( YleGreg | 2024. 07. 17., sze – 13:53 )

És szerinted 4 év alapozás kell ahhoz, hogy értelmesen tudja az általa választott szakterületen ellátni a feladatait? Olyan négy év, ahol azt sem lehet tudni, hogy ez alatt mit fog tanulni? Mert itt ez a kérdés.

Az emberek túlnyomó részének nincs szüksége a mélyebb megértésre ahhoz, hogy hatékony munkát tudjon végezni. Amikor pedig mégis, kell, akkor utánanéz, és máris megvan a megfelelő alap tudás.

A programozás logikája? Ugyan kérlek, ez nem más, mint a józan ész. Meg kell érteni a problémát, és ismerni kell a problémához választott eszköz tulajdonságait. Assemblerben van GOTO (jmp néven) de nincs yield, míg pythonban fordítva. Bash-ban teljesen máshogy oldasz meg egy adatfeldolgozást, mint C# -ban, egyszerűen más aggyal kell hozzáállni, más gondolatisággal. Ez nem a programozás logikája, hanem az eszköz komfort zónájának az ismerete. A programozás logikája mégis mit jelent? Hogy ismerem-e a buborékos rendezést? Ja, ismerem, de az elmúlt negyed évszázadban többnyire elvoltam a sort, sort() fügvény illetve parancs különböző nyelvekben már implementált változatainak a hívásával. Nagyon edge case az, ahol számít a "programozás logikája" -nak a józan észen túlnyúló része.

És nem tilos munka közben tanulni, egy szoftverfejlesztő cégnél a code review -k például kifejezetten hasznosak emiatt. Értem, hogy kell alap, de 4 év az nem alapozás, hanem időelbaszás.