Ráborították a bilit a Digire a kódolatlan tévé miatt

Áll a bál a hazai televíziós műsorterjesztő piacon, miután egy többéves gyakorlatot megelégelve az egyik iparági egyesület a Hírközlési Érdekegyeztető Tanácshoz fordult, amiért az egyik nagy hazai tévészolgáltató hálózatán nem biztosítottak a feltételek arra, hogy csak az nézhessen fizetős tévécsatornákat, aki ténylegesen is fizet értük.

https://www.hwsw.hu/hirek/63071/digi-magyar-telekom-optika-ftth-dvbc-te…

Én ugyan nem nézek tévét, de ha valaki összedob egy online petíciót azt aláírom. 
Mondanám, hogy tiltakozásul le is mondom a tévé előfizetésemet, de az már évek óta nincs mert gagyi a tartalom. 

A kódolatlan kábeles tévé a legjobb dolog egy szolgáltatásban. Nem kell havidíjért bérelni kártyamodult vagy rosszabb esetben boxokat a tévék mellé. Nagymamának nem kell két távirányítóval kínlódnia, sokáig lehetne sorolni az érveket a kódolatlan dvb-c mellett. Az is kérdéses, hogy a francba lehet a házon kívül hozzáférni az tévéadásokhoz?! Aki ezért átkábelez a szomszédba a kódolás sem állítja meg. 

Hozzászólások

A lap forrásai szerint a Digi hálózatán szolgáltatás létesítését végző egyes alvállalkozók kifejezetten felajánlják az ügyfeleknek, hogy egyszeri költségért beépítenek egy fent említett node-ot, hasonlóképpen ahhoz az ezredfordulón elterjedt gyakorlathoz, amikor a kábeltévé-szerelők az HBO csatornák vételéhez használatos szűrőket illegálisan építették be tömegesen a végpontok elé.

Ezt cáfolnám. Nem ajánlottak fel semmit. Rámutatott az eszközre, hogy "itt jön ki a kódolatlan adás, összedugod a tv-vel és tévézel." :) Be se kellett építenie, mert amit kihozott eszköz, már tartalmazta.

Légből kapott hamis vádaskodás. Soha nem hallottam ilyen szerelőkről. Persze attól még lehetnek, meg az is lehet, hogy a Media1 alagsorában gyerekrabszolgálat tartanak. 

Olyan box-ot is lehet kapni ami a kódolt adásokat is dekódolja kártya nélkül. Softcam már nem mai dolog. 

Kösz, igazad van, relatíve régi lapos TV, de megfelel mert úgyse nézem.

Viszont ismerősnek pár éve olyan volt, amibe külön kellett beletenni valami CI? kártyát. Vagy az a kódolt adásokhoz kell? Viszont a hw-s cikk szerint CI-t meg nem árulják kereskedelmi forgalomba.

Modul+kártya. És igen nem kapható kereskedelmi forgalomban olyan amit használni is tudnál. Conaxnál például párosítani kell a kártyát a modullal, ezért nem lehet saját forrásból beszerezni a cam modult és csak a kártyát kérni. Így a tévé előfizetési díjhoz általában hozzáadódik ennek a bérleti díja, ami ha jó fej a szolgáltató elsőnél még ingyenes de a többinél fizetni kell. Ráadásul általában 3-ban van maximálva a számuk. Nagyon családbarát megoldás ha van 4 gyerek és mást akarnak nézni. 

Erre fele már a tvnetwork idején téma volt, hogy az analóg adás "mindenféle védelem nélkül folyik", a digiről is mesélték ugyanezt, beszédtéma volt az emberek között.

Nekem egy ZTE F668-as eszközt hoztak, beledugták az optikát, ellenőrizték, működik-e minden. Aztán jött a kérdés, hogy tv-előfizum lesz-e? (Hogy összedugjuk-e a tv-vel) Mondtam, hogy az nem, csak net+telefon. Rámutatott a faszi a routeren a CATV csatira, aztán mondta, hogy itt jön az analóg adás, összedugod a tv-vel és tv-ztek. Mondtam, köszi, nem fogok élni vele valószínűleg.

Őszintén bevallom, még ingyen sem néznék idióta reklámokat, az meg, hogy van aki még fizet is érte számomra felfoghatatlan dolog.

Szerintem területtől és a bekötés időpontjától is függ. Régen a mi környékünkön is volt egy dobozka, amibe belement az utcáról érkező optika, kifelé meg volt egy RF meg egy másik optikai csatlakozója, utóbbira ment az ONT. Ezt a dobozt számos helyen meg lehet vásárolni, ha beköti az ügyfél, máris nézheti a TV-t.

Amikor nekem kötöttek be, akkor már a HGW része volt az optikai -> RF átalakító. Egyébként annak ellenére, hogy nem fizettem elő TV-re, egy darabig világított a HGW-n a CATV led, aztán gondolom valami konfig frissítéskor kikapcsolták.

Én ugyan nem nézek tévét, de ha valaki összedob egy online petíciót azt aláírom. 

Petíciót mire? Hogy megin' ne báncsák' a Digit, mert ... mert ... olcsó?

trey @ gépház

Nem, azért hogy ne gazdagítsd a kódkártya gyártókat, jelenleg kódolás nélkül akárhány alkalmas készüléken fogható a digitális DVB-C adás és akkor kell csak dekóder kártya ha van igény prémium csatornára. Ha viszont minden kódolva lenne akkor az összes eszköznek kellene lennie kompatibilis CI interfészének vagy kellene egy set-top-box amely tudná fogadni a kártyát, ami természetesen minden készülékhez megvásárolandó (7 éve nem kapsz Magyarországon olyan TV-t ami nem tud DVB-C-t, de simán kifoghatsz olyat amelyiken nincs kompatibilis CI interfész) 

A panasz lényege az hogy FTTH területen az is TV-zhet aki nem vesz TV előfizetést mert a ONT cseréjével gyakorlatilag képessé tehető hogy leválassza a DVB-C adást az optikáról. Ezt kellene tudnia kezelni a Diginek, hogy random ONT-t nem enged fel, és innentől a kérdés megoldva. 

Mivel előbb-utóbb a piac úgyis átalakul (2025-27) az on-demand szolgáltatásra nagyrészt és ez egy utolsó próbálkozás azok részéről akik még ki akarnak ebből valamit vasalni.  Szimpla garasoskodás gazdasági előnyért.

Tök mind1. Ha a hálózatnem áll szóba regisztrálatlan eszközzel, felejtős az egész.

Valójában a Digi (occo) backend megoldása szúrja a tartalom gyártók szemét.

Akik, amúgy, valóban elmehetnek a pékbe....

A T-s hálózaton elindult az AndroidTV-s megoldás. Van olyan média csoport, aki kikötötte, hogy tekergetheted az élőadást ahogy tetszik, akár a bekapcsolás előtti időre is, de a reklám blokkot nem tekerheted át. Ugyanígy a rögzített tartalomnál is... Bár igaz, hogy ott nincs olyan csatorna, ami önállóan fizetős lenne.

Softcam-hez eszköz sem kell. Innen a neve. Valaki cardharing-be rak egy valódi kártyát, a többiek tőle kapják az aktuális kódokat interneten. 

Az, hogy mi occo és mi nem relatív. A Digi huawei gpon eszköze kifejezetten minőségi darabank tűnik a Telekom Sagecom és Technicolor gagyi dobozaihoz. Vodafone-t jobb ha hagyjuk. Amióta átvette a UPC-t rendszeresek a szolgáltatáskimaradások. Minden hétre jut egy kis internetmentes csendes időszak. 

Softcam-hez eszköz sem kell. Innen a neve. Valaki cardharing-be rak egy valódi kártyát, a többiek tőle kapják az aktuális kódokat interneten

Ok, értem. Erre meg a "párhozamos nézés számlálása" tud megoldás lenni. De mindegy is, a lényeg, hogy olyasmiért mennek neki a Diginek, ami többieknél megoldott. (persze attól, hogy jogos egy nyafi, még lehet kicsinyes bosszú...)

