( _Franko_ | 2024. 08. 27., k – 14:13 )

Nincs kimutatható közvetlen egészségkárosító hatása a készülék által létrehozott, rádiófrekvenciás elektromágneses mezőnek.

Ennyi.

Azonban a készülék bekapcsolt állapotban az agy közeli területén fokozza az anyagcserét.

Ennek leginkább az elektromágneses mező által okozott hőhatás az oka, ahogy írva is van.

Már a wikipediát is alusipkások írják. Szörnyű.

Csak hanyagok és bulvárt linkelnek, mert a [4] (origo.hu) szerint nem okoz rákot, csak hőhatása van, az [5][6][7] szerint meg potenciálisan rákkeltő hatása van, de egyik se közvetlen WHO link, hanem ún. egészségügyi bulvár oldalak vagy az ÁNTSZ megszünt oldala, ami a tárolt tartalmak szerint szintén bulvárra hivatkozik.

Ezzel szemben a cancer.org szerint: https://www.cancer.org/cancer/risk-prevention/radiation-exposure/cellul…

A WHO-nak volt egy régi publikációja 2010-14 között, amiben nem volt végül megállapítás arról, hogy rákot okozhat igencsak feltételes módban, de a címe nem volt túl jó, ezt vették át sokan: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/electromagnetic-fields…

Viszont vannak új, idei publikációk nagy számosságú populáción: https://www.iarc.who.int/news-events/mobile-phone-use-and-brain-tumour-…

"The occurrence of brain tumours among the 10% of participants with the largest total number of hours of mobile phone calls during their lifetime did not differ from the occurrence in participants who used mobile phones significantly less. These findings suggest that mobile phone use is not associated with increased risk of developing these tumours."

De nyilván mindenki hülye, csak az alusipkások a normálisak, akik jobban tudják mindenki másnál, akik nagy számosságú populáción végeznek statisztikai elemzéseket.