létező- érvek, olyankor jön az az ultimate mondása, hogy "ő is az, tehát tudja". Volt már itt amerikai emigráns, biogazdálkodó, építőmunkás, gépészmérnök, tudós, villamosmérnök, egyetemi tanár, csak még akasztott ember nem.

Aláírás _Franko_ miatt törölve.
neut @

Valamit kicserél valahol.
Azta’ :D ez a Musk tényleg nagy kópé.

Lőlő autópálya szétverte
Hmm mégsem akkora kópé: nekem a prosztó-proli benzines autóimat még nem verte szét magyar pálya. Meg úgy általában pálya. Bazz ez komoly, pályázás után futóműállítás??

Vortex Rikers NC114-85EKLS

Mondjuk amilyen trágya kátyus állapotban volt pár éve M1 meg M3, amiről cikkek is voltak hosszú hónapokig.

Az meg mellékes, h. szept1-n elkezdték feltúrni Letenyétől Agárd-ig az M7-et. Leterelés 7-es útra 5 km-ként. Összes kibaszott délbalatoni falun végiggurultunk. De az autópályamatricát kifizetteték erre a szakaszra is (h. bszák meg a kva anyjukat).

Vessetek a mokusok ele, de nem ertem a problemat. Aki valoban betegszabin van, annak nem jelent gondot az ellenorzes.

Amikor a dolgozó újra munkába áll úgy emlékszem kell orvosi igazolás ami munkaképességet bizonyítja, esetleges feladatok alól való felmentés: nem emelhet stb itt van megjegyezve. A kezelés részletei orvos és beteg közt marad, a beteg ezt közölheti a munkáltatóval de kétlem hogy kötelező, az más hogy egyesek nem bírják ki és mindenbe bele akarják ütni az orrukat.

valahogy a munkavállalónak tudatnia kell a munkáltatóval, ha a felépülése végett mondjuk napi 3-4 órát fizioterápián van

Kell? Miert, mi koze hozza?

Ad abszurdum ha kiir az orvos mert influenzas vagyok, vagy akarmi, miert nem mehetek el a nyaralonkba, ahol jobb a levego, es kevesbe erintkezek mas emberekkel?

Egyrészt: Elmész a nyaralóba gyógyulni vagy elmész a nyaralóba felújítani / kertet gondozni / kerítést építeni? Tudom, álljunk pozitívan a betegszabin / táppénzen lévőkhöz.

Másrészt: Ha a munkáltató ellenőriz és nem talál otthon vagy a tartózkodási helyeden többedik alkalommal se, akkor feltételezhet bizonyos susmust. Magyarországon élünk. Bár régebben több volt a csaló véleményem és tapasztalatom szerint. Most beszélhetnék akár szomszédomról, aki tavasszal és ősszel betegszabin volt - közben meg kertet gondozott, permetezett, betakarított, bort és pálinkát készített.

Hogy az eredeti témára is reagáljak: A betegszabi / táppénz számítása másképp van Magyarországon és Németországban. Odaát simán kapod a 100%-ot, amit a németek ki is használnak (német ismerősöktől, rokonoktól az info).

Én azon a véleményen vagyok, hogy erősen etikai kérdés ez. Ha korrekten állnak a felek egymáshoz és nem sumákolnak, akkor nincs gond.

Simán csinálják az echte németek is. Ha elbírja a rendszerük, hát tegyék....

Amúgy ez a "talpig becsületes precíz" jelző már régóta nem igaz. Régen se volt igaz. Ugyanúgy vannak ott is szorgos, dolgos, precíz emberek, mint lusta trehányok.

Nálam ott verték ki a biztosítékot, amikor megtapasztaltam saját szememmel, hogy KÉPESEK védőcsatorna, védőcső nélkül a vakolatban elvinni a lakásokban, házakban az erősáramot (230 V). És nem, nem 60 éves házakról beszélek, hanem 20-30 évesekről! Régió mindegy, ugyanezt eljátsszák bárhol Németországban.
Ergo ne lepődj meg, ha beversz egy kis szöget a falba, akkor megrázó élményben lesz részed.
Jobbra tartani se tudnak az autópályán. Többszöri személyes tapasztalat.

Csak amennyire a KRESZ szerint vezetnek az emberek, és a verda jogosítvánnyal megy, és nem benzinnel.

Vagy amennyire minden szoftver clean code és tesztelve van perf és security szempontból is, mielőtt kimegy publikusba.