A backendre gondoltam, nem a hgw-re. A TV szolgáltatás platformja drágább egy (vagy több) nagyságrenddel a többi szolgáltatónál és pont tudja azt, hogy ne lehessen előfizetés nélkül TV-zni.

Amúgy a T-nél is van Huawei (gpon és doxis is), de azok között is van gagyi széria és a Sagemnél is van jó.

Cardsharinget nem lehet a párhuzamos nézés számlálásával megfogni, mert broadcast-ba megy a jel műhold esetén is és DVB-C -nél is. Legfeljebb IPTV-nél működne. Egyébként hosszabb ideig meg volt törve a Digi műholdas szolgáltatásának Nagravision2 kódja. Arról sem a Digi tehetett. A konkurens NDS Videoguard védelemi rendszer tulajdonosa bízott meg egy izraeli céget a konkurens nagravision2 megtörésével amit meg is csináltak. A master key-ekkel, bocs main-kulcsokkal cardsharing sem kellett, csak ezek a kulcsok amik egy hétig is működtek, utána az internet szürke csatornáin terjedtek a frissített kulcsok. Végül a Digi átállt Nagravision 3-ra. 

A régi coax technológiára persze lehet tenni sávszűrőt, olcsó megoldás. IPTV elég biztos, de ott elég gyenge a képminőség a multicast ellenére. A tévékapcsolgató ügyfelek rendesen terhelik a hálózatot, mert a multicast fa nem épül ki azonnal és addig unicastban megy az adás. Ráadásul általában extra doboz kell a tévé mellé. Azaz hiába az okostévé csak buta társmonitorként működik. Mostanában kezd terjedni a világban az app alapú IPTV eléggé nyögvenyelősen. A Digi-nél pont a modern optikai hálózat következménye ez a műbalhé. Cserébe a legjobb képminőséget kapják az előfizetők mert nem spórolnak a sávszélességgel csatornánként. A gyors megoldás persze ha minden adáshoz cam modul tv-be vagy box. Ez eléggé kiszúrás az előfizetőkkel mert általában 3-ban maximálják ezeknek és a hozzájuk adott kódkártyáknak a számát. Plusz havi extra díj. A tévétársaságok sem örülnének neki feltétlenül, mert ezzel együtt párhuzamosan jönnének a különböző tv csomagok és biztosan lenne sok előfizető aki beérné az olcsóbb kisebb tévé csomaggal. Máris csökken az extra csatornáik potenciális nézőszáma. A Digi helyében körbe-kérdezném az összes velük szerződött tévétársaságot akarnak-e élni a kódolás lehetőségével és onnantól nincs mellébeszélés. Valószínűnek tartom, hogy elég kevesen élnének a "remek lehetőséggel". 

A telekomnál az androidtv box is multicast iptv-t használ. És le van tiltva rajta a wifi, mert azon rosszul működik. Későbbre írták valamelyik fórumban hogy unicast (is?) lesz, és hogy majd saját androidtv eszközre telepítős appal is lehet majd használni. És hwsw tesztben azt írták, hogy nem működik rajta a netflix... még chromecast módban sem.

Az a szálnyitó annyira szürreális volt, hogy talán csak Franz Kafka tudna rá valami ütőset írni. 

A te kérdésed úgy önmagában maga labda volt! :) De lehet, hogy majd Bécsből egyszer kiszámláznak nekem is egy nagyobb összeget a koncertek után. :D

Miért fizetne a Digi azért,

Corporate shill egy ismert fogalom.

lejárassam?! 

Ha le szeretném járatni a Digit, akkor a főoldalon levő cikkben elemezném, nem egy eldugott fórumtopikban. Elmondom a véleményem. Ahogy te is. Vagy tán zavar?

Discalimer: Egyébként, Digi előfizető (is) vagyok.

trey @ gépház

Nem értem akkor az ellenséges hozzáállásodat. A Digi egy jó minőségű szolgáltatást ad, extraként az ár is kedvező. Internet sebességben, optikai hálózatban évekkel a versenytársak előtt járt. 
Vagy ha olcsó akkor automatikusan szar? Mert ez alapján mennek az "ingyen Linux óccsó FOSS" "Drága Apple meg az Isten, mert annyira drága, hogy már csúcsminőség" flamek. 

Ráadásul a többi szolgáltatót is árainak megvágására kényszerítette a Digi. Nem gondolom, hogy Digi versenykihívása nélkül sokkal jobb minőséget adna például ma a Telekom havi 20 ezerért mert úgy több jutott volna hálózatfejlesztésre. Inkább ült volna továbbra is a DSL ősközület hálózatán a Telekom, mert jó az is verseny meg nincs. Innen nézve vagy onnan nézve is pozitív fordulatot hozott a Digi.

Mitől lenne versenyelőnye a Digi-nek? Attól, hogy a nagymaminak be lehet kötni a szobája mellett a konyhájába is a tévét külön dobozolás meg távirányítócellukszozás nélkül? Ezért legyen csak versenyelőnye! 

Schwarz szerelős konteókat meg hagyjuk. Mert ezzel az erővan az IPTV-s szolgáltatóknál is ott ülhet a lefizethető rendszergazdi, aki mindenkinek bekattintja a max csomagot egy rekesz sörért. A lebukás esélye kisebb mint a schwarz szerelőnél, pláne akkor ha a dörzsölt szolgáltató cimborál a rendszergazdával, hogy így is nagy "versenyelőnyre" meg sok rekesz sörre tegyen szert. 

A szerelőt meg egy próbavásárló is lefülelheti. Persze ha lenne ilyen. 

A Digi miért lenne érdekelt abban, hogy szemet hunyjon az állítólagos schwarz szerelői ármánykodásai felett?! Nem veszteséggel adja a tévészolgáltatását, így ő is bukik az elmaradt bevételen. Ráadásul a Digi adja kábelen a legjobb tv képminőséget a túltömörített konkurenciával szemben. Érdeke, hogy minél több előfizetője tv-re is fizessen ha már annyi sávszélt áldoz rá. 

Ez az egész ügy mélységesen primitív és dilettáns. Kb az a szint mintha azzal jönne a BSA utód-zászlóvivő: A Linux biztosan lopja a Windows kódjait, mert ablakok vannak egér meg minden, és ilyen csak a Windowsban lehet. 

Szerinted az nem versenyelőny, hogy előfizetsz csak internetre, de közben megoldhatod okosban, hogy csak internet áráért TV-d is legyen? Ha van a környéken másik internetszolgáltató, ami hasonló díjon és paraméterekben szolgáltat, de nála ezt nem lehet megoldani ilyen csatornaszámban, akkor melyiket fogják választani?

trey @ gépház

De kell hozza kulon eszkoz.
 

Ahogy a bankrablas is megoldhato, de ahhoz is kell kulon eszkoz (legalabb egy vizipisztoly).

 

Most tenyleg azon rugozol, hogyha feltorik a garazsadat gagyi lakat vedte, vagy pedig egy 40eFtos (ami szinten feltorheto) ?

 

Ez olyan, mintha az ejszakai (kapcsolt) aramot te magad kapcsolgatnad otthon. Igen, megoldhato. Kell hozza plusz eszkoz? Kell. Atomtudomany? Nem.

 

Rengeteg dolog van ami kinatszhato megfelelo eszkozzel. De itt a kijatszo (aka. aki nem fizet erte, es megis hasznalja) az elkoveto, nem pedig a szolgaltato.

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Ha megveszed és beüzemeled a filléres lófaszt, azzal el is követted a szerződésszegést szerintem. Innentől kezdve te vagy a bűnös, nem a szolgáltató.

Az persze más kérdés, hogy a szolgáltató ellenőrzi-e azt, hogy az ügyfeleknél nincs filléres lófasz a TV mellett...

Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.blogspot.com

Ha megveszed és beüzemeled a filléres lófaszt, azzal el is követted a szerződésszegést szerintem. Innentől kezdve te vagy a bűnös, nem a szolgáltató.

