Félre ne érts, nem kötözködni akarok, csak a jobbító szándék vezérel. Szóval a fenti dolgok nagy részével a gyakorlatban találkoztam, de ha nem tudnám mit akarsz elmagyarázni, biztos hogy nem ebből jönnék rá. Megpróbálom kiegészíteni. De igazából aki nem tudja legalább nagyjából, hogy hardver és oprendszer szinten mi történik, annak kár erőlködni a megértéssel.
Az első két fogalom: jobb lenne thread-nek és process-nek nevezni. Mind a kettő egy önállóan futtatott kód. A lényeges különbség, hogy egy process-hez felosztható több thread-ra (mindig van pontosan egy gazda), de a thread-ek a process-ektől eltérően egy címtérben futnak. Kivétel amikor nincs process egyáltalán, mert pl. az adott processzor nem képes címtereket elválasztani (lásd MMU). De ez tényleg régen volt csak.
A multicore/hyperthreading mérőszámok azt mutatják meg, hogy a processzor hány process-t és/vagy thread-et tud natívan egyszerre futtatni. Ha ez kisebb mint a futni kívánók száma, akkor jön az emuláció, ami az általad is leírt multitasking módok szerint valósulhat meg.
Szekvenciális io: itt nem a hívó hanem a végrehajtó tud egyszerre egy kéréssel foglalkozni szerintem. De az oprendszer simán emulálhat neki egy queue-t.
Multiplexing: itt nem tudom mire gondolsz. Normális esetben a multiplexing azt jelenti, hogy egy csatornára összemixelek több adatfolyamot. Lehet hogy más kontextusban másképp használják, de akkor írd oda.