Mostmár 100%, hogy veszek egy ilyen "gépet". Első körben ide írnék, hogy kinek vannak jó tapasztlatai és milyen termékekkel. Túl sokat nem szeretnék rászánni (~120.000 brutto).
Első körben a HP kínálatát böngészem.
Még egy kérdés: a 256 ezer szín nagy igény lenne ebben az árkategóriában? Illetve a 65 ezer szín nagyon gáz? A CPU jó lenne ha min 400Mhz lenne, WLAN, Bluetooth alap, de azért ideírom.
Első "tesztalany"
HP IPAQ RW6815
http://www.pdamania.hu/shop/shop.php3?do=2&prod_id=61736&catalog_id=11
Köszi
- 1586 megtekintés
Hozzászólások
www.openmoko.org
Gsm, gps, gprs, pda, bt, wifi, micro sd slot, linux 2.6xx kernel, egyebek a wikiben. Tökopen. ~75k.
A bibi csak az hogy kámingszún, de egy két hónapon belül lehet hogy ki jön az utolsó elötti változat, ami elméletileg már ugyan az ami majd szeptemberben a "mass production" során kijön, de ezt csak a megjelenés után tudjuk meg. Részemről ájkentvéjt.
__________________________________________________________________
Dúdold ezt a dalt, és aki gyűlöl majd érte, az lesz a bosszú népe.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szia!
En Palm Treo 680-at hasznalok es nagyon meg vagyok vele elegedve, nez meg nagyon jo cucc.
Udv.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Sajnos WLAN hiányzik belőle
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem hasznalnam benne, ahol wlan lenne ott inkabb a notikat hasznalnam. Ahol meg nincs wlan ott szinte mindenhol van gprs es azt hasznalom, othon meg szinkronizalok bt-n keresztul azt kesz. Annyira nem hianyzik nekem, csak azert hogy elmondhasd hogy benne van nem erdemes ilyent venni :).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem nagyon kellene a WLAN is bele :) Ez az egyik fő oka, hogy PDA-t akarok venni, noti meg nem lehet mindig nálam amikor kellene.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Próbáltad modem-ként használni? Működik?
Sokan azt mondják, hogy szarul bírja az akkuja. Neked mik a tapasztalataid?
Üdv,
Dw.
"Jegyezze fel a vádhoz - utasította Metcalf őrnagy a tizedest, aki tudott gyorsírni. - Tiszteletlenül beszélt a feljebbvalójával, amikor nem pofázott közbe."
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
hát kicsit több hozzászólást vártam, lehet, hogy nem sokan szeretitek/használjátok a PDA+GSM (pda-mobil) dolgokat?
Sajnos eddig nem találtam jobbat a fentinél. Arról viszont egy 2006.12. havi tesztben azt olvastam, hogy a telefonálással gond van, mert néha 3-4 mp mire hallod a másik felet, holott ő 3-4 mp-e már beszél hozzád. Talán már azóta javították.
A két funkció szétválasztása külön készülékre egyelőre nem megy sajna, tehát ezt kell megoldanom. Biztos vagyok benne, hogy van használható készülék is.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szia!
Itt ket kolleganak is van Sony-Ericsson P990i azt mondjak eleg jo abban van wifi is.
Nezd meg hatha.
Balint
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
No igen, az is az egyik kiszemelteim közt van, csak picit mintha nagy lenne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nem nagy es jol hasznalhato (2 kolleganak is az van :) ).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nagyon "jó" dolog ez. Én például már legalább egy hetet szoptam a Fujitsu ilyen jellegű termékével, ami ráadásul nem is az enyém. A tapasztalataim alapján inkább sok sört kellett volna vásárolni, és jól berúgni.
Ez a sok funkcó egyben elég nehezen hozható össze szerintem. A pda-hoz, meg a gps szoftverhez minnél nagyobb kijelző kellene, ami zabálja az aksit. A telefonnak hosszú készenléti/beszélgetési idő kell, relatíve kis súly és méret mellett. Ha a pda/gps lefagy, nem olyan nagy gáz, a telefon esetében egy komplett címlista elvesztése már több mint kellemetlen. Ezek a csodák bekapcsolt navigációval csak folyamatos töltés mellett használhatók hosszabb távon, gyalogos kirándulás mindenképpen felejtős.