Ez a peres kérdést rendezi a Digi és az ügyfele közt. A jogtulajdonos és a Digi közt pedig ott lehet még mindig a per, mert nem akadályozta meg, hogy csaljanak. Ez utóbbiról van itt most szó. Ebből lehet baja a Diginek. Hogy ezt hogyan hárítja majd tovább az ügyfélre ... ott jön majd képbe, amit mondtál. 

trey @ gépház

Ezt értem, viszont nekem kb. olyan az eset, mint amikor a srác 50 Ft-ért vett BKV-bérletet (vagyis olcsóbban / ingyen vette igénybe a szolgáltatást). Ott valahogy nem ugrott neki a MÁV meg a VOLÁN a BKV-nak, hogy miért nem akadályozta meg, hogy ilyesmi előfordulhasson. Persze nem ismerem a jogtulajdonos és a digi közötti szerződést, de ennek tényleg eléggé lejáratás szaga van.

Debian - The "What?!" starts not!
http://nyizsa.blogspot.com

A jogtulajdonosoknak azaz tévé társaságok jó így. Különben kikötötték volna szerződésben a kódolást mint az HBO. 
Ha minden csatornára kódolást vezetne be a Digi, akkor jönnének a programcsomagok és sok előfizető lemondaná a max csomagot, mert úgysem nézi csak a csatornák töredékét. Az pedig visszavágja a potenciális nézettséget, az pedig a reklámbevételeket. Plusz a jogdíjat amit most a Digitől kapnak. 

Megint a partvonalról kiabál be egy nulla csatornát működtető fél. 

Nem lehet minden csalást megakadályozni. Ezzel az erővel be lehetne perelni a CD-gyártókat, ha nem alkalmaznak másolásvédelmet az eladott CD-n (technológiai szempontból létezik, szererncsére nem terjedt el), vagy mondjuk, ha valaki CSS nélkül ad el DVD-t (nem mintha sokat számítana).

Egyébként más szolgáltató (pl. a Vodafone) sem kódolja az összes tv-csatornát, több olyan csatorna is van, amit a régi DVB-T vevős TV-men is tudok nézni. Ez lehet egy jófejség is a szolgáltató oldaláról, hogy ne csak egy készüléken lehessen műsort nézni.

LOL. Egy bárhol kapható filléres lófasz. :D

 

Egy vizipisztoly se kulonosebben draga. De meg egy erovago se ver foldhoz. Az akksis flex talan mar arrebb van (20khuf akksival), de meg az is meglepheto.

 

Nem tudom, hogy az ar egyaltalan miert kerul be a latokorbe....

Saying a programming language is good because it works on all platforms is like saying anal sex is good because it works on all genders....

Erövágó bárhol inkább kapható, és arról még a átlag halandó is tudja, hogy mire van. 
 Erről meg, hogy mi, és kapható... hát, szerintem még it-ben forgó emberek jelentős része sem hallott. 

"Biztos én vagyok a béna, de csak azt sikerül elérnem, hogy kikapcsol a monitor."

Akkor a Flippet meg a Telekomot kell befenyíteni, mert ott csak be kell discordozni a rendszergazdának és már kapcsolja is sörért a max iptv csomagot. Ez nagyon tisztességtelen versenyelőny a Telekomnak. 

A) van egy légből kapott konteó. 

B) a konteót már tényként kezelve sommás következtetéseket vonunk le

C) Profit

de ettől még az egész gondolatmenet alaptalan. 

Nálam fordítva van ez: előfizetek internetre, TV-re és vezetékes telefonra, és aztán megoldom okosban, hogy csak internetet használjak.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

"előfizetsz csak internetre, de közben megoldhatod okosban, hogy csak internet áráért TV-d is legyen?"

Nálunk eleve a KOMPLETT csomagot akciózták és kötötték be optikai kábellel: TV + Internet + telefon

Előtte pedig külön rézdróton jött a TV és az Internet tehát nem lehetett trükközni.

Tehát az, hogy lehet lopni a tv-adást, az a szolgáltató hibája. ééértem... És  tessék mondani, ahol még koaxos rendszer van, és a kábelen megy a dvb-c vagy épp az analóg adás, és egy nagyon szépen 10 perc alatt, gányolva fele ennyi sem kell iránycsatolóval ki lehet lopni a kábelről úgy a jelet, hogy a kutya sem veszi észre addig, amíg végig nem megy a kábelen, az a cég is ugyanilyen sáros?

Jogszerűen nem teheti meg az üf. hogy az ONT elé berak egy plusz eszközt, mivel az a szolgáltató hálózata - és "trükközve" mindegyik szolgáltató rendszere kijátszható. Igen, az iptv is. De mondhatnám a szolgáltatói eszközökbe épített wifi-t is, ugye EHT alapján a szomszédnak nem adhatsz netet, de ezt a cúna rossz szolgáltatói wifi-s routerek nem tudják, és bizony a szomszéd, ha ügyes, tud netezni a te wifidről. Innentől kezdve máris törvénysértésre ad lehetőséget a szolgáltatói eszköz.

"Mitől lenne versenyelőnye a Digi-nek? Attól, hogy a nagymaminak be lehet kötni a szobája mellett a konyhájába is a tévét külön dobozolás meg távirányítócellukszozás nélkül? Ezért legyen csak versenyelőnye! "

A versenyelőnye abból adódik, hogy megspórolja a kódolás költségét (hw, sw, licence stb) ((amit elvileg szerződésben vállalt a műsorszolgáltató felé)), ami a többi kódolást használó szolgáltatónak kiadásként jelenik meg.

"A Digi miért lenne érdekelt abban, hogy szemet hunyjon az állítólagos schwarz szerelői ármánykodásai felett?! Nem veszteséggel adja a tévészolgáltatását, így ő is bukik az elmaradt bevételen. Ráadásul a Digi adja kábelen a legjobb tv képminőséget a túltömörített konkurenciával szemben. Érdeke, hogy minél több előfizetője tv-re is fizessen ha már annyi sávszélt áldoz rá. "

Nem érdekelt, de biztosan csináltak egy költségvetést, hogy mennyibe kerülne a kódolás bevezetése, vagy a teljes hálózat ellenőrzése...

Mindezektől eltekintve inkább lejárató kampánynak tűnik ez az egész.

Ez a gondolatmenet onnantól epic fail, hogy most is van kódolás a Diginél. HBO-ra biztosan, meg valamelyik saját csatornájukra is. Azért mert a HBO ragaszkodott a kódoláshoz. Amelyik tévé csatorna ragaszkodik a kódoláshoz nyugodtan módosíthat szerződési feltételt. 

A versenyelőnye abból adódik, hogy megspórolja a kódolás költségét (hw, sw, licence stb) ((amit elvileg szerződésben vállalt a műsorszolgáltató felé)), ami a többi kódolást használó szolgáltatónak kiadásként jelenik meg. 

Az megvan, hogy a Diginél nincsenek külön díjcsomagok? egy csomag van, eszi nemeszi ( https://digi.hu/ajanlat/tv/kabeltv
105 digitális csatorna 42 HD csatorna

Hogy lenne versenyelőny. Más platformon, más módon szolgáltatnak. Ennyi erővel mindig mindenkinek az összes hülyeséget el kell követnie, hogy egyenletes legyen a pálya. 
A digi fizikai korlátozást használ, csak a prémium csatornáknál van külön kódolás. 
 

De tudod mit, akkor a telekom van versenyelőnyben, hiszen nekik nem kell telepíteniük fizikai szűrőket, blokkolókat, mert szoftveresen oldják meg a korlátozást. Koaxon pedig részben a telekomnál is fizikai védelem kellene, ha feltennék az alapcsomag védelmére, amit az analóg csomag kiváltására kódolatlan dvb-c formátumban sugároznak koax területen.