Az építőiparban vannak a szabványok, meg vannak az okos megoldások. Sose kérdezd a szakácsot, hogy milyen hangot adott ki az az állat ami a levesben úszkál, és sose kérdezd a szakit, hogy mit művelt a tapéta alatt.

Ha valamit tényleg jónak akarsz tudni, akkor meg kell csinálnod magadnak, vagy ott kell állnod a mester válla fölött, ami ugyanannyi idő.

De amúgy bár neked lenne igazad!

Sőt, az, hogy valami jó megoldás, még nem biztos, hogy olyan elegáns megoldás, amire büszke lehet az ember. Láttam már védőcsőben vitt kábelt, ami mindenféle szögekben, keresztül-kasul ment a falakban. Csak tippelem, de valószínűleg el akartak lopni annyi kábelt amennyit csak lehetett, így a szerelvényeket a lehető legrövidebb utakon kötötték össze, vagyis többnyire ferdén. Szürreális látvány volt.

A német szabályozást nem ismerem. De a szabvány arról is szól, hogy hogyan kell elvinni a a vezetékeket a falban (legyen szó MM-ről vakolatban, vagy védőcsőben futóról), szóval, egy kis tájékozódás után elég minimális esélye van beleverni szöget a vakolatban futó kábelbe is.

Ez nem így van. Pszichés betegségnél nem kell otthon lennie, de az országhatárt nem lépheti át.

Nálam volt olyan csaj, aki öngyilkossági kísérlete után 1 év betegállományt tervezett. Félidőben a francia Alpkkban ugrott egy bombát hóban és ezt kirakta az instára. E-közjegyző, majd a lány megkeresése, hogy akkor ő most meggyógyult és egyben felmond. Megértette, mert amit csinált az táppénzcsalás.

Ha a doki beutalta egy szanatóriumba, akkor valid a dolog.

Ha saját döntés alapján utazott el valahova, akkor jó kérdés, hogy mi van. Táppénz alatt nem tudom, hogy hol kell lenni. Eddig én mindig itthon szenvedtem, de ha lenne egy nyaralóm a bánatban, akkor lehet, hogy inkább ott szeretnék gyógyulni, ahol mindenki békén hagy.

Szerintem ez lehet megbeszélés tárgya, ez függhet attól, hogy mennyire tartják normálisnak, mennyire tudja ezt ledumálni a főnökével. Szerintem ha én kiesnék egy hétre, és megkérdezném a főnököt, hogy nem gond-e ha nem itthon lennék betegszabin hanem a nyaralóban ahol csend-béke-nyugalom van, szerintem engedné, mert ismer, és tudja, hogy nem visszaélni akarok a helyzettel.

Ha egy arctalan droid az ember egy multiban, akkor persze szívás lehet még akkor is, ha az emberünk egyébként tényleg beteg. Van arra valami szabályzás, hogy betegszabi alatt hol kell lenni? 

Régebben (nem tudom, hogy ez mennyire változott) létezett fekvőbeteg és járóbeteg. A munkáltatónak ugyan nem kötötték az orrára, de a TB természetesen tudott róla, és mivel annak idején a teljes járulékot a TB fizette, tartott is ellenőrzést fekvőbetegeknél (járóbetegnél nem, mert az bármikor elmehetett otthonról).

ez nagyon nagy baj

szép világban az orvosnak terápiát kéne javasolnia és az egyének kéne tudnia milyen gyógymódot választ, mi a legjobb neki, mert az egészség az ő joga, és valszeg ő van tisztában mi haszál neki

főleg a mai világban ahol az előírt orvosi protokoll gyakran többet árt mint használ és mindenki azt keresi hogy tudna kibújni alóla saját gyógyulásának érdekében de még kapjon táppénzt

ha az egyén szándékosan nem akar meggyógyulni az más kérdés, akkor valóban nem jár a táppénz

de pl nekem ne mondják meg hogy 2kg antibiotikum + covid vakcina + szteroid fájdalom csillapító + sugarazzam magam szét CT-vel + vérnyomás csökkentő és vérnyomás növelő és béta blokkoló + pajzsmrigy hormon, amikor egy diéta változtatás, jóga és egy masszázs is elég

Azért na... könyörgöm. Attól még hogy előfordul (vajon mekkora százalékban?) még nem ez lesz az általános (=ilyen rossz a helyzet).

Az utóbbi... 10 évben - a fene se emlékszik mi volt korábban - biztosan az volt az összes munkahelyen, hogy bemondásra távol lehettem max. három napot. Ha szükség volt, éltem is vele. A háziorvosom is olyan volt, hogy ha mondtam neki, hogy írjon ki (mert ha alszom két napot, plusz a hétvége, akkor hétfőn kutya bajom, de ha maradok dolgozni, akkor előbb-utóbb jövök vissza), akkor kiírt.

Aztán persze nem lehetetlen, hogy előfordult a történelem során, hogy valaki visszaélt ezzel a lehetőséggel.

Nem egyedi. Szlovákiában is így van - ismerős mondta nemrég. Szerintem a helyzet nem kifejezetten rossz, próbálják szűrni a csalókat akik a rendszeren élősködnek.
Itt Írországban van 5 nap betegszabadság/év aztán pedig a munkáltató könyörületén múlik mi lesz a sorsa annak aki beteg mert lenni. Írországban van hosszan tartó betegség kategória, az max 1 évig mehet, de többet nem tudok. Csalókat itt is szűrik valahogy, a mikéntjét nem tudom.
 

Nekem nem nagyon volt ilyen a táppénzes papíromon, de meg is lennék verve ha ilyen lenne, mert ha én elmegyek bevásárolni, akkor jó eséllyel nem érek vissza egy órán belül. És nyilván receptes gyógyszert nem lehet házhoz kérni, tehát a patikába el kell menni, akkor viszont már elmegyek a boltba is, hogy legyen ennivalóm - és hopp 1.5-2 óra. Mert az állam nem állja a házhoz rendelés extra költségét.

Blog | @hron84

valahol egy üzemeltetőmaci most mérgesen toppant a lábával 

via @snq-

Ha befizet egy wellness szállóba családostól, akkor bizony táppénzcsalást követ el. 

Max ha el is megy munkaidőben. Viszont ha múszak után megy el, akkor nem.

Amúgy meg erősen kérdéses az is, mert ha a plázába megy el bevásárolni, akkor mi is a helyzet? Vagy ha munkaidő után elmegy a moziba/színházba?

Mondjuk mozgásszervi problémával van táppénzen, és elmegy Hévízre néhány napra, saját költségén fürdőkúra, masszázs, gyógykezelés - egy wellness szállodában, és viszi a családját is. A kérdés az, hogy ez szolgálja-e jobban a felépülését és a munkába történő mielőbbi visszatérését, vagy az, hogy otthon nyög és nyomja az ágyat, meg elmegy helyette heti egyszer-kétszer fizikoterápiára?

Én elolvastam ezt a cikket reggel, és az alapján nem tűnik földtől elrugaszkodottnak az, hogy nem hiszik el, hogy a nyár közepén az állomány 18%-a beteg egyszerre annyira, hogy otthon kell maradnia.

Ezen felül nem értem a szakszervezetet sem. Egy cég sem bír 20%-kal több embert fizetni a szükségesnél, hogy az egyötöd gond nélkül otthon maradhasson, ha olyanja van.

Ráadásul feltételezem, hogy nem tősgyökeres német állampolgárok ezek a nagyszámú betegeskedő munkavállalók, hanem törökök, bolgárok, románok, magyarok, satöbbi, akik szépen hazamentek nyáron a csalához úgy, hogy szabijuk már nem volt annyi, vagy meg akarták tartani a karácsonyi időszakra...

Itthon is ellenőriz az OEP, kérés nélkül is, hogy otthon van-e a beteg - amikor olyanja van. Ugyanis az első két hét ugyan a munkáltató bukója, de a többi az államé, és ha táppénz alatt kiderül, hogy nem is beteg, akkor az sikkasztás, lopás vagy valami hasonló bűncselekmény elkövetése, amit szeretnek megfogni.

Én ezt értem, de ha valaki ezzel csal, az az orvos felelőssége, mert ha nem beteg, vagy nem annyira, akkor miért írta ki táppénzre, betegszabira? Ha meg beteg, akkor meg minek házi fogságra ítélni, csak azért, hogy mindenki megnyugodjon, hogy valóban beteg?

Persze olyan esetekben megértem, hogy próbál a munkáltató valamit tenni, mikor valaki ezzel visszaél, nekem is voltak itt-ott munkatársaim, itt kint Angliában is, hogy mikor nem volt elég szabadságuk, akkor egy dokival írattak igazolást, hogy betegek voltak, csak ezzel nem tudtak takarékosan bánni, túl sokat hiányoztak, elszalad velük a ló.

Szerintem erre a megoldás az lenne, ha a hosszabb táppénzeseket berendelnék rendszeres orvosi megjelenésre, akkor nem tud mellette elmenni nyaralgatni, meg nem engedné túl sokáig húzódni a gyógyulást, de nem lenne ez a megfigyelős, külön ellenőrzős rendszer.

