Sziasztok!
Jó rég írtam már ide, de totál elakadtam ezzel a problémával, hátha ti tudjátok mi a megoldás. A következő a felállás: Van egy ASUS ROG STRIX B250F típusú alaplapom, amin egy Intel HD 530-as GPU csücsül. Ezen felül van egy nVidia GeForce GTX 1660 Ti kártyám. Sajnos, a videókártyán nincs sem DVI sem HDMI port (mert átalakítóm az még akadna), csak DisplayPort van rajta, így a régi DVI-s monitoromat csak az alaplapi kártyáról tudom meghajtani, így szeretném mind a két videókártyát használni.
Dual boot van a gépen, Arch Linux alatt ez a setup tökéletesen működik. A BIOS-ban a megfelelő multiGPU beállítás engedélyezve van, ha ez le van tiltva, Linux alatt sem megy a cucc.
Windows 11 alatt azonban az a hibajelenség, hogy bár az Eszközkezelőben a Windows jól felismeri a kártya típusát - így feltételezem a drivert is - azonban az arra csatlakoztatott monitort már nem. Próbáltam mind az nVidia mind pedig az Intel grafikus kártya GUI-jában megnézni a beállításokat, azonban az Inteles cucc sem látja a kártyát. Ami számomra rettenetesen fura, hiszen eszközkezelőben meg listázódik a kártya...
Elképzelhető, hogy én nézek be valamit és még pluszban kell akár BIOS-ban akár Windows-ban konfigurálni ahhoz, hogy mindkét kártya menjen?
Megjegyzés: tudom, hogy a teljesítmény adott esetben nem feltétlenül lesz optimális. Az alaplapi kártyára kötött régi monitort kizárólag olyan funkciókra használnám, ahol a teljesítmény abszolút irreleváns (inspector konzol megjelenítés, zenelejátszó futtatása, stb). Nem cél, hogy optimálisan fusson a rendszer, az a cél, hogy a Windows egyáltalán megszólítsa a másodlagos monitoromat.
- 577 megtekintés
Hozzászólások
Windows 10 eseten nekem mukodott hasonlo konfigon hasonlo dolog, mig 11-re hackolas utan nem. Betudtam annak, hogy itt nem tamogatott a 11 (ahogyan nalad sem).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Tudomásom szerint nem kellett "hackolni" a win11-et, az upgrade advisor elsőre működött. De majd megpróbálok egy reinstallt, más miatt amúgy sem lenne teljesen haszontalan.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Szerintem nem tudsz abba a lapba, olyan CPU-t tenni, amely hivatalosan tamogatott (hint, 6. es 7. generacio megy bele, Win11-hez 8. generacio vagy ujabb kellene).
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmmm... jó tudni. Köszi,
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Amugy letezik displayport -> DVI atalakito, lehet, hogy ebben az esetben az lenne a gyors megoldas.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyrészt ezt jó tudni... másrészt, ehhez akkor ki kell rángatnom a gépet megint... :-(
Aztat nem bírom megérteni, hogy ha valami megy Linux alatt normálisan, az Windows alatt miért nem tud működni, amikor minden lehetőség adott hozzá?!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Kérdés WSL2 alatt menne-e, mert a 11-est fejlesztők akkor talán elgondolkodnak rajta...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Dupla átalakítóval is megy, azaz DisplayPort->HDMI->DVI vonalon is, kipróbáltam :)
A legtöbb DisplayPort működik HDMI-ként is, ha passzív átalakítót érzékel. A HDMI pedig elektromosan és DDI ügyileg is kompatibilis visszafelé a DVI-vel, azaz ez is passzív átalakító.
Olyat is láttam, hogy a DVI tartalmazott digitális audio csatornát is, így az alaplapi DVI-re passzív átalakítóval kötött TV-re a hang is átment.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ezeket beállítottad? https://www.youtube.com/watch?v=NpASzX3CjB4
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most kalapáltam egy gépet, és meglepődve tapasztaltam, hogy az alaplapi portra csatlakoztatva a monitort simán a dedikált videokártyával ment a gép (értsd úgy, hogy simán mentek a játékok rajta). Ez egy Asus B460i Plus alaplap, i3-10100 processzor és egy GTX 980 kártya volt. Amiatt kellett használnom az alaplapi Displayport/HDMI-t, mert a videokártyán csak miniDP és miniHDMI volt, olyan kábelem meg nem volt kéznél.
Elképzelhető, hogy a Win11 valóban azért nem komálja, mert nem támogatott már az a proci. Bár, gondolom a driver ugyanaz, mint a Win10-es.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hülye kérdés, egy beta bios esetleg ?
Version 2001 Beta Version
2021/08/10 7.93 MBytes
STRIX B250F GAMING BIOS 2001
"Support Windows 11 by default, no settings changes required in the UEFI BIOS.Please note that this is a beta BIOS version of the motherboard which is still undergoing final testing before
csak egy tipp, nem biztos hogy bármit is javít, vagy lehet már fel is raktad.
ps.: mert ahogy nézem ehhez legutoljára 2018-ban jött ki friss bios, egy próbát megér.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni