Még nem találkoztam olyan esettel, hogy Windows malware gondot okozott volna Linuxon. A linuxos malware-ek és vírusok nem futnak le, annyira nem jó a Wine/Proton kompatbilitása. Persze elméletileg nem kizárható, hogy egyszer lesz ilyen, elvi síkon a veszély valóban megvan. Még ha a linuxos rendszerbe jogosultságok nélkül nem is tud belehányni wines kártevő, hogy user home mappájához hozzáfér, ott elvileg képes rombolást okozni.
Pedig használok néha tört játékot, igaz csak ritkán. Manapság már mindent megveszek, mióta olcsóak a játékok, főleg akciókkor, meg ingyenes napokon, meg sok natív játék is van már (pl. RVGL, OpenMW, EDuke32, Yamagi2, Darkplaces, Doom Legacy, vQuake, stb.), aminél a játékot nem is kell krekkelni, csak az adatfájlok kellenek belőle, az exe/dll fájlok nem.
Régen a Far Cry 1 volt olyan, amit crack-kel használtam, de már azt sem, így mostanra csak a Mafia1 maradt, amit pedig megvettem Steam-en, de abban a verzióban nem működnek a zenék, bele lehetne hekkelni, de helyette retail lemezről feltelepítve, 1.2-es patch-csel és nocd-vel használom. A többi játék tényleg olyan, hogy vagy FOSS és/vagy Linux natív, vagy legálisan megvett és launcherből indul, vagy 3rd party közösségi launcherrel (Crysis 1-hez volt ilyen, meg pl. a Simpson játéknál), vagy köztes rétegből (ScummVM) vagy sandboxolt emulátorból fut.
Egyébként ha ettől ennyire félsz, akkor tölts scene release cracket vagy a cracket (értd: csak az .exe fájlt) nézd át víruskeresőkkel, erre jó egy ClamAV vagy virustotal.com is. Csak ilyenkor arra kell figyelni, hogy a crack-ekre sok víruskergető beugat, hogy heurisztikus keresés alapján generic kártevő, de valójában nem az, csak mivel a működésére érzik, hogy crack-re és malware hasonlító jellemzői vannak, azért annak nézhetik, és téves riasztást adnak. Figyelni kell, hogy a kártevő név az ne Generic/Win32 akármi legyen, hanem konkrét név, akkor lehet csak kijelenteni, hogy a bináris vírusos.