Ez itt Angliában külön gond, mivel nincs táppénznek megfelelője. Itt az orvos nem ír ki, hanem utólag ad igazolást, és azt is csak akkor, ha 7 napnál tovább nem dolgoztál (ilyenkor a munkáltatónak minimum betegpénzt is kell fizessen, de csak annak, az állam nem száll be ebbe), 7 nap alatt a munkahelynek bemondásra, ellenőrzés nélkül jogszabályilag el kell fogadnia a betegség tényét, de sajnos a gyakorlatban a sok spíler miatt nem szokták, jogellenesen. Így vagy valakinek mennie kell betegen is dolgozni, ha félti az állását, vagy el kell mennie magánorvoshoz, ami jó drága is, és ott leíratni, hogy beteg. Az állami orvosok itt ugyanis szigorítottak, és 7 nap alatt senki nem ad igazolást, hogy a rendszernek érvényt szerezzenek, és a munkáltatókat rászoktassák, hogy ezzel ne szórakozzanak, hanem fogadják el automatikusan 7 nap hiányzás alatt.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

ha valaki ezzel csal, az az orvos felelőssége, mert ha nem beteg, vagy nem annyira, akkor miért írta ki táppénzre, betegszabira?

Kezitcsokolom, doktorno, egesz nap fosok es hanyok, kerem legyen olyan kedves, hogy tappenzre kiirni sziveskedjen. Alaszolgaja.

Aztan, hacsak nem varja meg a doki, hogy lefosd a bokad, kiir, es eselye nincs megbizonyosodni rola, hogy kamuztal-e.

+1

mikor tavasszal lerokkantam 2 hétre, szóltam a háziorvosnak h. mizujs, nem megyek táppénzre mert ágyból fekve el tudom látni a melómat (telefonban mítingben pofázások főleg, email írás-olvasás). Bemenni az első pár napban amúgysem tudtam volna a rendelőbe, ágyból alig bírtam felkelni wc-hez. Így írt igazolást emailben, rwndelőbe be se tettem a lábamat, se ki nem jött házhoz megnézni.

Vannak ennél százmilliárdszor nagyobb bajok a magyar egészség(telen)üggyel.

Ebben van valami, de maradjunk abban, hogy egy orvos látja rajtad, ha kamuzol. Eleve ismer is, mert nem először mész hozzá, valószínű, ismeri a kórtörténeted, meg hogy egy évben hányszor vagy beteg, mire vagy kényes, meg úgy egy képzett doki egyébként ki látja, ha nincs semmi bajod. Fosásért eleve nem fog túl hosszú időre kiírni. Aki komolyan beteg, az szokott látszani valakin, vagy ha nem, akkor valami vizsgálati eredményen, leleten. Nyilván 1-2 ember át tudja magát spílerkedni a rendszer résein, de tömegesen nem tudják.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

A hanyos-fosos rotavirus egy retento szar dolog. Gyerek hazahozta, felesegemhez mentot kellet hivni, mert a kiszaradastol (nem maradt meg benne semmi folyadek) osszeesett.

Ez is csak ugy kezdodott, hogy hallottuk, hogy egy gyerek bekakilt oran, masnap mar a fel osztaly hianyzott, harmadnap a mi gyerekunknek is mosni kellett a gyatyajat.

Kurva viccesek es izgalmasak lesznek ezek a sztorik amikor nagyszulok leszunk, de most per pillanat annyira nem jo visszaemlekezni ra. 

Coviddal szívesen látnám az ellenőröket ha ennyire érdeklődőek XD

Nálunk nagy probléma most ez….

 

konstans 15% a hiányzás . Egy 5500 fős cégnél azért ez már komoly gond.. sajna nem lehet több ember felvételével megoldani egy ilyet, mert a % attól nem változik ….

Nálam is. Az utolsó 30 évben először a csütörtöki napon be kellett ülnöm az ugyfélszolgálatra dolgozni. Megjegyzem élveztem, másnap is bementem.  Egyszerűen a 30 alatti korosztály a taknyos orrot olyan komolyan veszi, mint  az 50es a covidot.

Azt látom, hogy ez a generáció ki fogja magát íratni a munkaerőpiacról. A legtöbb fejlesztés ennek a generációnak a megbizhatatlansága miatt lesz és a lecserélésére fog irányulni.

Van olyan kollégám aki szeptemberben eddig 3 napot volt bent. Szabi-beteg-gyerekbeteg kombó.

