Allergia

Soha nem tetszett a mai orvosi hozzáállás: "tüntessük el a tüneteket". Nem baj, ha ártalmas gyógyszert kell szedni életed végéig.

Keresgéltem hát, hogy találok-e valamit ami visszavisz az allergiáim gyökeréig, hogy eleve az okot szüntessem meg.

Találtam egy jó könyvet: "Egészségesen, allergiamentesen".

Most ezt olvasgatom. Még csak a 40.oldalon járok, de már segített.
Eddig a napi sóbevitelemet és a vízbevitelemet emeltem, és eddig úgy néz ki már ez is sokat segített.

Hozzászólások

hát, ha nem akarsz gyógszert szedni az allergiádra, akkor télleg igyál sok folyadékot meg egyél sok sót. Majd szedsz aztán vérnyomásgyógyszert.

(Én már beletörõdtem, és szedem a claritine-t, meg egy vérnyomáscsökkentõt is. Ki lehet bírni :( )

A só mennyisége nem drasztikus: napi 3-5 gramm ami szükséges a szervezetnek. Az se mindegy milyen sót eszel. Ha finomítatlan tengeri sót, akkor abban még van magnézium, ami a nátriummal ellentétesen hat, így egyensúlyban marad a vérnyomás. Egyébként minden hagyományos étkezési mód: makrobiotika, ayurvéda stb. is hangsúlyozza a só fontosságát. És úgy tudom a mostmár az orvosok is kezdik rehabilitálni a sót. Só nélkül ugyanis nincs gyomorsavtermelés. Ezáltal nincs rendes emésztés. Ezáltal túlterhelődik az immunrendszer.