Amikor elkezdtem 3D grafika után olvasni, akkor már létezett az STL formátum (90-es évek végén), eredetileg szerintem arra találták ki, hogy 3D modelleket meg lehessen jeleníteni vele képernyőn. Floating point koordinátákkal adhatunk meg háromszögeket benne, mértékegység se tartozik hozzá. Egyezményesen szokás használni, gondolom 1mm vagy 1m az egyezményes mértékegység.
Az OpenSCAD esetén a modellbe bele lehet írni a folyamatos felületek háromszögekre bontásánál, hogy hányat csináljon belőle. Ha túl sokra állítjuk, akkor be tud lassulni, ha meg kevésre, akkor láthatóak lesznek az élek és a lapok a folyamatos felület helyett.
Nekem eddig annyi problémám volt az STL-lel, hogy vannak programok, amik hibásat tudnak exportálni. A Tinkercad például egyszer hibás STL-t adott ki. (A gyerekek Tinkercad-ben próbálkoztak, nekik még magas az OpenSCAD.) Ezt utána egy online javítón átkergettem és az már nyomtatható lett. A formátum tehát alkalmas rá, hogy hibás fájlt csináljunk belőle. De ez lehet, hogy nem a formátum baja, mert maga a domain bonyolult. Lehet, hogy a STEP-ben is létezik hibás fájl.