Tegyük hozzá, hogy egy taknyos gyerek ha bekerül a közösségbe, percek alatt végigfertőz 35 másikat, akik hazaviszik a testvérekre, szülőkre, nagyszülőkre is ráragasztják azonnal. Biztosan jobb ha marad otthon.

A probléma az, hogy a 35-ből csak 1 szülő megy a régi eljárásrend szerint, a 34-é már semmit sem ér.

Most akkor el kéne dönteni, hogy mi a fontosabb, hogy a dolgozó ott legyen a melóba, vagy két köhintéssel már legyen otthon a gyerekkel. Mert ugye a kisgyereket egyedül nem lehet hagyni.

(És amúgy ezzel az új rendszerrel is ugyanúgy beteglesz mindenki, szóval megelőzni nem előzi meg, maximum a végigfertőzési idő lassabb)

Hogyne lett volna. Óvodában, bölcsödében nem azt kellett igazolni, hogy beteg a gyerek, ezért nem jelent meg, hanem később arról kellett igazolást vinni, hogy egészséges, közösségbe mehet. Lehet, hogy egy-két tüsszentésért nem küldték haza, de előfordult, hogy hazaküldték. Persze kérdés, hogy mit jelent nálad a 'régen', ez a 80-as években volt.

Szülők szerint az én gyerekkoromba (80-as évek), az az volt alapvetően (itt nálunk, mert simán lehet, hogy ezek a dolgok megyénként, városonként változtak), hogy amíg nincs láz, meg nem bágyadt a gyerek addig lehetett vinni. Gyári munka fontosabb volt.

Amikor en voltam iskolas, ha folyt az orrrom a tanarno adott zsepit. Amig nem voltam lazas, nem usztam meg az iskolat.

Jelenleg (covid ota) ha a fiamnak folyik az orra, hivjak az anyjat vagy engem, hogy azonnal vigyuk haza, es egy hetig vissza se mehet, csak egeszseges igazolassal.

Ez egy sima natha eseten rettento bosszanto, de egyebkent ertheto, mert ha covid, akkor sokkal tobb emberbek okozhat gondot egy fertozott, vagyis nem eri meg kockaztatni.

Ez valami központi előírás, vagy egyedi sajátosság? Voltam mostanában kórházban, orvosoknál is, és ma már minden ugyanúgy megy mint a covid előtt, se teszt, se oltás nézés (lehet már amúgy is lejárt) semmi covid specifikus dolog.

Akkor, ha az óvónéni úgy tudja, valaki van, aki a gyerekkel otthon tud maradni...

Értem ez alatt, tud ráérő nagymamáról vagy olyan helyen dolgozó szülőről, aki könnyen otthon tu d maradni. Amikor a szülő(k) azt mondják neki, hogy nem tudják megoldani a gyerekkel otthon maradást, azoknak a gyereke járhat betegen is a többi (még) egészséges közé, merthát szegény szülők. De aki az óvónő szerin tmeg tudja oldani, az hogy képzeli, hogy betegen bevitte egyáltalán a gyereket. Minden egy csoporton belül is, nem csak az egész ovira vetítve. Húgomtól hallottam, nem kitaláltam.

Es mi ezzel a gond? Ha en lennek ovono, en is igy merlegelnek. A covid para ota a taknyos gyerekrol nem lehet tudni, hogy mennyire veszelyes. Csokkenteni a veszel merteket ugy lehet, hogy ha van ra mod, akkor ne legyen a tobbi kozott.

Ezert ha van ra mod elkuldik, ha nincs, akkor meg remenykednek, hogy csak natha. Ennel jobb megoldast en sem tudok.

Mondom ezt ugy, hogy engem is szopatnak ezzel a gxakorlattal. En sem orulok neki, de megertem a masik oldalt, elvegre o sok gyetekert felel, nem csak az enyemert.

A megoldás az lenne, ha mindenkinek haza kellene vinni/otthon kellene tartani a gyereket, ha beteg. Ha nem lennének olyanok, akik némi sírással elérik, hogy nekik bent lehessen az egyébként beteg gyerek is az oviban/suliban.

Nem az a kifogásom, hogy hazaküldik, hanem az, hogy van, akire ez nem vonatkozik.

Ja, ez lenne a megoldas, ez nem vitas.

A problema csak az, hogy van ahol egyik szulo munkaja sem HO kepes, ergo nekik kozosen sincs annyi szabadsaguk, ami eleg lenne egy fel tanevre. Es akkor meg ott a tanev masik fele.  A nagymamak nalunk sem jatszanak, raadasul pont beteg gyereket nem jo otlet 70+ csaladtagok kozelebe engedni, kiveve ha mar nagyon szeretne orokolni az ember.

