Linksys router WEP kulcs

Sziasztok!

Cserélni akarnám a WEP kulcsot a Linksys WRT54GL (v.4.30.7) routeremen. Ezt tapasztalom:


router         kliens        eredmény
-------------------------------------------------
régi kulcs     régi kulcs    működik
régi kulcs     új kulcs      nem működik (persze)
új kulcs       régi kulcs    nem működik (persze)
új kulcs       új kulcs      nem működik ????

Tehát az összes lehetséges kombináció közűl csak az működik, amikor a routeren is és a kliensen is visszaállítom az eredeti állapotot. Látott már valaki ilyet? Van erre valami workaround? Más ötletem már nincs, mint hogy visszaállítom a routert a factory defaultra, és megpróbálom onnan újrakonfigurálni, csak akkor elvesznek a beállításaim.

Másik probléma (hiba?) ugyanezzel a routerrel: Az SSID broadcast disable-re van állítva, mégis egy XP magától mutatja az SSID-met (amiről szerintem nem szabadna tudnia). Korábban ennek nem voltam tudatában, mert csak Linuxaim vannak. Kéne valami Linux program, ami mutatja az elérhető (és hirdetett) hálózatokat.

Hozzászólások

A WEP kulcs csere után nem kell egyik helyen se újraindítani semmit?

Az SSID-t ha nem sugárzod akkor is ad magáról jelet az AP időnként. Pl kismet is megtalálja. Csak akkor az írja, hogy unknown ssid (aazt hiszem). Az említett windowsos gép sose volt erre a hálózatra korábban konfigurálva?

Software is like sex, it's better with a penguin. :D (r)(tm)(c)

Nana, azért ott is vannak fokozatok! WEP 5 perc alatt is törhető WPAhoz akár órák is kellenek. WPA2 WPA+RADIUS stb..
ugyanígy ócska 500ft-s spirál lakat, vagy 10K-s Kryptonite, vagy ABUS stb... nyilván mind2nél felmerül, hogy mit akarunk védeni.. Semmi se törhetetlen, de a ráfordított eszköz/idő az esélyeket, valószínűséget behatárolja!

Software is like sex, it's better with a penguin. :D (r)(tm)(c)

Nem ismertem a cowpatty-t, csak azt tudom, hogy a WPA-t nem lehet "orak alatt" feltorni. Rakerestem erre a cowpatty-re a neten, es ez volt az elso, amit talaltam:

"Unfortunately, coWPAtty is not very fast, and can try a maximum of 30–60 words per second. That may sound like a lot, but assuming that coWPAtty can test 45 words per second, by the end of day a cracker would have tested only 3,888,000 words. When you compare this number to the fact that there are 208,827,064,576 possible ways to create the minimum eight-letter password, it would take more than 53710 days just to be sure that the passphrase isn't as simple as "aaaaaaaa.""

Nagyon úgy tűnik, hogy "nem vette a lapot", azaz nem történt meg a routeren a kulcs csere. Mást tudsz rajta változtatni?

Esetleg ftp-s konfig letöltés/feltöltés?

Gyakorlásképpen megváltoztattam az ssid-t, nem volt vele probléma.

A WEP kulcsot is azért próbálgattam több kombinációban, mert az is informatív, ha nem működik, mutatja, hogy a router változtatja az állapotát, tehát valamennyire veszi a lapot (sajnos nem teljesen).

Visszavonom, hogy az XP "magától" mutatná az ssid-t. Elkértem a nőrokontól az XP-s notebookot, és rendberaktam. Kiderült, hogy még a gép nevének is a titkos WEP kulcs volt megadva:) Éppen azért fogtam a jelszócseréhez, mert láttam az XP-n centis betűkkel kiírva a kulcsot.

A helyzet változatlan: a régi kulcs működik, az új nem.

--
CCC3

1. valtoztasd meg a routeren a wep-et, de inkább wpa-t javasolnam!
2. ugyanezt a wlan kártyán, majd tiltsd le es indisd ujra!

Mit értesz azon, hogy "ugyanezt a kártyán"? Arra gondolsz, hogy a wlan kártya őrzi meg az állapotát? Én csak a GNOME GUI-val, vagy az /etc/network/interfaces irogatásával tudom konfigurálni a kártyákat. D-Link DWL G520-as kártyáim vannak. Eddig úgy tűnt, hogy ezek out of box működnek, igaz, hogy csak WEP módban.

Lesz alkalmam kipróbálni a csatlakozást egy XP-ről is, az még érdekes lesz, de csak holnap.

--
CCC3

Az elérhető hálózatok keresgélésére wifi-radar. ubuntuban csomag van hozzá, máshoz is megtalálod gondolom ha az kell. De hogyhogy az emlegetett beállító GUI-d nem mondja meg hogy miből lehet válogatni?

-----------------------------
P3, Ubuntu

Hát az történt, hogy ma újra nekifogtam, és most működik. Nem tudom, mit csináltam rosszul tegnap, úgyhogy nincs tanulság, legfeljebb, hogy kapálódzni kell, ha nics jobb.

--
CCC3

Linksys-en az ssid broadcast megy akkor is, ha le van tiltva: ismert bug.

Sziasztok

Emiatt nem akartam új topicot nyitni
Egy ismerősömnek van egy ősrégi Trust routere, 22/44 van ráírva és CSAK WEP-et támogat
Még sose állítottam be wep-et, de ő azt mondja, neki elég, úgyis van már mindenkinek internet a lakótelepen, meg majd nézi, kik csatlakoznak rá.
Hiába írok be bármit, nem akarja elfogadni a Key 1 et
Azt írja, 0~9 és? A~F vagy a~f közöttit kell beírni
Hexában is próbáltam, 64 és 128bit-en
Ha jól emlékszem, ASCI-ban elfogadta, de ujraindítás után elfelejtette, R betűket írt be mind a 4 keyhez.
Valaki megmondaná hogy kell beállítani? Vagy rossz a router?

Helló!
Vannak olyan régebbi wifi eszközök, amikkel bridge, repeater funkciók titkosítottan csak WEP megoldással mennek, hiába képes a készülék akár WPA2-re.
Használj az ASCII jelszó helyett hexadecimálisat, meg fogja oldani a gondjaidat (0-9,A..F)!

WEP? Okostelefonnal 1 perc alatt feltöri akárki. Megnyomsz egy gombot az app-ban, és ki fogja írni a jelszót. Ne használd.

--
arch,debian,openelec,android

"Köszi tudom de az ismerősömet annyira nem zavarja mert mindenkinek szélessávú netje van náluk a lakótelepen"
Egy lakótelepen akár többszáz ember is látja a WEP-es access pointot, de ha mindenkit személyesen ismer és megbízik bennük akkor nem szóltam :)

"Meg a router csak WEP-et tud, annyira ősrégi"
5k forintért príma otthoni routereket lehet venni ami tud mindenfélét, including WPA

"Majd nézi ki kapcsolódik rá és ha ismeretlen akkor vesz egy újat"
Hát erre nem is mondok semmit

--
arch,debian,openelec,android

Szenti, Gyuszk, köszönöm a választ

Szerintem annyira naiv meg becsületes hogy nem is tételezi fel hogy valaki rossz dologra használja. De majd elmondom neki a veszélyeket ( már említettem neki 1x).
És ahogy mondtam, tényleg kevés pénze van, 18 éves kocsival jár de megpróbálom rábeszélni egy alap TP-Linkre

kösz