HP Proliant Microserver gen 10 vs Dell T30

Fórumok

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az uj AMD-s microserverrel, inkabb azt eri meg megvenni egy dell t30 helyett otthoni kis jatszo szervernek?
ELmeletileg fogyasztasban talan kicsit jobb, es meretben.

Hozzászólások

A Dell T20 is már odavert rendesen a vele azonos szériás AMD-s HP-nek pláne ha Xeon procis verzió!

Oykawa

Még nincs, most jött ki. Nincs iLO (ez baj) nincs B120 (ez nem baj). Majd jönnek a tesztek/számok lassan. Én a Dell fele hajlok de én elfogult vagyok :)
--

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Továbbá sem vagyok teljesen megelégedve egyikkel sem.

Dellék továbbra sem javítottak a lemezek hűtésén. Jobban is el lehetne rendezni abban a házban őket, sokkal szimpatikusabb lenne az egész. De lehet direkt nem akarják konkurálni a felsőbb kategóriákat.

HP-ék tolják azt a gagyi tápot, mondjuk legalább standard ATX. Kicsit furának tartom mert a Prodesk vonalon évek óta 12V-ot ad csak a táp, és az alaplapon van a DC-DC konverter. Elég szépet esett a fogyasztás ennek (is) köszönhetően a dc5800 (atx)-6000 (nonstandard, high efficiency opcióval) tranzíciónál.

Talán karácsonyra cseréljük a diskstation-t?

Én nem egészen értem ezeket a gépeket. Ha kicsit akarok, csöndeset, kis fogyasztással akkor NAS, vagy valami összerakott integrált procis gép, vagy feljebb mini ITX rendes processzorral. Ha meg a Dell T30 szint akkor annyiért már lehet összedobni olyan gépet is amibe akár 8db HDD is fér, a Dell-nél jobban szellőző megoldással, szabadabb bővíthetőséggel, általánosan kompatibilis alkatrészek miatt könnyebb javíthatósággal.
Van olyan kereskedő ahonnan rendelhetek, összerakják és tesztelik minimális plusz pénzért mielőtt megkapom.

Többféle fogalom és felhasználási terület keveredik itt.

A NAS-ok általában erősen kötöttek hardveresen és szoftveresen is. Nem mindenre van out-of-box OpenWRT, meg "orosz firmware", stb.

A Microserver-ek lényege, hogy "szinte" valódi szerverek, csak kicsiben, gazdaságosban.

Az entry level server és az "összerakom desktop alkatrészekből, okosan" pedig két külön kategória, mint ahogy a brand desktop gép is.

Sok mulik azon is, mire kell...

En egy Fujitsu Siemens Esprimo Q5030-et hasznalok, kis update-el (T7700-as proci-ra lett cserelve a T5670-es az Intel VT-x miatt) illetve lett meg belenyomva +2 GB RAM.

Proxmox ment ra, azon fut egy szem VM (KVM), maga a szerver plexet szolgal ki (kodolas nincs), van rajta Transmission, radarr, sonarr, ez a halozatomba az SSH belepesi pont, NUT szerver, meg meg par aprosag... Teljsen jol teszi a dolgat, a hutoventi kb csak neha porog fel (kvazi passziv hutesu)

Szoval ha erre eleg, akkor szerintem egy otthoni "jatekra" kb eleg is... Kissebb iroda (lev. szerver, hasonlok) igenyeit meg egy ilyen is kiszolgalja, szerintem...

Ez se feltétlen igaz.
Ha esetleg Te be tudod határolni a hibát, akkor esetek többségében megbeszélhető, hogy hozzanak (küldjenek) cserealkatrészt.

Én (ugyan DL380G8-hoz) azért hívtam ki a szervízt (és hozott a hostingba alaplapot, CPU-t, RAM-ot) mert nem volt behatárolható a probléma. Végül cserélt kb mindent a "vason"
kívűl...

A Dell szervereknel 1 nap-os valasz garancia van, ami annyit tesz hogy kovetkezo napra ott lesz a csere alkatresz.

Nekunk 2x volt mar memoria gond Dell R630-es szervereken es mindket alkalommal kuldtek a cuccot a telefonos egyeztetes utan mar masnap.
Persze ez UK garancia, nem tudom hogy nalunk hogy megy, mert ez nyilvan regionkent valtozhat.

Nyilvan a Dell -nel is vannak gepek akar laptopok is amik NBD-garanciaval rendelkeznek es vannak amelyek nem.
Nyilvan a HP -nal is van ilyen szolgaltas, meg Intelnel meg mas gyartoknak, az arban ez a szolgaltatas tukrozodni szokott.
A T30 mellesleg min. 2x annyiba kerul mint az uj gen 10 microserver, most akcioban brutto 60 -ert lehetett venni. Igy min. 2 microserver kijon egy T30 arabol, egy akar otthoni HA kevesebb kimaradassal fog jarni mint a NBD warr.

zz7: Az össze rakom "okosba" gépek eleve nem 24/7 működésre tervezett alkatrészekből épülnek meg. Általában low cost trágyák, azaz olcsó húsnak híg a leve.
Se a bios se az alkatrészek nem állandó üzemre tervezettek - tehát hasonló kényelmi és biztonsági funkciók sincsenek bennük.
Megbízhatatlanok és el sem lehet várni annyi hibátlan üzemidőt, mint egy belépő szintű szervertől (vagy akár brand desktoptól)

Igen, ez az elmélet, kb. mindenki tudja. Ennek ellenére sok összerakott gép megy 6-8 évig különösebb problémák nélkül akár szerver üzemmódokban is. Az elmúlt kb. 20 évben szerver üzemmódú gépekben például több gondom volt hosszú távon olyan HDD-kkel amiket 24/7 üzemmódra terveztek, ennek megfelelően magasabb az áruk is, mint több normál desktop üzemmódra tervezett olcsóbb HDD-vel, amik szintén 24/7-ben voltak használva.
De igazából kinek lehet statisztikája mindkét oldallal hosszabb távon? Jellemzően akik, ahol brand gépeket használnak nem nagyon találkoznak összerakott gépekkel és vissza ugyanez.
És továbbra is a fő kérdés ebben a témában hogy otthonra, kis cégnek. Természetesen nem bank, adatközpont stb. üzemmódokról van szó.
Több internet szolgáltató van itthon akiknek a gépparkja mondhatni összerakott gépekből áll és érdekes mégse feltétlenül ezen múlik a szolgáltatásuk megbízhatósági szintje.

Egy HP, Dell olcsóbb gép alaplapja az olcsóbb árszinteken szintén olcsó alkatrész lesz. Nem valószínű hogy tudja ugyanezeket a szinteket mint ez az Asus ennyiért. Legfeljebb majd azokat a szinteket amiket az Asus is ettől lejjebb.
De legtöbbször még az Asus stb. márka olcsóban is elmegy 7-8 éveket 24/7 üzemmódban is.

hatha van valakinek erdemi informacioja a topic temajaval kapcsolatban.
Amugy lehet, hogy most a regi microserver arai megint le fognak esni 30.000 Ft-os kategiriaba, vagy esetleg az ujat fogjak promozi kemenyen, mint anno cca 10 eve a n36l-t de lehet az n40l volt.

Igaz 2010 -ben jelent meg, csak 7 eves a konstrukcio.
Persze most is lehet venni n36l -t, meg pentium pro -s gepet is, lehet a forintnak is mas volt az akkori erteke, meg lehet most is ki fogjak szorni fillerekert a gen8-at, mivel az is tobb eves konstrukcio, csak a procik azota generaciokat mentek, ahogy a ramok stb is.

Az enyém a gyári tápjával megy és köszöni, jól van. Kiszolgál máig zökkenőmentesen - a valahai legjobb vételek közé sorolom, csak a 3rd Gen AirPort Extreme Base Station-öm teljesített hosszabb és megbízhatóbb szolgálatot.
------------------------
{0} ok boto
boto ?

* Az alábbi linken is található egy jó áttekintés CPU összehasonlítással.
http://www.virten.net/2017/11/homeserver-esxi-on-hpe-proliant-microserv…
* A következőkben pedig fogyasztási adatok is vannak.
http://louwrentius.com/hp-proliant-microserver-gen10-as-router-or-nas.h…
https://homeservershow.com/forums/topic/15098-idle-power-requirements-h…
* Itt pedig pár infó a SATA vezérlőről...
https://dschrempf.github.io/posts/Linux/2017-09-05-HPE-MicroServer-MSU…
--
Légy derűs, tégy mindent örömmel!

Több helyen olvasok olyat, hogy a HP Gen10-be max. 4TB-os diszkeket lehet beletenni. Ez komoly? Van valakinek tapasztalata nagyobbal? (Én konkrétan WD Red 8-asokat tennék bele.)

Otthoni játékra szerintem sok. Otthonra én összeraktam egy kis gépet, ház, ram, és egy A68N-5545 van benne. Itthon Samba4 + torrent, ezen kívül éjjel ide rsyncelődik pár terrányi adatból a változás különböző szerverekről, mint 3. féle mentés. :) Winyó nélkül 40 guriga körül volt, 8 terrás winyók vannak benne, szóval akkorát tuti elvisz.

--
Tanya Csenöl az új csatorna

Látott valaki ebből itthol négymagos verziót? Nekem is szimpatikus a Gen10, de akkor már a nagyobbik is érdekelne. Jó lenne legalább valami árat is tudni. Viszont mindenhol csak a kétmagost találom.