Szoval ja, ez lenne a jo megoldas, csak sajna az emberek jo resze szamara lehetetlen igy tenni.

Miért, amikor a gyerek beteg, akkor a rendes szabadságából vesz ki a szülő otthon maradni vele? Én ezt azért kétlem.

Egyszerűen csak a legtöbb szülő (aki nem marad otthon a beteg gyerekkel) a munkahely féltése vagy valami megfelelési kényszer okán inkább nem marad otthon a beteg gyerekkel, hanem járatja tovább betegen oviba/suliba, és megy dolgozni.

Amint megjött a szeptember, gyerek ismét ment a társaságba  azonnal haza is hozta az őszi 1. kovidot. A hely is bezárt majdnem 1 hétre. Most csak 2-3 napig volt nekem intenzív. Abból 1 nap voltam szarul, és kb. már vártam a szokásos forgatókönyvet az 1. tünetek megjelenésekor.

Ez nálunk is konstans probléma. Főleg amikor a két gyerek két eltérő közösségben cserélgette az ártásokat (óvoda és iskola) akkor a szeptember első hetéig október közepéig nem lehetett tervezni, mert vagy egyik, vagy másik vagy mindkettő, vagy asszony, vagy én voltam rottyon.

Erre jó megoldás a HO, most a cég nem érzi meg, ha a gyerek a másik szobában legózik és elhasznál napi 20-30 zsepit. Ha nem lenne HO, akkor gondozási táppénzen kellett volna lennem konkrétan az előző héten is.

és elhasznál napi 20-30 zsepit

Vegyetek egy orrszivo porszivot meg egy akksis porszivot (pl. parkside), es ne fujja a gyerek az orrat a zsepibe. Komoly fulproblema lehet belőle, aminek a vége műtét (fül felszurasa).

Van aki hajlamosabb, de a gyerekek kb. mind.

Nálunk tavaly majdnem műtét lett, csak én ellenalltam, és nem engedtem az orvosoknak.

De nem játék. Nem szabad félvállról venni.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Nálunk van olyan kolléga (több is, de egy kiemelkedik, ráadásul kisker üzleti eladó, nem szellemi "szabadfoglalkozású" háttérember), aki évi 2-3 hónapot van otthon a gyerekekkel betegszabin (azonnal hazaküldik egy tüsszentére a gyerekeit, mert tudják, van aki otthon tud maradni velük, és a feleségére a melóhelyén már rászóltak, hogy azért a gyerekkel otthon maradásnak is van határa), meg persze a normál 30 napinyi szabit is kiveszi. Ráadásul mindezt úgy, hogy - a betegségek jelentkezésére jellemzően - aznap reggel telefonál, hogy nem jön, mert ez van, oldjátok meg. Aztán random napig nem jelentkezik, majd egyszer csak jön dolgozni.

Én igazából nem tudom eldönteni, hogy ezt hogyan kell/érdemes kezelni.

Én igazából nem tudom eldönteni, hogy ezt hogyan kell/érdemes kezelni.

Mármint melyik oldalán kezelni a történetet? Szenvedő félként (szülő) hogyan add be a munkáltatódnak h. megint lecsapott a megbetegedés? Vagy másik oldalról munkáltatóként nem tetszik h. reggel 8-9kor jön a jelentés h. az embered megint nem tud bejönni aznap?

Ha előző este 11kor küldi azt az sms-t, vagy aznap reggel 5-6kor, az miben lenne jobb?

Az, hogy este vagy reggel szól, teljesen mindegy. Én inkább az látnám helyesnek ilyen esetben, ha a két szülő egyenlő arányban maradna otthon a gyerekkel, meg az összes szülő jobban figyelne a gyerek egészségére, hogy ne az legyen amit írok, hogy az első nap az összes gyerek betegen megy haza, mert valaki mégis bevitte a már beteg gyereket a közösségbe.

A munkáltató ez esetben szerencsére nem én vagyok, így nem nekem kell ezzel bármit kezdenem. De azt látom céges oldalról nézve, hogy a magas közterhek, a magas árak, a mesterségesen felnyomott bérek miatt nagyon nem mindegy, ki mennyibe van a cégnek, mennyire rentábilis az alkalmazása. Meg azt, hogy ilyen gazdasági környezetben inkább nem a kisgyerekes szülőket veszik fel, legalábbis kisebb cégekhez, mert egyszerűen nincs pénzük arra, hogy sokat otthon legyen a szülő a gyerekkel.