(Onnan tudni, hogy politikai téma, hogy fullba nyomod alá a kretént. Ha fidesz mondja, akkor a legnagyobb kreténséget is felvállalod. Pedig elvileg nem vagy hülye a témához, tudhatnád miért hülyeség / eltúlzás az egész "botrány")

Szerkesztve: 2021. 03. 25., cs – 13:57

Pont azért választottam a digit, mert nem kell mindenféle set-top boxxal szarakodni, és az ezer éves "smart" TV-vel is fel tudom venni a mesét a kölöknek egy bármilyen külső USB diszkre.

 

"Az is kérdéses, hogy a francba lehet a házon kívül hozzáférni az tévéadásokhoz?"

 

Ha jól olvasom a probléma arról szól, hogy van aki csak netre fizet elő, TV-re nem, és utána egy olcsó hardverrel meg tudja oldani, hogy a TV-t is nézze.

igen, videki kabeltv szolgaltatoknal ez igy szokott mukodni... de a PR-nel pl. beepitenek az oszlopra egy szurot ha csak netet rendelsz, igy max 2-3 csatorna jon be a tv-n az is szarul. bar eselyes hogy nemi jattert a szerelo elfelejtene berakni :) meg lattam neten olyan leirast is hol kell atfurni a szurot hogy hatastalanitva legyen, szoval azzal is van aki ugyeskedik

bar valahol azt olvastam hogy a diginel a gpon-nal (optika) van ez, mivel az optikan modulalva elmegy a coax dvbc jele is, csak le kell venni rola... alin fillerekert arulnak ilyen eszkozt amivel megteheto

Aliexpressen zártörő készletet is fillérekért lehet venni oktató átlátszó lakattal vagy zárral. Ettől még nem törvényes betörni a szomszéd garázsába, és a szomszéd sem feddhető meg azért mert nem szerelt trezorterem ajtót zárral a garázsára. Persze ha jön egy dörzsölt kereskedő a környékre, aki "okos" mágneszárakat forgalmaz, ami mobiltelefonról is nyitható újlenyomattal ha ügyes meggyőzi a biztosítókat írjanak levelet az ügyfeleiknek, hogy aki nem vásárol ilyet és szereli fel azzal szerződést bontanak, mert nem tett meg mindent a behatolás megakadályozására. Meg lehet egyből árukölcsönt ajánlani a partnerbankkal az új okos zárra. Ami évszázadig jó volt már nem az. :)

Amikor a földi analóg tv lekapcsolás volt felajánlották az RTL Klub és TV2 csatorna tulajdonosainak, hogy kódolhatják az adásaikat DVB-T-n. Egyikük sem élt a lehetőséggel, sőt mára bővült a kódolatlanul fogható kereskedelmi csatornák száma DVB-T rendszeren. 
130 csatornánál 3100 forint havidíjból átlagban 24 forint se jön ki egy csatornára. A jogdíjelosztás nem arányos de sok pénz ebből nem jön be. Egymillió tv előfizetőnél ez átlag 24 millió havi bevétel.  Miközben 30 másodperc reklámidő 4,5 millió forint főműsoridőben és még a B kategóriás csatornáknál is 150 ezer forint az átlag reklámár fél percre. Pont a dvb-t ingyen fogható RTL Klubnál és TV2-nél vannak legdrágább milliós reklámidők. A legolcsóbb 100 ezer forintos fél perces reklámidős töltetlékcsatornáknál is ez 120 percnyi reklám. Annál pedig sokszor több van egy hónapban. Mellette ott vannak a műsorokba integrált reklámmegjelenések bevételei. 

Ettől még nem törvényes betörni a szomszéd garázsába, és a szomszéd sem feddhető meg azért mert nem szerelt trezorterem ajtót zárral a garázsára.

Az a gáz az ilyen hasonlatokkal/metaforákkal (ahogy tetszik... ;-) ), hogy nagyon sánták...

Valóban nem lesz törvényes a betörés a tuo lakat esetében sem, de akkor sem, ha nincs is lakat. Ettől még a biztosító, bizony megfeddi a szomszédot a nyitott ajtóéer és/vagy a tuto lakat szintű zárért... 

Ha nincs lakat a garázsajtón, akkor a biztosító megtagadhatja a kártérítést. Ha van lakat akkor nem. Minden "elvárható" védelmet kell megtennie a garázs tulajdonosának. Szupermágneses okoslakat nem várható el és páncélajtó sem, de hagyományos lakat és egy legalább fa garázsajtó igen. 

Azzal, hogy a Digi olyan optikai jelet köt be a házakba, amelyek triviálisan nem köthetőek be egy átlagos mai lapostévébe a védelem biztosított. A trükkös doboz már a zártörő készlet megfelelője. 

Kódolás bevezetése minden csatornára a nyugdíjasokkal és sokgyerekes családokkal lenne kiszúrás. A nyugdíjasok nem fognak új tévét venni CI+ -al, ha nem olyan van nekik a plusz box, extra távirányító bonyolult nekik. A nagycsaládosoknál pedig kevés a max 3 tévé. A kiindulópont az kellene legyen, hogy nem járhatnak rosszabbul a tévé nézők. Analóg adások korában egy házon belül bármennyi tévén nézhető volt a tv csomag.

Legjobb megoldás az lenne ha a Digi kötne dobozt a Gpon elé, ami egyben dekódolná az összes tv csatornát. Az ügyfelek pedig már kódolatlan DVB-C jelet kapának a házukba. Kérdés, hogy ilyen létezik-e. 

Erre sajnos műszakilag nincs lehetőség. Az optikai kábeleknél használt splitterek, passzív optikai elosztók nem tudnak szűrni. Az előnye ennek, hogy nagy hibatűrésű, nem kell áram hozzá, hidegben és melegben is stabilan teszi a dolgát. Minden házba eljut minden és a gpon kapcsolja le a tévét ha arra nincs előfizetés. Be lehetne még tenni lezárt acélszekrénybe a gpon-okat mint FTTB -nél a lépcsőházakban, de egy házban vagy lakásban elég életszerűtlen megoldás lenne. 

Nekem van hasonló készletem.

A cégben engem szoktak megkérni, hogy nyissak ki szekrényeket, fiókokat, amiknek nincs meg a kulcsa. Mondjuk sok vacak wafer zárhoz még a készlet sem kell; volt, amikor két gemkapocsból hajtogatott ,,szerszámmal" nyitottam ki. Elegánsabb, mintha fel kellene feszíteni.
Meglepően gyakran elvesznek kulcsok amúgy, főleg szekrények, fiókok tulajdonosváltásánál. Tavaly előtt több, mint száz fiókot és szekrényt cilindereztettünk újra ilyen okból.

Szerintem ebben önmagában semmi illegális nincs, ha nem olyan helyre mész be vele, ahová nincs jogosultságod.

Egyébként engem azért kezdett el érdekelni a téma, mert elkezdett foglalkoztatni a különféle zárak biztonsága. Nyilván egy gyakorlott profi sokkal többféle zárat sokkal gyorsabban kinyit. De amit még én is simán kinyitok, na olyan zárat nem akarok semmiben sem látni itthon.
Meg eleve olyan természet vagyok, akit minden IS érdekel. Legalább belekóstolás szintjén. Autót is kuplungoztam már magam, hogy tudjam, többet miért nem akarok. :-)

Betörők egyébként ritkán dolgoznak ilyen készlettel. Ahova gyorsan be akarnak jutni, ott kifúrják a zárat a picsába vagy felfeszítik az ajtót. Nem szempont a sérülésmentes bejutás.

"igen, videki kabeltv szolgaltatoknal ez igy szokott mukodni... "

 

Telekomnál is így volt sokáig.  Jó ideje elérhető volt nálunk már a Digi , de nem váltottam csak az ár miatt.

Aztán mikor kötelező jelleggel jött a fasza IP Tv,  onnantól kezdve az addig is a Digi duplájába kerülő T-nél még fizethettem volna külön havi 1200 Ft-ot, hogy az addigi 1TB-s usb tárolóm helyett kapjak egy 120GB-osat.
Meg még plusz pár száz Ft-ot az anyós külön TV készülékéért.

