( hajbazer | 2024. 04. 11., cs – 12:52 )

Megint félrebeszélsz és engem minősítgetsz le, ahelyett, hogy a lényegre koncentrálnál.

Egy jeggyel látogatható előadáson vannak beengedőkapuk, beengedőemberek, akik ellenőrzik a jegy érvényességét. Ahhoz, hogy ezt a rendszert kijátszd, minimum egy magánokirat-hamisítást el kell követned, ami bűncselekmény és egy év börtön jár érte. A magánmásolás nem bűncselekmény, hanem egy állampolgári jog gyakorlása. Itt bukik meg a hasonlatod és válik életszerűtlenné.

A Youtube tartalomkészítő alapvetően egy szabadon látogatható, ingyenes előadást tart egy olyan előadóteremben, ahová végtelen néző befér, minden hely ugyanolyan kényelmes és minden helyről ugyanolyan jól lehet látni. A piros sapkát viselők után kap részesedést (prémiumosok). A sárga sapkát után viselők után is kap részesedést (reklámbámulók). A sapkát nem viselők után nem kap részesedést. A sárga sapkát viselők a sárga sapkát egy reklámspot végignézése után kapják meg. Ha valaki nem szeretné végignézni a reklámokat, vagy nincs számára releváns reklám, akkor nem kap sapkát. Ettől függetlenül a sapkát nem viselők pont ugyanúgy bemehetnek a terembe és nézhetik az előadást, mint a sapkát viselők. Az előadást tartó vállalkozó ugyanis ezt szerződésben aláírta a szervezőkkel. Ahogy azt is, hogy a sapkát nem viselők után nem jár bevétel. Viszont, az előadáson lehet venni a vállalkozótól saját termékeket, szolgáltatásokat.

Így életszerű a hasonlatod.

A vállalkozó itt egy olyan előadásba fektetett be, ami a célközönség több rétegének szól, fizetőképes keresletnek és nem fizetőképes keresletnek egyaránt. Vannak a valóságban is ilyen promóciós célú előadások és valahogy nem azok a sikeres vállalkozók, akik a fizetés nélkül résztvevők pocskondiázásából gazdagszanak meg.