Várhatóan a nyár végén jönnek a HP új Montecio / Arches szerverei

Címkék

Rich Marcello, a HP üzleti kritikus szerver divíziójának vezető alelnöke nemrég arról beszélt az Itanium-alapú szerverek eladása kapcsán, hogy cége már kész a "Montecito" kódnévre hallgató, dual-core Itanium processzorokat és az új "Arches" sx2000 chipset-eket beépíteni az Integrity szervereibe. A HP csak arra vár, hogy az Intel piacra dobja a "Montecito" processzorokat.

(A HP már márciusban bejelentette a közép- és csúcskategóriás Integrity szerverei számára azt az "Arches" névre hallgató sx2000 jelű chipset-et, amelytől kb. 30%-os teljesítmény-javulást vár a korábbi "Pinnacles" (sx1000-es) chipset-hez képest. Az "Arches" chipset-et eredetileg az Intel új dual-core Itanium processzoraihoz tervezték, de mivel az Intel bejelentette, hogy a "Montecito" processzorok a vártnál később érkeznek, a HP módosította az "Arches"-t az Integrity szerverei számára úgy, hogy az fogadni tudja a jelenlegi egymagos "Madison" kódnevű Itanium processzorokat, és a később érkező dual-core "Montecito"-kat is. A chipset már elérhető az rx7640 és rx8640 jelű Superdome szerverekben.)

A kérdés az, hogy az Intel mikor "készül el" az új dual-core Itanium processzorokkal... Marcello beszédében azt mondta, hogy az Intel nyárra (június, július, augusztus közepére) ígérte az új CPU-kat. A HP azt tervezi, hogy augusztus-szeptember körül, a megfelelő tesztek és szoftveres minősítések (Windows, HP-UX, Linux, és OpenVMS) elvégzése után jön ki az új CPU-ra épülő szervereivel.

Bővebben itt.

Hozzászólások