Ez volt ez a pont, ahol szépen átszerződtem a Digi-hez.

Szerkesztve: 2021. 03. 25., cs – 14:08

Szerintem a többség eddig nem is hallott ezekről a boxokról de most rendesen tájékoztatva lettek az olvasók. 

Szerkesztve: 2021. 03. 25., cs – 14:30

Valaki megint kavarja a sz_rt.
Jó lenne egy kimutatás arról, hogy mekkora arányú a műsorlopás. Ja, hogy van 14 példa a 100.000-ből? Hurrá, szivassuk a 100.000-et, hátha lemondja 1000. Megéri? NEM! Ennyi.
Vajon ki és miért kavarja a sz_rt? Ennek kikényszerítésével mellékesen további kellemetlenséget okozva a felhasználónak is.

Nagyon ki akarják csinálni a Digit. Én rohadtul remélem, hogy nem sikerül nekik, mert akkor mehetnék vissza a trágya t-hez, akik drágán adnak gyenge szolgáltatást.

Mellesleg anno UPC koax időkben volt ugyanez, a kapcsolószekrényükben kellett csak bedugni, hogy legyen TV is. Azt pedig bármelyik szerelő megtette.

Szerkesztve: 2021. 03. 25., cs – 15:23

Miben különbözik ez az áramlopástól?

Ha elkapják azt aki lopja, azt szépen meg lehet büntetni, ha ügyesek, akkor azt is aki "bekötötte" neki. Nincs itt semmi látnivaló.

 

Ha a kódolás elvárás, akkor én meg adom a listát, hogy melyik kanálisokért nem akarok fizetni. De iptv az ne legyen.

Ha a kódolás elvárárs mutassák a törvényt vagy rendeletet, ami a kódolást kötelezően előírja. 

A kereskedelmi tévéknek szerintem az a fő problémája, hogy egyre kevesebben nézik ezeket. Pont a számukra értékes korosztály mondja le a tévé előfizetéseket. Nem a mesebeli trükkös dobozok miatt, hanem mert nem kell az az alpári bóvli ahova ma a kereskedelmi tévézés süllyedt. 

Havi tévéelőfizetési díjból kijön egy Netflix, ami talán vonzóbb tartalmat nyújt annak a korosztálynak amely a reklámozóknak a több lóvét érti. 

Nem rendelet írja elő, hanem -általában- a műsorszolgáltatóval kötött szerződés.

Többször felmerült már, hogy a TV szolgáltatókat hibáztatják az csomag alapú kiosztások miatt, de ezt nem maguk szivatására találták ki,
hanem a műsorszolgáltatók kötik az ebet a karóhoz. Konkrétan megmondják, hogy ha x csatornát akarsz, akkor vinned _kell_ ezt meg azt is.

Dolgoztam egy magyar szolgáltatónál az IPTV szolgáltatás bevezetésén. A termék kitalálásakor pl. az, hogy előfizetési csomagok legyenek és ne mondjuk csatornánként lehessen választani, hogy mit szeretne az ügyfél, az simán egy üzleti döntés volt, és az indoklás a csomagolós megoldás mellett az volt, hogy az ügyfelek autóvásárláskor is megszokták, hogy különféle csomagok közül választhatnak, és biztos összezavarodnának, ha egyesével kellene összelegózni, hogy mi legyen az előfizetésben.

Ettől függetlenül elképzelhető*, hogy van néhány csatorna, ami csak egyben vásárolható meg, de nem ez az oka a csomag alapú kiosztásnak az összes többi csatornára nézve.

* sok éve nem foglalkozom a témával, fogalmam sincs, hogy éppen most mi a helyzet.

disclaimer: ha valamit beidéztem és alá írtam valamit, akkor a válaszom a beidézett szövegre vonatkozik és nem mindenféle más, random dolgokra.

Konkrétan valóban lehet(ne) darabonként összeválogatni a csatornákat. Elvi lehetőség van rá. A gyakorlat meg azt mutatja/mutatta, hogy a tartalom gyártója úgy határozta meg a jogdíjakat, hogy szolgáltatóként esélyed sem lenne a piacon, ha ezt a modellt követnéd. 

Vagyis szolgáltatóként valóban egyszerű üzleti döntés a csomag modell. (hogy ki, kinek, hogyan magyarázza a döntés hátterét, már egy másik kérdés...)

Ha nincs olyan törvény ami kifejezetten kötelezővé teszi kódolás alkalmazását digitális kábeltv szolgáltatásnál, akkor ez innentől a kábeles szolgáltató és a tévétársaság belügye. Ezzel az erővel perelni lehetne a GoG-ot, mert drm mentesen a warez támogatója. 

Ja, ez pont így van. Ahogyan az egész itt tárgyalt mizéria a Digi és a tartalom előállítóinak belügye. 

A "feketén" tv-zők megszívják, illetve a Digi is megszívhatja. Kb ennyi. A korrekt az, hogy azt a szolgáltatást veszed igénybe, amit megvettél. Ha nem így teszel és a lehetőség megszűnik, az nem alap a pofázásra.

A Digi oldaláról meg ez egy olyan helyzet, hogy valójában az a kérdés, hogy megtesz-e mindent a Digi, hogy a korrekt helyzet alakuljon ki.

Ami fonák, az a "korrektségre való törekvés" motivációja, de az meg teljesen része lett a hazai közéletnek. Semmi nem számít, amíg nekem is jó. Ha nekem már nem jó, akkor "fú de megbüntetlek"... :-(

Jelenleg is felmondható a komplett előfizetés nettel, telefonnal mindennel, ha kiderül egy előfizetőnél trükköznek a tv-vel. Ezzel szerződést szeg az ügyfél.

A  "korrektségre való törekvés" motivációja ott kezdődik, hogy a tévé társaságok nem szerződnek a Digi-vel ha nekik nem felel meg a mai műszaki megvalósítás. Itt most a partvonalról kiabál be egy 0 tv csatornát működtető gittegylet. 

Nem rendelet írja elő, hanem -általában- a műsorszolgáltatóval kötött szerződés.

Erről lehet valamivel többet tudni? Vagy csak vannak bizonyos szerződések, amikről semmit sem lehet tudni, de ezek alapján be lehet mószerolni valamelyik/akármelyik TV szolgáltató céget?

Vagy ha véletlenül mégis lenne, akkor ugyanannyit kellene fizetni a 10 csatornáért mint a 150-ért. Így pedig értelme sem lenne sok. A tévétársaságoknak érdeke, hogy minél több csatornájuk legyen elérhető a potenciális nézőknél. Fontosabb a nézettség és ettől függő reklámbevétel mint a jogdíj amit a tévészolgáltatókon keresztül szednek be az előfizetőktől. Kivételek a reklámmentes filmes csatornák, de ezek most is kódolva érhetőek el a Diginél.

+1

Én ott kezdtem meggyűlölni az egészet, amikortól mindenféle külső doboz kell a tévémhez. Előfizetek, innentől kezdve én a tévém saját távirányítójával akarom váltani a csatornát, külső sallangok nélkül. NEM ÉRDEKEL sem a szolgáltató, sem a jogtulajdonos, senkinek a nyomora, filozófiai eszmefuttatások meg pláne nem. Büntessék meg azt, aki lopja, ne engem szívassanak, aki fizetek érte.

Egyébként pont az általad leírt okból (alpári bóvli) nem nézünk már tévét. Egyedül a kislányom miatt van még előfizetés, hogy legyen neki JimJam és minimax.
Pont a minap beszéltünk róla a feleségemmel, hogy nyártól lemondjuk a tévéelőfizetést (a nyarat úgysem ebben a házban töltjük).
Youtube-on van már annyi színvonalas tartalom, hogy mindannyian tudjuk nézni azt, ami valóban érdekel minket.

Köszönöm. Nem ismertem.
Mi most blokkolóval nézzük a rajzfilmeket. Ha nekem dobják be a reklámot hát rendben, de gyerekműsorokba tenni szerintem nagyon etikátlan.

