XMMS nem játszik le számokat rendesen

Fórumok

Szervusztok !

Az a problémám, hogy az xmms lejátszó valamiért nem akarja lejátszani a zenéim kb 97% át. Nem ír ki semmit, csak szimplán átugorja őket villámgyorsan, szóval ha nyomok egy playt, és be van kapcsolva a random,akkor villámgyorsan átugrik jópárszáz számot, míg talál egy olyat,amiről úgy gondolja, hogy az lejátszható.
Elég bosszantó a dolog,mivel a többi lejátszó működik,csak azok meg nem tetszenek (winamphoz vagyok szokva,szóval érthető hogy xmms t akarom üzemeltetni). Megnéztem már az inputokat/outputokat és variáltam is már őket, de nem tettek semmi jót.Nézegettem még a lejátszott és a -linux szerint- lejátszásra alkalmatlan számok ID3 tagjét megvizsgálni, de semmi látványos különbséget nem találtam. Próbáltam esetleg audio codeceket keresni, de mivel totál zsír kezdő vagyok linuxozás szempontjából, ezért ez nem zárult sikerrel. Telepítésekről is kb annyit tudok, hogy kitömörít és configure indít, aztán csókolom...
Egy szó mint száz,nehéz úgy ismerkedni linuxal,hogy alatta még zenét se tud hallgatni az ember :)
Akinek van valami ötlete,az szóljon.
Ami még fontos : UHU 2.0 a linux, Audigy 2 ZS a hangkártya (bár drivert nem tettem fel hozzá, amúgy a hanggal nincs semmi baj)

Hozzászólások

problad meg az audacious-t, winamp kinezet, csak nem olyan elavult, mint az xmms :)

--
The Internet has evolved from smart people in front of dumb terminals to dumb people in front of smart terminals.

minek, amikor van xmms, nomeg mplayer? :)

meg egyik lejatszoval sem tudtam azt megcsinalni, hogy van egy hallgatott, stabil zenegyujtemenyem, de ha van egy ujabb album, amit meg akarok hallgatni, ne kelljen lecserelni a zenelistat (mentes fileba maceras, nemszeretem), ugyhogy xmms+mplayer parossal megy az elet tovabb.

Az xmms tipikusan akkor szokott ilyen átugrásokat csinálni ha nincs telepítve az mp3 plugin.
Ez a dolog független attól hogy más programok lejátszák-e vagy sem.

Nálam megoldás volt hasonló esetben, hogy töröltem a playlist-et, majd újra beolvastattam vele.

Hát ember, UHU márcsak ilyen (nem flameből!!!) Lehet, hogy az ékezetek miatt. Azt nem nagyon szeresse ugye az XMMS, de nem biztos hogy ez a gond. Én amarok-ot javaslom neked, XMMS--ről felüdülés volt áttérni rá, és nem volt nehéz. De Ő viszont KDE-s. Ha mindenáron Winamp-klón kell, akkor javaslom az Audacious-t. Teljesen Winamp, vagy XMMS, csak modernebb, több funkciója van, és ő már a GTK2-es felületet használja, szóval ékezetekkel ID3 tagekkel sem lesz gondod.

Üdv:
Tom Biggy

> Hát ember, UHU márcsak ilyen (nem flameből!!!)

Ezt volnál szíves megmagyarázni? Ugyan mi más ez a kijelentés, ha nem alaptalan fikázás? Mi, ha nem flame???

Elárulom, hogy több UHU-fejlesztő is rendszeresen használja az xmms-t zene lejátszására, és ilyen hibát még egyikünk sem tapasztalt, és tesztelőink sem jeleztek. Az, hogy jól jeleníti-e meg az ékezeteket, az egy másik kérdés. De attól még nem ugrik át egyetlen számot sem.

Áhh,én voltam a balfasz,előre is bocsánat érte.Lényeg a lényeg,véletlen beolvastattam vele az m3u fileokat is,amik ugye a winfosos rendszerbe lettek elkészítve és nem kifejezetten oda mutattak ahova kellett volna a linuxos rendszerbe :/
Mindazonáltal bizonyos könyvtárakat ha addolni akarok,akkor egyszerűen bezárja magát xmms, de ennek gondolom valami karakterkészlet para lesz az alapja (ékezet,space,miegymás)
Mégegyszer köszönöm a segítséget

UHU az tényleg nem egy csodarendszer... bocs a flame-ért... Én Gstreamer -t használok mert csak ezzel fut az USB Audio