mikron alap a csomagvesztes foleg esos idoben
Mikrohullámú összeköttetéseknél okozhat problémát az időjárás, és okoz is időnként, de a jól megtervezett összeköttetéseknél ritkán van gond. Az ilyen összeköttetések ellensége a fading, ami ellen komoly tartalékot kell betervezni, általában 30 dB-t vagy annál is többet. Az ügyfél által igényelt rendelkezésre állás mértékétől függ, hogy mekkora legyen a tartalék nagysága. Nagyobb értéket úgy lehet elérni, hogy növelni kell az adó teljesítményét és/vagy az antenna/antennák nyereségét. Az adott berendezés maximális adóteljesítményének elérése esetén már csak az antennaméret növelése segít, az antennák meg drágák, minél nagyobb, nyilván annál többe kerül. A nagyobb teljesítményt tudó adó is sokkal drágább a normál adónál, szóval kérhet az ügyfél komoly rendelkezésre állást, csak tudja megfizetni.
Alapesetben az idő 99.9...%-ában nincs probléma egy jól megtervezett összeköttetéssel, így ekkor egyáltalán nincs csomagvesztés, szóval nem, a csomagvesztés nem alap a mikrós linkeknél. A berendezések maguk mérik a link "jóságát", bármilyen hiba esetén azonnal jelzést küldenek (pl. SNMP-n). Nyilván ezek a linkek nem olcsók, a rádióengedélyért is fizetni kell, ezeket nem szabad hasonlítani azokkal a linkekkel, amiket szabad sávokban létesítenek (pl. 5 GHz-es sávban), mert ott nincs garancia arra, hogy a linkek nem zavarják egymást.
Amikor annyira szakad az eső, hogy az autósok félreállnak az úton, mert nem látnak előre 50 m-t sem, akkor bármilyen mikrohullámú link megszakad. Kisebb-nagyobb esők esetén csak visszaléptetnek egy vagy több lépcsőt a modulációs módban (pl. 1024QAM-ről lemennek 512QAM-re, 256QAM-re vagy akár QPSK-ra), de a teljes megszakadáshoz nagyon nagy esőre van szükség, ami ritkán fordul elő. Komoly havazások esetén is lehet baj, főleg akkor, ha a hó meg tud tapadni a radome-on (ami az antenna belsejét védi elölről).