Amikor a saját gépemen nézem az engem érdeklő tartalmat, ott nincs blokkoló. Ezeket a tartalomgyártókat egyébként is támogatni szeretném, ahogyan tudom, mert nagyszerű munkát végeznek.

Köszi. Megnézem.
Mostanában szokunk még csak rá a youtube-ozásra.
A kedvenc tartalomelőállítóimat igyekszem pici adományokkal is támogatni, és affiliate linken keresztül vásárolni amazonról, amikor valamelyik cuccuk megtetszik.
Egyébként tök érdekes, hogy nem mindenkinek a videójában van reklám. Legalábbis ilyen direkt beékelődő blokk. Ez min múlik amúgy?
 

Bekapcsolja, vagy nem kapcsolja. Ezen mulik. Trivialis. Mondjuk ilyenkor turot sem kap a nezes utan, csak a tamogatas, csatorna tagsag, etc... van. Szerintem nemsokara kitalalja a yt, hogy azt nem is lehet tobbe vagy csak penzert.

Every single person is a fool, insane, a failure, or a bad person to at least ten people.

Szerkesztve: 2021. 03. 25., cs – 17:16

Az eredeti média1-es riport sem tűnik teljesen értelmesnek, de a hwsw is tovább optimalizálta a tartalmát... 

Nem valami varázsdobozokról lehet szó valójában. Arról, hogy a szerelő baszik betenni a koaxra / üvegre a megfelelő frekvencia szűrőt. És ezért a sima dvb-c jel elérhet a lakásba. Telekomnál is vannak még koaxos területek, ott van kódolatlan alapcsomag az analóg helyett, annak kivezetése óta. Diginél meg ezek szerint van ahol a szerelő lehagyhatja a szűrőt a lakás felé menő üvegről (már ahol olyan van). Ez telekomnál is előfordulhat koax doboznál.

Ügyfélként engem sokkal inkább az zavar, hogy a publikus ip-s hgw mögé is bejön a 10.x.x.x -es szolgáltatói tartomány, amit a sajátá eszközeik managelésére használnak. Vagy például a telekom iptv box is 10es tartományból kéri a dekódoló kulcsot a multicastos iptv-hez.

De legalább lenne róla specifikáció, hogyan tudnám leszűrni, milyen beállításokkal és eszközökkel. (vlan tag? vagy ömlesztve folyik?) Vagy esetleg a nyomorult hgw-n lenne kapcsoló rá, hogy nem minden portján adja ki a management hálózatukat. (telekomnál is ez van, de diginél is). És akkor nem kéne azzal szompnom, hogy akár belső dolgaimmal vagy épp munkahelyi vpn alhálózatokkal összeakad, mert a szolgáltató szerverei válaszolnak némelyik címen. (az pedig megintcsak nem szerencsés, ha a teljes forgalmamat a céges vpn-re terelem)

Optikára egyáltalán létezik frekvenciaszűrő? 

MTVA miért adja kódolatlanul fta műholdon az adásait és miért nem szerel DVB-T blokkolókat az országhatárra?! Így jogtalanul nézhetik határon túl az M4 sportközvetítéseket, miközben a jog sok esetben csak Magyarország területére van megvásárolva. A filmek jogdíjai sincsenek megvásárolva az eurázsiai régió felére plusz a közel-keletre. 

Persze, hogy van optikára is filter, bár lehet nem ez a legjobb példa
https://www.newport.com/p/TBF-1550-1.0-FCAPC

Nem tudom hogy van az ügyfelek irányában szétosztva az üveg, de akár azt is el tudom képzelni, hogy tévés vagy nem tévésre szűrtet tudhatnak tovább osztani. Nem hinném, hogy az ügyféltől a központig dedikált üveg lenne :D

Biztos, hogy kódolatlan az mtva műholdon? Régen csak a duna volt kódolatlan és külön kellett egyszeri díjért venni az mtva-tól egy magyar kártyát, amit conax cas7 olvasóban lehetett használni
http://www.sat.hu/hirek/megvasarolhato-az-m1-muholdas-vetelehez-szukseg…

Sugárzás műholdon keresztül    Nincs előfizetési díj, a vételhez szükséges Conax kártya megvásárolható az MTVA-nál, igényét kérjük jelezze a kozonsegszolgalat@mtva.hu e-mail címen. Conax szabályzat és adatlap elérhető itt.  
https://dunamsz.hu/veteli-lehetosegek-televizio/?lang=hu_hu

LyngSat nem szokott tévedni. MTVA -nál üres az encryption oszlop. Az RTL Goldnál ott van az összes kódolás szolgáltatónként például. 

Mielőtt az M1 átment hír csatornába a Duna és a Duna Autonómia/World volt a határontúli magyaroknak célzott adó és biztosan kódolatlan volt. Filmekből is főleg magyar és európai művészfilmek mentek rajta a jogok miatt. Az M1-en lehetett kódolás. Most viszont egyiken sincs. Sat mellett ott van még a DVB-T is, azt is blokkolni kellene a határon ezzel az erővel. 

Up: Itt csak a Duna World-nél van feltüntetve Conax kódolás kódolatlan mellett. M4 sportadó, a sima Duna kódolatlan. Pedig ezeken biztosan van csak Magyarország területére megvásárolt tartalom. 

emlékeim szerint a Telekom HGW-n a vlan 32 az internet, a TV-nek és VoIPnak is külön vlan-ja van.
Anno még az volt, h 1 porton volt net, a másik 3 porton pedig a TV külön VLAN-ban.
Aztán gyanítom ezt okosították, h MAC based VLAN legyen, és ha STB-t dugsz neki, akkor az TV vlan, a többi meg net.
A VoIP vlan meg kis sem jön a dobozból (csak a FXS port-ot viszi be az OLT-ig)

Az eredeti média1-es riport sem tűnik teljesen értelmesnek, de a hwsw is tovább optimalizálta a tartalmát... 

+1

A Digi jelentős mennyiségű, hosszútávú bevételre tudna szert tenni, ha felbérelne egy ügyvédi irodát és szisztematikusan beperelné jó hírnév megsértése miatt az ilyen bizonyíthatatlan forrású, ellenőrizhetetlen állításokat közöl. Kár, hogy nem jogásznak tanultam. :-)

Ha például beleolvastok a media1-es szerző korábbi írásaiba, akkor világosan kialakul a mintázat, miszerint a cikk az elején kiemel bizonyos dolgokat / állításokat, amit állítólag megbízható alkalmazottak / résztvevők súgtak meg és nyilvánvaló szerződés- / szabály- / törvénysértés esetén, a hatóságok helyett, a megbízható újságíróhoz fordult, aki a cikk utlsó mondatában megjegyzi (mint egy apró betűs rész), hogy a fenti állítások nem bizonyíthatóak. Ezzel mintegy elismerve a megalapozatlanságot / rossz szándékot.

Az szerencséje a kedves szerzőnek, hogy a legtöbb ember a címszó és az első 1-2 bekezdés után nem olvas tovább.

https://media1.hu/2021/03/24/lehagytak-a-kodolast-a-digi-es-a-telekom-halozatanak-egy-reszerol-sok-helyen-dijfizetes-nelkul-lathatok-a-tevecsatornak-karteritest-kerhetnek-a-musorszolgaltatok/

Arra a kérdésre, hogy érkezett-e már be hozzájuk panasz az ügyben, azt írták: egyelőre senki sem tett panaszt az NMHH-nál arra, hogy a külön előfizetést igénylő médiaszolgáltatások elérhetőek lennének előfizetés nélkül is.

amúgy az külön bosszantó, hogy hwsw cikk alatti disqusról eltűnt az olyan kommentek egy része, ami arról szólt, hogy telekomnál is van ilyen. Azért mondom ezt, mert egyik szálon 2-3 komment is eltűnt, amelyekre emlékszem. S az enyémről látom, hogy spamnek jelöllődött. És még a képernyőmentéses komment is arról, hogy ez történt, az is spamnak jelölődött.

