Haditechnika – drón anyahajó, vagyis repülő

Fórumok

Kínába tesztelik a Jiu Tian – „Kilenc Mennyország” pilóta nélküli repülő platformot.

6 tonna drónt vagyis kb. 100 robbanó töltettel felszerelt drónt képes szállítani 7000km távolságba mindezt 15km magasságban. Egy ilyen tömeges dróntámadás kifekteti bármilyen légvédelmi rendszert. Nem ismeretes, hogy ilyen drónanyahajója lenne USA-nak.

X-Link

Hozzászólások

Ukranoknak talan 2 eve van ilyen dronszallito dronjuk. Egyreszt a hatotavot noveli, masreszt radioatjatszo is van rajta. Nem nagy dolog osszerakni egy ilyet. Persze az kisebb - ott arra volt szukseg.

Ami erdekesebb: dron legi radar (mint az AWACS). Valamelyik kinai repteren fotoztak egy eleg nagy gepet, ami a legjobb tipp szerint az. (egy kettorzsu, eleg nagy szarnyfesztavolsagu gep volt)

A strange game. The only winning move is not to play. How about a nice game of chess?

kínai alkatrészekből ? :-)

Olyan vadászgépet csináltak - ezt nem tudom, Kína vagy USA - hogy 2 kísérő géppel rendelkezett, ami kb. ugyanakkora volt és tele fegyverzettel. Harci támogatást adott a "vezér" - pilótás gépnek.

Kína kb. egy éve ennek a drónszállítónak a polgári verzióját mutatta be - teher szállító drónt - egy konténert szállított A->B közt teljesen önvezérelt módon.

1920.06.04

Lehet nincsen drón anyahajójuk, de van c-5 galaxy ami ~ 14 km magasságban tud repülni, 11.000 km távolságra, és arról nem hat, hanem százhuszonhét tonna drónt lehet ledobni 

igen, így igaz

- de még Kijev felett (még) nem jelentek meg a nehéz bombázók pl. TU-95MS vagy TU-142.

Egyébként azért írtam, hogy ilyen is van - milyen irányba megy a haditechnikai fejlesztés.

" x tonna drónt lehet ledobni"

A drónokat ez a kínai platform nem dobja le - a drónok nem bombák :-)

Célpont megjelölést végez, kamera képét fogadja - műholdas kapcsolatot biztosít stb.

1920.06.04