Valamilyen szintig foglalkozni minden rendszerrel kell, ezzel ne is áltasd magad. A leglassabb, legstabilabb LTS, meg corporate rendszereken is össze tudja bármi fosni magát update-kor, GRUB-tól elkezdve az X-en át, a fene tudja miig, láttam már erre példát Debianon, Ubuntun, Minten, stb.. Csak maximum ilyenkor várhatod valakitől a támogatást, meg hogy megoldják helyetted, míg Archon neked kell elkezdeni Wiki-t, man-t nyálazni, vagy a fórumon kuncsorogni, ahol ha találsz valaki rendesebb embert, akinek megesik rajta a szíve, lehet segít, vagy kifogsz egy isten komplexusos, elitista archer modot, aki meg csak lelámáz és elküld vissza a női felmenődbe meg RTFM olvasgatni.
Főleg szerveren nem nagy szám az Arch, mert ugye egy headless szerver az még kisebb komplexitású, nincs hangrendszer, USB, Blutooth, X, login manager, GPU gyorsítás, gaming, media codec, stb., a bootolás egyszerűsíthető, belövöd azt az 1-2 csomagot, konfig fájlt, service-t, és onnan néha csak ránézel SSH-ban, nagyságrendekkel kevesebb csomag és komplexitás van egy szerveren, ennél a felhasználásnál még kisebb eséllyel futhatsz bele akármibe.
Sőt, hova ne tovább, az Archnak további előnye, hogy csak az kerül fel rá, amit felteszel, emiatt még soványabb, mint egy Ubuntu Server alaptelepítés, amibe beletoltak egy csomó szutykot, Snap-tól elkezdve a kutyafüléig. Igaz ezt egy Debian minimal telepítéssel is meg lehet csinálni. Az egész Arch túl van régről misztifikálva, tök átlag systemd-s disztró lett mára, átlag defultokkal, épp ugyanaz a szoftver elérhető rá, mint Debian/Ubuntu variánsoknál, max. annyi, hogy apt helyett pacman-t használsz, meg ahhoz megtanulsz 1-2 új kapcsolót, aki nem debil, meg tegnap kezdte ezt a műfajt, simán belejön nagyon rövid idő alatt.
Ezt az üzemeltetést is hagyjuk, láttam én már olyat, nyugi. Az esetek többségében épp olyan komolytalan vergődések, mint egy home user desktopja. Láttam én már nem egy rendszert, szerencsétlen, elavult, Ubuntu tutorialok, meg rosszul beállított Proxmox webmines gányolás mentén összehekkelve, hogy épp csak menjen, utána teljesen elhanyagolva, meg más se mert hozzányúlni, mert nem érették mi hatja, mihez kezdenek, ha eltörik. Még a legkomolyabb multik is 99%-ban amatőr gányolásokat tolnak le, legtöbbször egy /var/log, vagy i-node beteléses, vagy fstab felcsatolásos, GRUB javítós, ZFS scrubos alap dolgot nem tudnak az idiótáik megoldani, megy egy top, iotop, lsof, load average, dmesg, journalctl kimenetbe belenézni, azt értelmezni, amit nem hogy egy komoly sysadmin vagy unixos veterán simán megold, de még egy rutinos linuxos desktopos user is.