( zsver | 2024. 09. 07., szo – 19:44 )

Milyen egészségügyi adat került napvilágra pontosan?

Az hogy hányszor volt kórházban (kórtörténet része), már egészségügyi adatnak számít.
 

Egészségügyi adatnak minősülnek az egészségi állapotunkkal kapcsolatos információk: betegségeink, kezeléseink története, gyógyszereink. Ezek érzékeny személyes adatoknak (ún. különleges adatoknak) számítanak, ezért a törvény kiemelt védelemben részesíti őket. A jog szigorúan szabályozza, hogy ki, mikor és milyen céllal ismerheti meg, vagy kezelheti egészségügyi adatainkat.

Az egészségügyi ellátó intézmények egymás között továbbadhatják az adatainkat, ha erre a gyógykezelés érdekében szükség van. Az egészségügyi ellátó hálózaton kívülre azonban csak a beteg írásbeli hozzájárulásával továbbíthatnak adatokat

idézet innen: https://tasz.hu/tudastar/egeszsegugyi-dokumentacio-mihez-van-jogunk/

javaslom megtekinteni a törvényt is: https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700154.TV

Titoktartási kötelezettség

138. § (1) Az egészségügyi dolgozót, valamint az egészségügyi szolgáltatóval munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló más személyt minden, a beteg egészségi állapotával kapcsolatos, valamint az egészségügyi szolgáltatás nyújtása során tudomására jutott adat és egyéb tény vonatkozásában, időbeli korlátozás nélkül titoktartási kötelezettség terhel, függetlenül attól, hogy az adatokat közvetlenül a betegtől, vizsgálata vagy gyógykezelése során, illetve közvetetten az egészségügyi dokumentációból vagy bármely más módon ismerte meg.

(2) A titoktartási kötelezettség nem vonatkozik arra esetre, ha ez alól a beteg felmentést adott vagy jogszabály az adat szolgáltatásának kötelezettségét írja elő.