Viszont ez meg nem segíti elő, hogy a születésszám érdemben növekedjen. A lakhatási támogatások csak az ingatlan árakat nyomták fel az égbe, ergo nem lehet könnyebben lakáshoz jutni gyerekkel (sőt), a gyerek után járó támogatások meg vagy nevetséges összegűek, vagy nem jogosult rá a szülő (vagy csak korlátozottan). És akkor még az, hogy a vállakozások terhei miatt nem a gyerekeseket vagy gyerekvállalás előtt állókat részesítik előnyben (hogy finoman fogalmazzak) felvételkor.

Kenyszerhelyzetben van a szulo is. En is sokat vagyok otthon a gyrtekkel, es nem jokedvembol. Szerintem iskola/ovoda tanar/ovono valogatja, hogy mennyire szokas hazakuldeni a gyerekeket.

Nalunk eleg szigoruak, hamar hazakuldik. 10-bol 6-7 alkalommal potyara, mert "semmi baja", de volt mar jo parszor, amikor mar aznap este belazasodott, ilyenkor jellemzoen az egesz csaladon atmegy amit hazahozott a sulibol.

Ha nem lenne HO, tenyleg nem tudom, hogy hogyan oldanam meg, hiszen kotelezoen ott kell lennem a gyerek mellett. Egy 10 es egy 8 evest az ember nem hagy magara. 

Természetesen. A kolléga, akiről beszélek, az is a gyerekekkel van otthon, nem csak elblicceli a napokat a gyerekekre hivatkozva.

De attól még valakinek el kell végeznie a munkáját, mert az nem olyan, ami HO-ban megoldható. Innentől fogva jelent problémát, hogy ez évi 2-3 hónap.

Betegszabadságon lévő dolgozók otthoni ellenőrzését rendelte el a Tesla németországi üzemének egyik igazgatója, aki a vállalat alkalmazottainak munkamoráljára akart hatni.

Ugyanezt home office-szal, pls.

trey @ gépház

Oh, hogyne olvastam volna el. Ismerem ezeket a kávezgatós sztorikat, amikor megfeszül valaki a munkában...

Csak tudod ez munkáltatói szempontból teljesen értelmezhetetlen.

Ha hétvégén ténylegesen munkavégzésről van szó, akkor azt túlórának hívják, és túlóra pénz jár érte.

Ha a hétközbeni melóját végzi el (késve) hétvégén, akkor az mégis milyen előnnyel jár a cégnek?

Egyszerűen csak rontja a a többiek hozzáállását, mivel hétközben (saját bevallása szerint) elérhetetlen, így aki hétközben szeretné elérni, mert ő történetesen tényleg dolgozik hétközben (és nem a lábát lógatja), az nem tudja.

 

Én az ilyen tológatós (és még erre büszke is) embertől az elsők között válnék meg.

A kamu az kamu.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

"Ha a hétközbeni melóját végzi el (késve) hétvégén"

Sehol nem írta, hogy késve. A kiadott feladat határidőre elkészült? Igen. Az, hogy egy mondjuk hétfőn reggelre határidős feladat nincs kész pénteken nap végére, az maximum a "H-P 9:00-17:00 heti 40 óra" bűvkörében élő főnököt izgatja, egy jó vezetőt nem, pláne ha a dolgozóról lehet tudni, hogy határidőre készen lesz a melóval akkor is, ha hét végére csúszik annak egy része. 

De lehet olyan is, hogy előre hozza a feladat egyik vagy másik részét, hogy az ilyen blokkolóóra-buzi főnöknek szépen írhassa az időelszámolásba hétfő 9:00-től a hét végén eltöltött órákat, miközben azzal a privát dolgával foglalkozik, amivel hét végén nem lehetett.
Ettől _sem_ lesz senkinek gyereke, a feladat meg lett csinálva, a blokkolóóra-buzi főnök élvezkedhet a 9:00-17:00 kitöltött munkaidőn - a dolgozó meg kényelmesen beosztva az idejét éli világát, és végzi rendben és határidőre a dolgát.

"Én az ilyen tológatós (és még erre büszke is) embertől az elsők között válnék meg."

A fenti leírásban szerintem magadra ismersz, hogy melyik főnök lennél... A normális dolgozó az ilyen főnököt hagyja ott az első adandó alkalommal, mint az eb a szaharát...