Én nem állok senki oldalára, mert látom, hogy ha a Digi mellett szólónak tűnik a hsz., akkor Digi fanboy vagyok, ha meg a Digi ellen szólónak tűnik akkor UPC (Vodafone) (egyéb) fanboy vagyok. Egyik sem vagyok.

Én szeretem a Digi-nél, hogy csak a koax megy a TVbe, és nézem az adást doboz és minden szar nélkül. Pontosabban nézhetném, ha akarnám, de nem nézem soha, mert az összes csatornán hülyeség megy 50% reklámidő közbeiktatásával.
UPC-től pont azért váltottam anno (azon túl, hogy pont a duplája volt a havidíj), mert az UPC által letett netes és TV-s dobozok egy idő után kéthavonta haltak meg, és napok voltak, mire megjött a csere.
Mondjuk ha be kellene dugni a TVbe egy CI kártyát, azt sem bánnám, mert kiforrott egyszerű technológia, valószínű nincs benne egyedi SW, ami kifejezetten szar (amilyenek a szolgáltató dobozok szoktak lenni). Régen ugye csak a doboz jött szóba mindenkinél, a CI kártya lehetőség aránylag újdonság (kb. 5 éves, vagy ennél jobban szalad az idő?).
Viszont ha az eddigihez képest csak azért fizetnék többet, mert a CI kártya plusz pénz, akkor annak nem örülnék (és nem a pár száz Forint, hanem az elv miatt).

De pár kérdésem lenne:

  • Ha a TV csatornákkal kötött szerződésben benne van valamilyen védelmi szint, amit a csatornák elvárnak, akkor eddig miért nem ellenőrizte a megkötött szerződés betartását a másik szerződő fél?
  • A Digi van vagy 10 éve, és mindig is így szolgáltatták az adást. miért pont az után jön ez a balhé, miután az utolsó frekvencia aukciót bukva sem hagy fel a mobil szolgáltatással? Eddig hogy nem jutott ez senkinek eszébe?
  • Kinek a dolga/költsége bizonyítani, hogy mennyi olyan fogyasztó van, aki nem fizet a szolgáltatásért, hanem "lopja"?
  • A UPC kezdeti korszakában (amikor még a Digi nem is létezett) nagyon is valóság volt, hogy a szerelő egyszeri zseb KP-ért bekötött akármit (TV-t, HBO-t). Azt is visszanézik/kiszámolják, és a Vodafone kifizeti?

Biztosan lehetne folytatni a kérdéseket. Remélem értitek, hogy ezeket nem a Digi védelmében írtam, hanem objektíven ez most egy hülyeség, nettó kiszúrni akarás szerintem.

Kis adalék a háttérhez. Pár másodperc Google keresés után. A tamtam botrányt a MEME nevű gittegylet oldaláról az ott nemrég elnöki székbe ültetett Ryszka Sambor tolja. Korábban ő volt a Digi ügyvezetője.

Azt tudjuk, hogy volt némi elszámolás a mobil tenderek miatt a Digi-nél. Sértettség, személyes bosszú? Kisebb a fizu a MEME-nél mint a Digi-nél volt? 

Yo, ez most jott le ?

Mik vannak. Evek ota igy van. Amugy minek is fizessen tvt az ember ? Mondhatni, hogy gond, hogy van. En egyszer bedugtam par eve a koaxot aztan csodalkoztam, hogy megkerdezte e tv, hogy behangolja az adokat, click ok to continue, es jeee ott is voltak.

Gondoltam ajandek. Amugy nem nezem, szoval ha nincs is pont leszarom.

Every single person is a fool, insane, a failure, or a bad person to at least ten people.

Szerkesztve: 2021. 03. 25., cs – 22:29

De ha azt mondaná a Digi, hogy nála csak tévével együtt vehetsz netet, akkor meg "árukapcsolás" címszóval esnének neki... (Bár ugye a trénél meg -gyakorlatilag- csak nettel együtt vehetsz tévét, mert ugyebár hazabeszélni is kell tudnia a spiclidobozának...)

mivel a T-nél az IPTV külön VLAN-ban megy, bár azonos HGW-t kapsz, csak önállóan a TV-t is meg tudod venni, és nem kapsz vele internetet.
Sőt, van ahol az analóg telefont is HGW-n adják, mert csak optikai kábel van a környéken. Ez is megy internet nélkül. Egy harmadik VLAN-ban.

Termeszetesen messze nincsenek ingyen, nem is ezt mondtam,csak azt, hogy szvsz egy ugyfel bekapcsolasa egy egyszeri, aranyaiban nagy koltseg. Gondolj bele, kijon ket szerelo kocsival,szerszamokkal, elmatat nalad 1-2 orat, elhasznal x m kabelt, csatlakozokat, kapsz egy HGW-t egy olyan szolgaltatshoz, amiert egy ev alatt osszesen fizetsz 30 000 - 40 000 Ft-ot. Es ezt a szolgaltato allja, ez van bearazva az elso megrendelt szolgaltatas havidijaba.

A mostani halozatokban, ahol a telefon mar IP alapon megy, eggyel tobb vagy kevesebb ugyfelnek nincs kulonosebb jelentosege. A koltsegek nem fix reszet meg ugyis a hasznalat aranyaban fizeted. Talan nem veletlen, hogy egy idoben a telekom konkretan olcsobban adta az Internet + Telefon kombot, mintha csak netet kertel.

TV-nel is logikus, hogy adjak a beker koltseg + minimalis haszonert, hiszen ha mar ugyis benn van nalad a kabel, akkor a szolgaltatonak maga a teny, hogy nezed a TV-t is az altalad is emlitett jogdijakon tul nem kerul semmibe.

De ha van itt bennfentes, nyugodtan jelezze, ha tevedek. Szerintem az arazasi strategia, amit a legtobb szolgaltato kovet ezt sugallja.

Konkretan csatornakra nem vagyok kivancsi, de ha arra tudsz egy kb. arat mondani, hogy egy olyan csomag, ami megfelel a DIGI alap, CI+ nelkul nezheto csomagjanak egyben mennyibe kerul, az erdekelne.

Egyebkent hogy mukodik ez? A TV szolgaltato minden tartalomkeszitonek fizet a kozvetites jogaert, vagy van ingyenes, esetleg negativ aras csatorna is?

2021 - ben mi az oka a kínzó tv nézésnek? 

No rainbow, no sugar

Nálam már 2018-ban sem volt oka. :) Szerintem az van, hogy a várakozásokkal ellentétben a covid19 alatt nem erősödött vissza az évek óta apadó tévéelőfizetők száma, sőt talán tovább csökkent. De ennek nem a trükkös dobozkák az okai, amikről eddig alig hallott valaki. Az ok olyan szolgáltatók megjelenése az országban mint a Netflix miközben a kereskedelmi tévék semmit nem tudtak javítani a minőségen. Olcsó alpári bohócok uralják a kereskedelmi tévéket a reklámtengerek szüneteiben, akik azt képzelik a trágárság szórakoztató. A nyugdíjasok megszokásból maradnak a tévézésnél, de ők nem érnek annyit a reklámozóknak. 

De itt nem is a tévétársaságok csinálják a balhét, hanem egy Digitől kirúgott korábbi sértődött vezér egy MEME nevű gittegylet elnökeként. 

Igen, a DiGi talán hibázik, de iszonyat melót öntenek abba, hogy ezt is megragadják  és kicsinálják a piacról. Azt hiszem talán a Telenor talált valamit a mobil frekipályázatnál, amire "jó szándékúan" felhívta az NMHH figyelmét. Tündibündi kedvességek sora. :)

A levélben annyi áll, hogy az egyik nagy, műsorterjesztést végző, konkrétan meg nem nevezett távközlési cég nem megfelelően védi a hálózaton lévő jelfolyamot

Erről a BKV online jegyértékesítési rendszere jutott eszembe, ott az ellen indult nyomozás, aki jelentette, hogy nem megfelelően védett a rendszer, fel sem merült, hogy a szolgáltató hibás.

