Család meglepett egy IKEA LAGERGÅNG usb lámpával az asztali gépemhez. Az asztali gépemen csak type-a aljzatok vannak, a lámpának csak type-c csatlakozója van. Mivel telefonom szintén type-c, így van egy powerbankem, aminek van type-c kimenete, egyelőre erről megy a lámpa, ami nekem megfelelne a látottak alapján, ha a tápot az asztali gépről meg tudnám oldani. Az asztali gépen 2.0 és 3.0 type-a csatlakozók vannak. A neten 400-4000 forint tartományban találok type-c2type-a adaptereket. Az IKEA nem kényeztet adatokkal azt illetően, hogy milyen tápfeszültséget használna és mekkora a teljesítménye, így lövésem sincs, hogy érdemes-e bepróbálkoznom egy adapterrel. Érdekes, hogy az adaptergyártók sem szószátyárok, hogy mi a különbség az árspektrum egyik és másik oldala között. Én arra számítanék, hogy mivel nekem csak delej kell, így talán a legolcsóbb is megteszi, ami miatt hezitálok, hogy a lámpának van egy érintőkapcsolója és világítási módokat vált, és nem tudom, hogy ehhez másmilyen delejt kéregetne-e a type-a újdonságai által, amik így lehet nem fognak működni.
Konstruktív hozzászólásokat köszönöm. (persze ha az 5000 forintos lámpához 4000 forintos adapter kell az is érdekes gondolatokat vetne fel :D)
Hozzászólások
Vedd meg a legolcsóbbat.
USB 3.0 max 5V/900 mA-t tud, a lámpa nem is vehet fel többet, mert azt jelezni kellene a datasheeten.
Ilyennel próbáltad? Nem működött?
https://s13emagst.akamaized.net/products/54704/54703857/images/res_5d14…
Nem akarok pénzt kidobni, ezért inkább előbb kérdezek, semmi ilyesmi nincs itthon, egyedüli eszközök itthon eddig a type-c szabványos felületekkel telefonom és a töltőkábele volt tegnapig... pont ilyenek vannak 300-4000 forintig és még nem értem mi a különbség bennük az árcimkén felül :D A media markt ami közel van, az 3000-4000 ármagasságan ad ilyet, online találtam 300-400 Ft sávban is, plussz a szállítás. Illetve most találtam egy szakbótot, ahol van 3000-ért kettő darab, és rá van írva, hogy passzív adapter, csak töltésre, igen úgy tűnik a ~2000 alattiakban nincs elektronika, csak nem mindenhol írják rá.
Nekem a huawei freelace bluetoothos headsethez adtak ajándékba egy ilyet lengo kivitelben, kb. 15cm. hosszú.
(a headsetet ugy kell tolteni, hogy felbeteped, es akkor az egy fele usb-c apa lesz, es azt kell bedugni)
Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....
Én egy USB teszterrel kezdeném. Valamiért mindig USB 2.0 A csatlakozóval találod, de érdemes egy ilyet beszerezni.
pl. egy ilyet: https://www.adapter.hu/webaruhaz/product_info.php?products_id=774
* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.
jók amúgy ezek a kacatok? Mostanaban reklámozza ezeket minden onlájn influenszer hülyegyerek. Gondolom van belőle 100 féle hamisítvány, egyik hulladékabb mint a másik?
Van ilyen is olyan is de az 5% pontosságot, értelmes határokon belül tudják. Ez általában elég egy valami LED-es izéhez, vagy arra hogy működik e a töltés vagy pl. valami kontakt hiba van.
OFF: Ha ennél pontosabb kell, akkor javaslom vegyél kis adaptereket az ALI-n (NYÁK rajta a csatlakozó és kivezetések) ezeket összekötve és közé iktathatsz egy multimétert.
* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.
Egyébként a feszültségmérés és árammérés nagyon sok embernél túl van misztifikálva és tudományt akarnak látni benne.
Jó, ellentéte sem igaz de nem egy rakétatudomány.
Valóban, egy átlagos USB töltő esetében nem érdemes túl misztifikálni, az 5% teljesen jó.
OFF: Azért mégis lehet kihívás, pl. kis áramok ill. feszültségek esetén (uV és nV).
* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.
Vannak még érdekes dolgok.
Próbáld meg rádióvevőben mérni az antennáról bejövő teljesítményt. Az is szép feladat. Frekvenciatartomány-beli szűréssel együtt a tized femtowattos teljesítmény tartomány mérése. :)
De az a kapcsolóüzemű tápellátás, ahol az indokoltnál sokkal kevesebb szűrőkondit tartalmaz a táp az is jó kihívás.
