Sziasztok.
A témakör-kategória lehet hogy nem megfelelő, de úgy gondoltam, hogy egy bankkártya jelszava szintén lehet ,,eszköz''. Mindegy.
Egy orvos barátom/ismerősöm a facebook elnevezésű portálon megosztott egy hírt, ami saját balszerencséjéről szól.
Inkább idézem.
"
Figyelem! Csalás és velem történt! Egy teljesen ismeretlen cég leemelt a kártyámról némi pénzt. Nem sokat, de bosszant. Körbekérdeztem, és ez másokkal is előfordult, ötven dollárok, ha valaki sokat költ kártyáról föl sem tűnik.
Tehát: • Tranzakciós partner:
FACEBK .(szerk: itt volt a szám....)
Semmi köze a facebookhoz, egy írországi rablóbanda (állítólag) Figyeljetek! És persze osszátok!
Mellesleg nem lenne hülyeség egy olyan lehetőség, hogy letilthassunk akárkit, hogy a kártyánkról leemelhessen pénzt!
Tudtok olyan bankról, amelyik ezt lehetővé teszi?
"
Az a kérdésem elsősorban, hogy egy ilyen jelenség mitől származhat.
A doki window$ rendszereket használ, mely szerintem eleve veszélyes, de persze a M$ mossa a kezeit. Tranzakcióknál nem tudom, hogy a bankok milyen titkosítást használnak (SSL stb), miként történik mindez. Mivel lehet védekezni hogy ilyesmi ne történhessen, hogyan lehet felismerni a gyanúsnak tűnő webáruházakat, azaz gyanútlan júzernek miket kell betartania, milyen szabályokat, melyeket a bankok sosem mondanak el?
Így ennyi a dolog, a doki nevében is kösz az információkat, és külön köszönet azért, ha valaki esetleg úgy fogalmaz, hogy egy informatikai dolgokban kevésbé jártas ember is megértse!
ui.
gyanúm szerint a dózer (vö. windóz) valószínűleg benyelt valami trójait, ami kitolta a tranzakciónál a hozzáférési cuccokat.