Én mondjuk egyáltalán nem értem, hogy miről szól ez az egész hír, az is igaz, hogy utánanézhetnék, de lusta vagyok. Annyit azért látok, hogy ez egy elég súlyos kérdés... még annak a 2 embernek, aki néz még 2021-ben tévét.

The world runs on Excel spreadsheets. (Dylan Beattie)

Ezt nem csak a digi csinalja, hanem a telekom is es a upc is es az osszes koaxkabeles szolgaltato.

Miert pont a digit vettek elo vajon? Jahh hogy szurja masok szemet? Igen!

http://szolarenergia.hu

A hálózatépítést csak elkezdeni lehet, befejezni soha

áremelés? 

Az a röhej, hogy van aki már örvendkedik, hogy na majd most lesz üveg a falujában, bezzeg eddig a felvásárolt invitelnél nem volt fejlesztés a digivel... a hülye nem is érti, hogy mi történik körülötte. De majd a szarért fizet magasabb árat hamarosan.

Szuper... Aztán majd csodálkozunk, ha véget ér a normalitás, és nem kapjuk majd többé a gigabitet 3000 forintért, mert a nemzeti™ szolgáltató(k - sic!)™ (© hajbazer) véletlenül nem kényszerülnek versenyre. Közben felkészül a hazai élelmiszer-kiskereskedelem is, csak hogy tuti magyar kézben legyen a nem sokkal később már dupla árért adott magyar™ parizer és magyar™ paprika...

Hát akkor tessék beülni pártunkésqrmányunk agit.prop. osztálya által szervezett előadássorozat bevezető előadására, merthogy a "nemzeti együttműködés rendszere" az őgy agyhelyükből pattant ki. (Magyarul aki együttműködik velük, az a nemzet része. Aki nem, az nem...)

A NER egy rövidítés, ami mindenkinek mást jelent.

A jobboldal folyton Sorosozik.  Néhány szélsőjobboldali antiszemita nézeteket is belevisz a Sorosozásba. Akkor most minden jobboldali náci?

És aki jobboldali, az nem vallhat liberális nézeteket is? Nem lehet úgy valaki nemzeti elkötelezettségű, hogy közben értéknek tartja az egyéni szabadság jogokat?

 

George Sorost gyűlölik Izraelben
https://444.hu/2017/07/10/izrael-minden-eddiginel-szigorubb-civiltorven…
talán Soros-ellenes elfogultsággal nem lehet megvádolni ez a forrást.

Szóval ezt a Soros - náci - szélsőjobb gondolatsort le lehet már venni a napirendről, mert obsolete. A ma is antiszemita Jobbik, a szélkakas hol bolsevik hol gyurcsány-fasiszta DK-vel persze probléma, de ezt pont a zsigeri gyűlölködő O1G galeri képtelen belátni.

Szóval a témára visszatéve, ezt a DIGI ügyet elég rondán intézte az aktuális magyar vezetés, és a "független" bíróság + szabályozó testületek. A jobbik esetben is nem akartak szőrös talpú román nagycéget, még akkor sem ha erdélyi magyar vezeti. Akkor sem, hogy csúcstechnológiát hoz a korábbi magyarországi technológiai mocsárba, ahol korábban az volt a gyakorlat, hogy Telekom hozni németből ott leszerelt és kukázott Technologie magyar perifériára. Majd azt adni jó drágán, többért mind odahaza, "mert a két piac nem összehasonlítható". 

Rosszabbik esetben ez egy üzenet arra, hogy ez itt a mi területünk, ha itt fektetsz be, építesz sikeres vállalkozást és az kell nekünk, előbb adminisztratív eszközökkel veszteségbe tolunk, utána elvesszük a vállalkozásodat. Nem úgy mint Oroszországban, de úgyis eladod önszántadból nekünk, mert már nem éri meg neked. Még azzal a kiegészítéssel is elég rossz üzenet ez, hogy mára a külföldi befektetők tudják ha Magyarországon gyártanak exportra, akkor ilyesmitől nem kell tartaniuk. 

az IdomSoft -ot nagyon ne hozd ide - nem tudod mi volt a háttérben..

Gyurcsány időszak alatt egy marokkói "üzletember" érdekeltségébe - egy közigazgatási informatikai rendszert fejlesztő cég...

Onnét vásárolták vissza.. 

Istennel a hazáért és a szabadságért !

és érdekes körülmények közt ment végbe.

Valójában az az érdekes körülmény ott, hogy már kb. a kezdetek kezdetén miért nem saját céggel csinálta ezt a Magyar Állam. Ez pont annyira kritikus dolog volt nemzetbiztonságilag, hogy a közelébe nem engedtem volna semmilyen magáncéget.

Próbálok segíteni.

Van a NER amely deklarálja (öndeklaráció), hogy csak a NER létezik azon kívül semmi más.

A NER részéről pontosan két kimenetele lehet a cégeteknek, vagy a NER része lesz, vagy megszűnik. Ez vagy bekövetkezett vagy be fog. A NER része az, aki nem mond ellent a NER-nek és a NER tagokkal próbál kizárólagosan együttműködni, ha ez nem létezne akkor van lehetőség kívülről keresgélni, találat esetén cél a bekebelezés.  Szakértelem, ár nem elsődleges kérdés.

Nem NER oldalról a te céged olyan mint a többi, ha vannak kormánykapcsolatok ha nincsenek őket ez nem érdekli és nem befolyásolja hogy kapsz e munkát ilyen megrendelőtől, ha jó az ár vagy meg van a szakértelem fogsz kapni megrendelést.

Várjál már, a vád az volt, hogy ez már egy NER cég. Próbálom megfejteni, hogy ez miben merül ki. Igazak-e a nép szájának állításai, vagy csak rámondják ész nélkül mindenre, ami nem Soros-cég.

Szóval, honnan tudnám kideríteni, hogy ez egy NER cég-e?

trey @ gépház

Próbálom megfejteni, hogy ez miben merül ki.

Segítek, a lakmuszpapír úgy néz ki, hogy a cég bevétele jelentős százalékban az államtól (állam által kezelt forrásból) származik-e. Ha igen, akkor NER cégről van szó. Ilyenkor vagy már bevásárolta magát a haveri kör, vagy hamarosan megjelennek és tesznek egy ajánlatot. Egy olyan visszautasíthatalan ajánlatot, aminek kb. úgy van vége, hogy "vagy meghalsz".

https://napirajz.hu/idetevedt/

Neked az "elvek" valóban idézőjellel írandó. Nem fog problémát okozni a frekvencia pályázatokon a feltámadást magyaráznod, ahogy korábban a kizárásnál sem volt ilyen.

Most olvastam megy román lapban, a Digi minden magyarországi vállalkozását eladja a 4iG Plc-nek.

Minden hulla a Mount Everesten valamikor egy nagyon motivált ember volt.

"valamint a GVH hisz a vevő kinyilatkozta hogy tervei vannak az AH-val. Ami összefonódás."

 

Stratégiai fontosságúnak lesz minősítve, és GVH nem szól bele.

A GVH egyébként is mostanában inkább már fogyasztóvédelmi szervbe ment át, és leginkább tisztességtelen reklámért bírságol. Régen elvesztette már eredeti funkcióját.

Ugyanarról a GVH-ról beszélünk, ami  tavaly elkezdte vizsgálni a Digit, amiért szerintük nem tájékoztatta a mezei parasztot, hogy a gigabites szolgáltatás esetén nem árt ha a paraszt pécéje is bírja szuflával?

https://www.hwsw.hu/hirek/62712/gvh-gazdasagi-versenyhivatal-digi-ftth-…

Vagy talán arról a "másik" GVH-ról van szó , amelyik érdemi vizsgálat nélkül hagyta jóvá  10 perc alatt,  470 médiatermék összeolvasztását? (KESMA)