Továbbá a nagy dinamikájú mérések izgalmasak. Egy érdekes színfolt volt, ahol 10..100 uW közötti nyugalmi áram az idők nagy részében + 1 msec környéki 1A-es áramtüske. Mennyi az átlagos teljesítményfelvétel?
Gondolom mikrohullámú tartományról van szó.
Femtowattos tartomány? - lövésem nincs hogy lehet ezt megmérni. (Régen, rögtön egyenirányították és egyenfeszültség mérés, esetleg chopperes stabilizálással, de femotwattot kimérni a dióda ki sem nyit - ez űr technika)
OFF: Pl. a heliopauzán túljutott Voyager jelei lehetnek ilyeséle tartományban egy földi 30m-es parabolával az atacama sivatagban.
Ami a kapcsolóüzemű tápokat illeti, nekem már az is magas, hogy egy WiFi router hogy működik ilyenről.
* Én egy indián vagyok. Minden indián hazudik.
Érzékeny rádióamatőr célú URH és mikrohullámú vevők ettől a jelszinttől működnek frankón. RH esetén 20 dB-lel feljebbi szintet elég tudni mérni.
Kapcsolóüzemű tápok zaja főleg néhány MHz-ig okozhat problémát, de volt már 100 MHz felett is kellemetlenségem, mert oda is kifröcsögött tönkretéve az érzékeny rádióvételt.
Dobd ki a faszba, mérnöki órák milliói mentek abba, hogy a monitorok háttérvilágítását optimalizálják, és normálisan lássad a színeket meg az alakzatokat rajta.
Erre valami nagyeszű kitalálta, hogy mekkora ötlet lenne megszopatni őket és a háttérvilágításnak szembe világítani..
ezt a lámpát nem értem - minek világítja meg a monitort ? sztem a monitor világ elég fényesen - sőt éjszakára lejjebb is veszi magát, mert kiégetné a szemem - a sarokban sötét van oda nézek, majd vissza kitágult pupillával..
ami hasznos ha a billentyűzetet világítja meg vagy a falat a monitor mögött - hogy ne legyen akkor kontraszt..
tényleg jó ha van rajta lámpa ? csak kérdem
aquila non captat muscas
A képet elnézve (ha csak nem renderelt kép) az árnyékból ügy tűnik, hogy pont nem világít rá a képernyőre.
Bár valamennyire biztos szórja a fényt.
Én mondjuk ambilight-ot csináltam.
Monitor mögött van, nem világít be a képernyőre, bármilyen szín és színhőmérséklet lehet.
Asztal megvilágításnak is tökéletes. És nem utolsó sorban a filmeket, játékokat is "kiterjeszti" :)
Az ikea-s oldal azt írja egyből az első sorban a termékismertetőnél, hogy a billentyűzetet világítja meg. Nem a monitort.
Ez a LED-es lámpa egyszerűen felszerelhető és megvilágítja a billentyűzeted (et...!)
Mondjuk ettől még a termék neve meg:
LED-es lámpa monitorhoz
Biztos kellett volna még 10 év fejlesztési idő, és Henrik Preutz letisztázza, mire is való ez.
Az meg h. szimplán csak egy usb kábelvéget kapsz, amit dugj be
a seggedbe vagyahova tudsz, nem tudom ikea-éknál mennyire van kihangsúlyozva, h. tápegység nem jár hozzá.Vettem én is egy 2 darabos USB-s világítást kovid elején (nem ikeás). Ahhoz sem járt tápegység, dugjam a laptopba. Igenám, de ha a legerősebb fényerőre állítom, lebassza az USB tápellátást (szerencsére valamilyen beépìtett usb védelem bekapcsol, és nem nyírja ki a laptop usb portját többszöri kísérletre sem).
A link a fejlett anarchizmusod kifejezése?
:)
Nem, az a sorozat epizód release neve amit akkor néztem :P :D
Tipikus példája, mennyire igaz ez a mém.
Na de a helyes link akkor.
vagy valami régi, levedlett telefontöltőbe dugod be a gép helyett
valami ilyesmibvel
https://vi.aliexpress.com/item/1005005112104722.html
Pont ezért örültem meg annak, hogy ez USB-s, mivel itt az íróasztal alján már egy tizes elosztó van, és szeretem, ha marad rajta legalább egy üresen váratlan vendégeknek :)
Az ügyfészolgálat nem tudta, a termékleírás nem tartalmazza, de a dobozon már rajta van, hogy 5V és 5W. Érdekes, hogy így az érdemi információ kimarad az online is elérhető termékismertetőből is...
Ezek alapján a sima 500 forintos adapternek is elégnek kell lennie, elvileg nincs szükség semmilyen c-usb feature-re.
Logikusan gondolkodva: