Idén nominálisan ... % fizetésemelést kaptam | fogok kapni | várhatóan fogok kapni.

Címkék

Mennyit kaptál idénre? Ha nem január 1-gyel kapod és még nem tudod, akkor mire számítasz? Mik a folyosói pletykák? Stb.

Választások

Hozzászólások

3,2% - ahogy a törvényben is benne van.

A nyugdíjat nem tekinthetjük klasszikus értelemben vett fizetésnek, mivel alapvetően más jellegű juttatás. A fizetés a munkavégzésért kapott jövedelem, míg a nyugdíj egy olyan juttatás, amely a munkavállalói pályafutás befejezését követően, a munkavégzés megszűnésével kerül folyósításra.

A nyugdíj célja, hogy biztosítson egy folyamatos jövedelmet azok számára, akik elérték a nyugdíjkorhatárt, és már nem dolgoznak. A fizetés és a nyugdíj közötti különbség tehát a munkavégzéshez kapcsolódó jellege és célja, illetve a finanszírozás módja, mivel a nyugdíjat rendszerint az állami nyugdíjrendszer vagy egyéb biztosítási rendszerek biztosítják, nem pedig munkáltatók.

trey @ gépház

"még nem tudom" opció hozzáadva

trey @ gépház

Fene tudja. Tavaly volt 20% a hivatalos infláció, kaptam 9,5%-ot, azaz csökkent a fizum. Most bekamuztak valami 3% körüli inflációt hivatalosan, gondolom annyi lesz.

Nem baj, 3-5 éves távon B terv jön. :)

8% van előirányozva a részlegemnek. Ezt ossza majd el a főnököm. Az elv h 8% nal nem lehet magasabb az összesített emelés . De sztm egységes 8% lesz.

Az eddigi szavazás eredménye elég gyengus. Persze kérdés hogy a sok nulla közül mennyi valójában a még nem tudom. 

Múlt héten kaptuk meg, de vissza dátumozták tavalyra. Mondjuk nem egy túl eget rengető szám, bár nem is Forint-ban kapjuk.

Nálunk augusztus végén szoktak lenni a bértárgyalások, szeptembertől kapjuk az első emeltet.

A kérdés kifejezetten a béremelésre vonatkozik, de sok helyen igyekeztek egyéb módokon is naptári éven belül extra pénzt biztosítani. A béremelés egy komoly tervezést igénylő dolog, de ha jól megy a cégnek akkor egyszeri alkalmakkal tud mellétenni 1-2 hónapnyi fizetést jutalomként.

Szerkesztve: 2025. 01. 23., cs – 12:13

Nekem a kormány csökkentette 10%-al, szóval örülök hogy ha visszakapom ami elvettek. (nem MO)

The worst or stupidest ideas are always the most popular.

nálunk eddig követte az inflációt. minden esetben ki van emelve "viccesen", hogy a valós infláció az nem ennyi, de a KSH adatit nézzük emelésnél. szerintem idén 3,7%-ot kapunk

Azzal -remélhetőleg- jó vásárt csináltál. Csak az a baj ilyen elbaszott gazdasági helyzetben 2-3 év alatt ez a 20% kb elpárolog. Aztán mivel 20%-okat a későbbiekben egy  munkahelyen sem adnak meg a már betokosodott munkaerőnek, megint a dobbantás marad az egyetlen megoldás. Már ha nem akarsz évről évre egyre szarabb pénzért dolgozni egyre többet. Új embert ugye muszáj nagy lóvéval becsábítani, de ha már bent van, nem emelünk neki annyit úccse fog elmenni.

Van annak egy hamisítatlan epés mellékíze, mikor egy multinál a bérrendezésen 3. éve háborgó magyar rabszolgáknak vmi amerikai-angol-svájci stb. jólmegfizetett középvezető fasz próbál okoskodni hazai inflációról meg "hátmindenkinek mindig több fizetés kellene ugyanmárgyerekek" és hülyének nézni az évindító allhands-en mindenkit, ezzel kb. lesöpörve az egész témát az asztalról.