Na sokadszor... MI a fallback, ha a készülék nem lát honos hálózatot, nem lát titkosítást biztosító hálózatot, amire felengedik?
SIM kártyája válogatja. Pontosan tudom, mire akarsz kilyukadni, de az, hogy fallback esetben esetleg olyan 2G hálózatra jelentkezik fel, ahol se mutual authentication, se titkosítás egy corner case. Minden szolgáltatónak legalább 5 éve ki van adva az ajánlás, hogy tessék biztonságossá tenni a 2G hálózatot az SS7 támadásokkal szemben. A mutual authentication-nel kapcsolatban pedig még régebb óta.
Te most azt élteted épp a véleményeddel, hogy egy corner case (amúgy kibaszottul alacsony) előfordulási valószínűsége miatt ejtsünk egy egész technológiát, ami még mindig megbízhatóbb, stabilabb, kompatíbilisebb vonalkapcsolt hívásokat biztosít, mint LTE-s alternatívája.
Ennek mi az alapértelmezett beállítása, na mi?
Nokia C2-01-ről tudok nyilatkozni, ahol alapértelmezetten bekapcsolt állapotban van. Természetesen ettől még nem lesz igazad, mert számos eszköz alapértelmezetten jön kényelmes, de nem biztonságos beállításokkal. Ez azonban nem jelenti azt, amiről a topik is szól, hogy teljesen le kéne tiltani a 2G-t.
Ezt műveled jelenleg (a Google-lel karöltve):
- Ne használjunk WiFi-t, egyáltalán, ha a telefon alapértelmezésben feljelentkezik az open hostpostokra. 🤡
Véletlenül se állítsuk át a készüléket, még a végén tudatos felhasználóink lesznek. - Ne használjunk IPv4-et, mert a hackertámadások, online csalások 99%-át IPv4-en kivitelezik. 🤡🤡
- Ne menjünk ki az utcára, hiszen az erőszakos bűncselekmények nagy része az utcán történik. 🤡🤡🤡
sok-sok éve érdemes volt, valóban, mert akkor a roaming során a hívások indítása, fogadása, illetve az adatforgalom is (nagyon) más díjakkal ment
Nem csak EU országokkal vagyunk határosak és Szerbiában, Ukrajnában kőkeményen van roaming díj. Tudod, a szerb és ukrán határ mellett is vannak magyar városok és laknak benne emberek, akik rendelkeznek mobiltelefonnal.