Én is elég árérzékeny vagyok. Tavaly nyár végén meguntam aztán elkezdtem összevadászni a cuccokat, mert rájöttem, hogy el kell engednem ezt a microszerver vonalat. Vettem egy Dell T3500-at, bele 12GB RAM-ot, egy Xeon X5670-et (6/12), meg egy 2TB HDD-t. Ez így 64 ezer forintba került. Ezzel már el tudtam indulni. Felment rá egy ESXI 6.5U1. (Ja, ennek kelett még egy 2000Ft-os pendrive) Ezen megy már az Xpenology amin Serviio oldja meg a DLNA-t. Transmission a letöltést. Most vettem 5300-ért egy két portos Intel hálókártyát, és akkor megy fölfelé a pfsense is aztán kivágom a routert a fenébe... (Bár ez már mellékszál, de vettem egy Ubiquiti AC-LR-t AP-nek. Szóval az megvolt 25-ből...kedvezményesen.)
Az Xpenology val megosztott 2TB-os meghajtó oda/vissza 100-110MB/s sebességet tud dróton...

Igaz eltöltöttem egy kis időt mire kiismertem a dolgokat, de a tudás nekem érték...Aztán most mesélik néhányan, hogy kéne NAS cserélni meg venni...és bőven 100 fölött indulna az amit nézegetnek és nekem ebben már benne lesz a mindenféle extra funkció...és azon sem kell majd görcsölni, hogy ha gyorsabb netet köttetek be akkor a router le tudja-e kezelni.

"Aztán most mesélik néhányan, hogy kéne NAS cserélni meg venni...és bőven 100 fölött indulna az amit nézegetnek és nekem ebben már benne lesz a mindenféle extra funkció..."

Azért ha megnézed egy NAS meg a te géped energiafogyasztását, valószínűleg gyorsan le fogja enni a külöbözetet villanyban.
Ne értsd félre, én is több mint 10 éve épített gépet használok hasonló célokra, de pénz szempontból pont nem jó ez a megoldás.

Igazad van, a fogyasztás nem lesz túl jó. Most még nem állt össze minden de 50W körül volt az első teszteknél. Ahhoz képest nem is vészes... Valamennyire lehet állítani BIOS-ban is meg ESXI-ben is a fogyasztási sémákat. Nagyon még nem szórakoztam vele.

Szintén nem vizsgálgattam, de elvileg le tudok tiltani magokat BIOS szinten. Ha kezdetben nem használnám ki a CPU-t. A fogyasztáson tudok javítani vele, és ha idővel kell az extra teljesítmény akkor csak visszaaktiválom. (Úgy emlékszem IBM nagygépes rendszerknél meséltek régen hasonlót, hogy a gép kicsit korlátos volt és időszakosan ha kellett egy plusz kapacitás akkor külön díjért engedélyezték a teljes hardver kihasználást... De ezt csak úgy mesélték. Nem tudom mennyire volt ilyen.)

Szóval van egy kis mozgásterem próbálok majd finomítani rajta.

Persze van az a helyzet és feladat amikor ez a jó megoldás... De egy kolléga pont most akar cserélni mert még nem X86-os architektúrás Synology van neki és ami kb jó lenne az 200-220 körül van és ez csak a NAS... A kisebbhez képest meg nagyjából a rekeszek számában van jelentős különbség. És ha elfogyott a CPU vagy RAM akkor ennyi volt. Újat kell venni. Épített gépnél kicsit rugalmasabb a helyzet.
Viszont a következő ilyen gépemnél már okosabb leszek, mert így is futottam bele problémákba amire nem gondoltam elsőre.

Kiemelném a "régi" HP ML (NL) szervereket.

https://tardis.hu/le/hp_amd.jpg

A 288days simán felmehet egy 500al többre..

Bocsi, offtopic volt, de azért itt páran "kritizálták" az első generációs HPkat. Hajrá.

HP ML10 nem játszik? Az is xeonos.
Én is szemezek vele, de konkrét tapasztalatom nincs, esetleg valaki ek?

Nincs tapasztalat, gyorsan megnézegettem. Az Emag majdnem 2x-es árat mutat a T20-as Xeon-hoz képest. Az 2300 lej volt pár éve, ez most épp 4400. Megfelelően leárazva olyan 400-500 euró körül lehet gondolkozni rajta.
Kb ugyanolyan gyenge a ház minden szempontból mint a Dell-nél: olcsó tábla, gyenge szellőzés.

Mert a DP videóinterface-nek ismernie kell a HDMI, DVI, VGA és még mittudomén milyen módokat ahhoz, hogy a passzív átalakítók működjenek. Ebben a cucc meg csak DP-t ismer. Mivel a HP monitorokon elég régóta van DP csatlakozó, HP monitorokkal használva nincs gond ezekkel a serverekkel. Más gyártó monitoránál meg figyeljen a vásárló, gondolom.

Ave, Saabi.