Nem lehet tudni, hogy mi van benne, hogy a használója mit rak bele, milyen, a gyári OS-ben meglévő védelmeket kapcsol ki/kerül meg - vagy ő, vagy valamelyik felrakott komponens, illetve alkalmazás.
Ja mert az IdomSoft "páncélszekrényében" ott csücsül a forráskódja az összes Magyarországon használt készülék Androidjának, iOS-ének. Mesélj még! :D
Helyesen: Egy open-source rendszernél van esélyed látni, hogy mi van a rendszerben. Egy nem open-source rendszernél csak sejtheted. Ha valaki felrak egy hivtalaos LineageOS buildet, annak a forráskódját bármikor megnézheted, auditálhatod. Míg ez a lehetőséged nincs meg a multik proprietary Androidjainál és köztudott az is, hogy ők minden kéretlen bloatware szutykot belepakolnak, ami már első bekapcsoláskor végtelenszer több helyre árulkodik, mint a LineageOS.
te sem örülnél annak, ha hákolt telefonról elvitt adatokkal egy másik, szintén széthekkelt eszközön is megjelenne a te okmányod, és mondjuk egy rosszfiú a te okmányaiddal igazolná magát
Itt most pont azt a FUD bullshitet tolod, amit anno Steve Jobs a Linux ellen. Csakhogy észrevedd magad.
AZ openszósz, meg a sok szem az szép elmélet, de gyakorlatilag...
Csak a Windows Server, igaz?
És nem csak a debian openssl fiaskót lehetne citálni...
Hanem lehetne még a WannaCry elterjedéséhez vezető SMB 1.0 sebezhetőségeket, meg az összes többi Apple, Samsung, Google fiaskót, amit kedvenc multikáid nem open-source rendszereinek köszönhetünk.