Én nem foglak megkövezni.
Nekem az a véleményem, hogy nagyon sok (már nyilván arányaiban) FreeBSD-t fejlesztő használ Apple gépet, valószínűleg vannak Windows-t, esetleg Linuxot használók, de minden bizonnyal jó páran vannak, akik viszont FreeBSD-t és nekik hol ez, hol az hiányzik a kényelmes munkavégzéshez. Ráadásul bizonyos dolgokat nem ideális szimulált / emulált / virtualizált környezetben tesztelni. Elképzelhető, hogy néhányan a nem FreeBSD-t használók közül át- (vissza?)térnének, ha ez vagy az jobban menne. És akkor most kivételesen a hobbijukat esetleg pénzzel is honorálják. (Nyilván aki főállásban fejleszt FreeBSD-t az eleve kap ezért pénzt - persze valószínűleg nem nagyon díjaznák, ha a desktop részt reszelgetné mondjuk a storage controller firmware helyett.)
Vagy éppen simán el lehet képzelni akár azt is, hogy az Alapítvány jelen esetben - itthon használatos kifejezéssel élve - "pántlikázott" pénzt kapott, és ezért lett pont ez a terület megtámogatva.
Mondjuk amit viszont nem értek, az már offtopic:
mi a franc volt 10 éve baj és nehézség a FreeBSD-s bináris csomagokkal? Direkt visszakerestem, ide 2014-ben írtam a saját repó használatáról. Minderre pont azért került sor, mert a desktopként használt gépeimen volt kb 5-8 olyan csomag, ami vagy nem volt egyáltalán binárisban csak ports-ként, vagy más beállításokkal, mint ahogy nekem szimpatikus volt. (Emlékeim szerint az akkori nevén pkgNG megjelenése után elég hamar átálltam a quarterly csomagforrásról a latest-re.) Nos abban volt csak igazán sűrűn frissítés - akkor és azóta is napi / heti rendszerességgel tettem ezt. Ha én meg tudtam csinálni 4 gép kedvéért (az egyik egy netbook, amin azért már akkor sem szívesen fordítottam) egy saját repót, és abból telepíteni azt a pár extra csomagot a pkgNG-ben, akkor ahol ennél sokkal több gép van, pláne meg lehet / kell csinálni. És innentől kezdve a napi rendszerességű (tehát akár cron-ból futtatható) apt-get upgrade && apt-get update && apt-get dist-upgrade (*) frissítéssel egyenértékű a pkg update && pkg upgrade használata. Hasonlóan másként vélekedek a "túl sűrűn kellett volna frissíteni a szervereket a hosszú támogatás megszűnése miatt" - részről. De az teljesen más tészta - hisz szerver :-) .
Persze ahogy kezdtem, ez csak az én véleményem.
(*) Igen, tudom, hogy van erre gyári automatizmus is, de nagyjából az is ezt csinálja.