Szerverfarm debrecenben???

Fórumok

Hi all

Az lenne a kérdésem hogy valaki tud-e szerverfarmot debrecenben??? és haszált szervereket árusító weboldalt???

Előre is köszönöm...

Üdv R

Hozzászólások

debrecenben is lehet venni használt szervereket, a Hatvan utcában van a pécémax

Igen, írd le milyen szerverre van szükséged.

szerver farm nincs, legutobbi infoim szerint fos az idejovo bixes vonal ezert nincsenek itt komoly hostingcegek, a digi is masfele routeol.

--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.

Amit írtál, az szó szerinti értelmezésben igaz. De mögöttes tartalmat vélek felfedezni benne...

Te azt el tudod képzelni, hogy a matáv kihúz olyan optikát, amin az egyetemeknek ki lehet adni több tíz gigát, és nem húz be annyi szálat, hogy másnak is el tudja adni?

Pont most vitatkozunk másik topicban a kábelhúzás fajlagos költségének összetevőiről.

Nekem van, nem Debrecenben, Debrecenhez képest világvége porfészekben tonlányos internetem. Behozták a házba az optikát, jócskán van tartalékszál benne, ráadásul meghegesztve. Azokon a szálakon a mai modern technológiával nagyságrendileg két terabit/sec kapacitást tudnának eladni nekem a házban. Kár, hogy sosem torrentezek:P

Emellé még ha hozzávesszük, hogy Debrecen az egyik legnagyobb góckörzet a matáv primer körzetei közül, innen megy a keleti forgalom zöme tovább, akkor el tudod képzelni, mennyi kábel van a földben. Nem sokkal továbbmenve nagyjából ugyanezt lehet elmondani az invitelről is Debrecenben, láttam már tőlük 2x1g drótot működni...

"még jó, hogy az akadémiai háló külön jön.": miért is jönne külön?
attól, hogy külön optikai szálon jön, még abban a kábelkorbácsban van elég másik szál is...

"és el tudod képzelni, Debrecenben mennyire tré a tréonlány szolgáltatása? :-)": nálam ez nem képzelgés szintjén mozog, hanem jegyzőkönyvezve van.

nyilván érdeklődtem, kb 2 éve, látom neked sosem megy át az irónia.

azt mondták, olyan tré az idejövő vonal, hogy jobb nyíregyen vagy inkább maradni pesten. persze fejleszthetnének sajátot, de ahhoz fél svájcot is be kéne vonni az anyagiakba.

--
"SzAM-7 -es, tudjátok amivel a Mirage-okat szokták lelőni" - Robi.

Az hogy milyen szálon jön és hány giga az irreleváns. Ami számít, hogy Debrecenben megéri-e akár csak 2x1Gbit (redundancia) sávot is kihúzni vagy venni valakitől bármilyen formában, amiben emberi külföld is lesz. Ha pedig lenne is ilyen, akkor jó eséllyel a csomag round-trip time új értelmet nyerne azzal, hogy elsőre BP-re felküldik a cuccot és onnan vissza a másik optikus vonalon.

Net-Portal nevű cég 100%, hogy vállalt server hostingot pár évvel ezelőtt. Most nem látom a honlapjukon, de egy e-mailt megér szerintem. Annak idején korrekt cég volt, de már jó ideje nem kerültem velük kapcsolatba.

http://www.net-portal.hu/

Szerk: használt szerverrel kapcs. weboldalt nem tudok, de ha van konkrét elképzelés, írd le.

Athlon 1900+, 384 mb sd ram, WD Green 1tb, Crunchbang Statler (Openbox)

subscribe

(Off: van itt amugy minden, de az en utcamban csak upc kabel kornyadoz meg hasznalhatatlan adsl.. :))
--
Direp

giganet.hu

Igaz Nyíregyházán van, de faxon szerződést kötsz velük, aztán ipkonzol, és mehet is a vas. Közel 300 napja vagyok ügyfelük.