( bervi | 2009. 06. 11., cs – 22:29 )

jah, lehet:

- igen: csinál új BE-t aztán frissít*
- nem: nem csinál új BE-t és nem frissít*

egy ilyet megjátszottam, gondoltam megnézem milyen, lett a grub-ban egy osol-1. elindítom, aztán csak nem hagy nyugodni, megint update all, erre megint létrehoz egyet (osol-2). *persze a kettő közt semmi változás (legalábbis felteszem, hogy nem frissül 5 percenként a repo), de legalább hízik a menu.lst.

azt még kihagytam, hogy műveletek után nem mindig jelzi jól a csomag állapotát, aztán újra rá kell keresni, és akkor "frissül", meg hogy beállítások menü egész egyszerűen nem létezik (hacsak a "kezdőlap megjelenítése" nevű egyetlen checkboxot annak nem vesszük)

lehet, hogy a parancssori cuccok nagyon faszák (nem küzdöttem velük), de ez a gui (aminek az ikonja kint van menüben, panelon, asztalon, tehát az ember azt hinné, hogy jó is valamire) egy agyrém.