A helyedben a telefont mindenképpen különválasztanám, különösen, ha fontos az elérhetőség. Szerintem használható készülék ebben a katagóriában nincs, illetve csak marha nagy kompromisszumokkal. Ha fontos az e-pénisz lengetés, akkor meg csak az ár alapján válassz :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nemsoka kijon az iPhone. Kerdes?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hello.
Nekem egy X500-as eten van.
Ha kell a billentyűzet, a billentyűzetes testvére az M700.
Az elején voltak gondok a firmware-el, de most a WM6-os elég rendesen elboldogul a hardverrel. Már az I/O műveletek is triplájára javultak a korai firmware-ek óta.
Amit tud: PDA+GPS+GSM+Bluetooth+WiFi+Rádió ami elvileg TMC-t is tud, de még nincsen olyan navigációs szoftver ami képes lenne használni ezt a Royaltek protokollt.
Tapasztalataim eddig csak pozitívak róla. Hardver minősége is rendben van.
Ha van róla kérdésed, szívesen válaszolok.
Bővebb infó:
http://www.pdamania.hu/pda/515/
(vigyázz az oldalon található teszt eredményei még a korai állapotokat tűkrözik)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
köszi, megnézem!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Anno 1-2 hetig szivattam magam egy t-mobile qtek (vagy mi volt a neve) csodaval... nem mai darab, de akkor se fogadd el ha ingyen edjak :-) Fagyogatott, lassu volt, zabalta az akkut, teglameretu... viszont volt ra quake vagy valami hasonlo :-)
Udv:
Feri
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ehh, ok :)
Sajnos tényleg az a benyomásom, hogy nem lehet elég jó eszközt találni ebben a kategóriában. Fent említették az iPhone-t, szerintem megvárom azt. Nincs szívem kiadni pénzt ezekre a mai gagyikra. Vagy ha lesz sok pénzem, veszek külön csak PDA-t, és a telefon külön marad. Elérhetőség és akku idő ugyanis fontos nagyon. Hiába lelkesültem fel a kínálat lelombozta a lelkesedésemet :( Egy gagyi készülébe meg nem akarok belenyúlni és GPS sem kell, minek teszik bele olyan sokba?!?! Ahhh ...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Van kollegám, akinek P910 van, a másiknak Glowfish M700, a harmadiknak egy Nokia N szériás csoda, nekem pedig egy motorola A925.
De van palm zire 71, és volt valamikor Palm505 is.
Sokáig nekem is a PDA+telcsi volt a favorit,egyszerűen nem volt pénzem pda-s gsm telóra. Aztán árak csökkentek, és igyekeztem olcsón megúszni. Egy motorola A925-öt vettem. De ismerem a elsorolt készülékek mindegyikét.
Nos. A szűk keresztmetszet az akksi. Ez mindegyiknél így van. Bár a P9x széria eléggé jól áll ezzel, hisz 3-4 nap készenlét. Persze ha órákig könyvet olvasol a pda-n, akkor annak is vége fél nap alatt. Szvsz ezen csak majd az OLED kijelzők fognak változtatni, ugyanis az akku erő 80%-át a kijelző viszi el. Ezzel ki kell békélni egyenlőre, És vagy tartalék akksival mászkálni, ahogyan a motorola alapból ad is.
Ha nagyon az elérhetőség, akkor jelenleg egyetlen utad van, veszel egy 10e forintos készüléket, ami csak arra jó amire szánták, és szervácolsz egy (akár gsm-es) PDA-t. Így a primary számod, tuti lesz, de lesz secondary, és PDA is.
\ | /
°(>@)°
˘
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Mitac Mio A701. Nálunk is van, de az Auchanban is láttam.
--
Coding for fun. ;)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni