( Oregon | 2023. 06. 02., p – 11:28 )

A közgazdaságtan ceteris paribus elv alapján vizsgálódik. Vagyis egy időben csak két dolog korrelációját vizsgálja, hogy van-e neki vagy nincs. Másra nem képes. Ennek oka, hogy a statisztika és az elemi logika segítségét felhasználva egyértelműen megállapítsa van-e köze két dolognak egymáshoz vagy nincs.

A Fidesz gazdaságpolitikája újraelosztáskor nekem nagyon bejön. Zéró huf-ot költ az elosztás célalanyának kiválogatására, így többet oszt szét, amiből "sajnos" jut azoknak is, akiknek nincs rá szüksége. Ez valójában win-win, de a balos arcok egyből neki esnek minden gazdagnak, miközben ettől a szegény is jobban jár. A baj az, hogy a szegény nem a  saját tányérját nézi, hanem a másét. Erre van kondicionálva. Ebben sokat segít neki pl Gulyás Marci. Ennek az egésznek oka az, hogy ezt a  zsigeri irigységet használja ki a baloldal, miközben arról beszél, hogy Orbán megosztja az országot. haha. Régóta látom nincs annál megosztóbb, mint bárkit megosztónak nevezni. 

Magyarországon a kereskedők megtehetik, hogy emeljenek, mert van vevő. Ennyi a magyarázat. Ez pedig olyan helyeken van így, ahol több a pénz, mint a javak. Ha valamiben hibázott az Orbán kormány, hogy túl sok pénzt öntött a lakosságra (2022 SZJA). Viszont ez is egy olyan hiba, amit utólag látunk, előre pedig senkinek nem volt fogalma arról, hogy mennyi a  sok. Azt tudta minden  gazdasági szakember, hogy a sok nem jó, de nem tudta senki mennyi a sok.