 

Node, nyitott kapupat döngetsz. Távmunkavégzés esetén (mert ugye ilyen, hogy home office nincs a jogban) meg kell határozni, hogy a dolgozó honnét végzi a tevékenységét. Aztán, hogy ez milyen cím, vagy mi van meghatározva a munkáltatótól/munkavállalói megállapodástól függ, lehet beleirni, hogy a munkavállaló lakcíme, konkrét címet, de láttam már olyat, ahol csak annyi volt, hogy Magyarország területe.

De jure távmunka van, amit hómoffisznak hívnak, és úgy gondolják sokan, hogy az csak otthonról (állandó lakcím vagy tartózkodási hely) végezhető.
A céges távmunka szabályzat erre _is_ kitér(het), illetve arra is, hogy a távoli munkavégzés helyszínén a szükséges és elégséges feltételek biztosítva vannak-e? (Ergonómia, adatvédelem, stb.) Ezeket egyébként ellenőrizheti is a munkáltató(!), tehát "hómoffisz" esetén egy sámli meg hokedlin a notebook a strand közepén biztosan nem felel meg (a sámli+hokedli otthon sem - lásd számítógépes munkahelyekre vonatkozó ergonómiai követelmények).
 

Nálunk ki kellett tölteni egy nyilatkozatot, hogy a HO munkavégzés helye a saját lakhely, és ahol ténylegesen dolgozok (az a helység) megfelel mindenféle munkavédelmi előírásnak és tárgyi feltételeknek (ezek fel voltak sorolva: helység magassága, fényviszonyok, stb.) Ha valami nem felelt volna meg, akkor nincs HO.

Én azt gondolom, hogy ez nagyrészt csak munkajogi kérdések miatt kellett, mert soha senki sem ellenőrizte és senkit sem érdekelt, hogy hol vagyok. De talán benne volt a nyilatkozatban, h ellenőrizhetnék, és én ebben semmi kivetni valót nem találok (hiszen a munkáltató egyébként is meghatározhatja a munkavégzés helyét).

MT-be is benne van, hogy a munkáltató jogosult ellenőrizni a munkavégzés helyét, elsősorban a munkavédelmi előírások betartása miatt. De gondolom, ha a dolgozó lenyilatkozza, hogy bizisten minden megfelele, az is jó, mert van róla papír. (meg elvileg a munkavédelmisek is tarthatnak ilyen ellenőrzést, de kétlem, hogy ilyen valaha megtörtént volna, nagy cégekre sincs kapacitásuk, nem majd egyesével kijárni mindenkihez)

Az nem olyan bonyolult, VPN forrás oldal geoip, és megmondja, hogy hol van a delikvens.

Kivéve, ha mobilnet, (és akkor mehet az ellenőrzés) vagy saját proxyval trükközik az ember, és bora-bora -ról nyit egy VPN haza, onnan meg egyet be a cégbe. Hmm.. Ez tulajdonképp nem is olyan rossz ötlet! :-)

Azért a home office és a betegállomány között nagyon nagy különbség, hogy előbbinél elvárt a munkavégzés, utóbbinál nem. Utóbbit csak azért ellenőrzik, hogy munkát kerül, vagy valóban betegeskedik.

Amilyen nagy divat lett a HO pár éve, most akkora divat a HO ellenesség. De valaki írta már, hogy ahol a HO gondot okoz, ott nem tudják jól mérni az elvégeztt munkát és ezért a munkavállalót büntetik kötelező bent töltendő idővel, ahelyett, hogy a céges teljesítmény mérést, munkaszervezést fejlesztenék. Mert ugye ezeken a helyeken, ahol kifejezetten HO ellenesek lettek, az irodában lévő dolgozókról sem tudják megmondani, dolgozik-e vagy csak úgy csinál - mivel nem tudják mérni a teljesítményt. Mert ha tudnák mérni, akkor meg ugye mindegy lene, hol van a munkavállaló...

Te is kevered a távmunkát a home office-szal.

A Home Office azt jelent, hogy "ma nem kell bejönnöd, de a munkát ugyanúgy el kell végezned _otthonról_ mintha itt lennél". Ebben az is benne van, hogy "ok, ma megspóroltad a be- és hazautazást (jó neked), de ha itt bent szükségem van rád, akkor jössz befele azonnal _otthonról_, morgás nélkül".

Miért _otthonról_? Mert onnan be tudsz jönni szükség esetén.

Te kevered azokkal, akiket elve úgy vettek fel, hogy bárhol lehetnek a világon, mert onnan is dolgozhatnak. A home office nem erről szól.

trey @ gépház