Például erre lenne a 224.0.1.0 - 224.0.1.255 tartomány. Illetve IPv6 -nál a ff00::/8 multicast tartomány ami sokkal inkább ajánlott multicast-ra. Ha nem sikerülne minden internetszolgáltatóval megállapodni a multicast közvetítésről akkor a legközelebbi alkalomra erős motiváció lenne az, hogy a multicast megállapodást kötött internetszolgáltatók ügyfelei jobb minőségű, nagyobb sávszélességű streamet kapnak, még a multicastból kimaradó ügyfelek be kell érjék a gyengébb unicast streammel. Továbbá a multicastban résztvevő szolgáltatók a saját hálózatukat is kímélik.
Amennyiben a Netflix meg tud állapodni néhány internetszolgáltatóval, akkor ezeknek az ISP-knek a hálózatán belül működhetne a multicast. Ezek kellenek hozzá IPv4 multicastnál: IGMP, Internet Group Management Protocol. A végfelhasználói eszközök és a hálózati routerek közötti multicast-csoportok kezeléséhez.
PIM, Protocol Independent Multicast. Ez pedig a multicast forgalom hatékony útvonalainak kiépítéséhez.
Valamint multicast csoportok használata. Azaz Netflixnek dedikált multicast címeket kellene használni az élő események közvetítéséhez. Ezeket a címeket az ISP-ken belül kellene konfigurálni és fenntartani.
IPv6 viszont multicastra optimálisabb megoldás, amennyiben a szolgáltatók és a hálózatüzemeltetők szélesebb körben támogatnák. Sőt már ha regionális szinten sikerül megállapodni akkor is megvalósítható.
Ha a Netflix minden internetszolgáltatóval Észak-Amerikában megállapodást kötne, a multicast közvetítés IPv6-on már működhetne abban a régióban. Ez azért lehetséges, mert az IPv6 multicast alapvetően jobban támogatja az ilyen típusú adatforgalmat, és a multicast címek globális vagy regionális terjedését is jobban lehetne koordinálni az internetszolgáltatók között.
A Párizsi olimpián volt voltak már sávszélességproblémák egynéhány túl nagy érdeklődés középpontjában álló sporteseménynél. Ez a veteránok közötti box-meccs pedig eleve egy hálózati teszt is volt, amit szemben az olimpia eseményeivel szabadon időzíthetett a Netflix. Ha sikerül összehoznia legalább Észak-Amerikában, de akár több régióban is egy-egy multicast megállapodást, azzal mindenki nyert volna. az ISP-k is és a Netflix is aki először összehozta. Igény volna erre, ami már az olimpián is jól érzékelhető volt. Természetesen jó ideig maradna a hibrid megoldás, azaz multicast és a CDN együttes alkalmazása a nagy érdeklődést kiváltó (elsősorban) sporteseményekre, mivel a nézők otthoni eszközei nem mindenkinél támogatják a multicastot és ekkor hiába van Netflix és ISP között megállapodás. A jobb minőséget viszont a multicast nézők kapják, ami erős motiváció sportrajongóknál az eszközök rendszereinek, beállításainak frissítésére, illetve cseréjére.
Továbbá kombinálható a szintén említett Peer-to-Peer streaming megoldással is, ami lehetővé teszi, hogy az ügyfelek megosszák a streamet egymással, csökkentve a hálózati terhelést. De ennek részletezése megint egy külön téma.