( dlaszlo | 2024. 08. 22., cs – 19:53 )

Az általad belinkelt wiki és a "thread mind fogalom" blog, mindkettő azzal kezdi, hogy a szál, az olyan szekvenciális vezérlő egység, amelynek a végrehajtása folyamatosan halad előre.

Wiki: In computer science, a thread of execution is the smallest sequence of programmed instructions that can be managed independently by a scheduler, which is typically a part of the operating system.

Blog: The notion of a thread, as a sequential flow of control, dates back to 1965, at least, with the Berkeley Timesharing System.

Ez nagyszerű, mert azon felül, hogy ahogy a wiki, én nem részleteztem, hogy hogyan történik az ütemezésük, ugyanezt írtam.

 

Nézzünk meg a Thread osztály javadocját, ami a Java-ban reprezentál egy szálat: https://docs.oracle.com/javase/8/docs/api/java/lang/Thread.html

A thread is a thread of execution in a program.

Ez az első mondat a Thread dokumentációjában, összhangban amit a cikkek írnak, amit belinkeltél, hogy olvassam el, vagy összhangban azzal, amit én írtam.

Amit az interrupthoz belinkeltél cikket:

In digital computers, an interrupt (sometimes referred to as a trap)[1] is a request for the processor to interrupt currently executing code (when permitted), so that the event can be processed in a timely manner.

Tehát azt írja, hogy megszakítja az éppen futó kódot (sequential flow of control), hogy az eseményt fel tudja dolgozni. (ami nyilván egy másik kód (másik sequential flow of control).

Ha ezt összerakod, akkor mi jön ki?

Szeretnék rávilágítani, hogy az interrupt megszakítja az egyik vezérlési szálat, és az interrupt mehanizmusa, hogy átkerül a vezérlés egy másik vezérlési szálra.

Tehát szerintem tök jók az oldalak, amiket belinkeltél.

 

én nem értem, az a lényeg, hogy te érted...

Nézd, nekem teljesen mindegy, de Te kevertél bele kernelt, user módot, kernel módot, még swappelés is volt, amiről itt nincs szó (mert azok implementációs kérdések egy operációs rendszerben, és semmiben nem befolyásolják azt, hogy mi az a thread). Ezért gondoltam, hogy esetleg nem érted, amit én mondani akartam, hogy miről beszélek (amit én pontosan értek, hogy én mit szeretnék neked mondani).