( ggallo | 2023. 05. 30., k – 10:10 )

Nem derül ki a jelenlegi megoldás (milyen hardveren milyen FS-sel működik most), meg a büdzsé sem a fejlesztésre, ezt vedd figyelembe az alábbi javaslatnál.

Ha "kis" pénz-kis foci kell, akkor két szerver, ZFS alapon legalább RaidZ2 felállásban, ZFS send-receive replikálással szerintem hosszú távon jól működhet. A ZFS megoldja az FSCK-t (időszakos scrub, ha szükséges hibajavít), felismeri a hibákat chacksum alapján mindig (és javítja, ha van redundancia a pool-ban). Igazából FSCK vagy hardver hiba miatti leállással, kieséssel nem kell számolni (ha nem 7/24 a terhelés, de akkor úgysem 1+1 szerveres rendszer kell alá).

Ha (nagyobb) teljesítmény is kell, természetesen akár a RaidZ2-ket lehet stripe-olni (RAID60 jellegű kötet), vagy lehet RAID10 jellegű kötet is hot spare-rel, és mindez lehet akár SSD-ken, vagy HDD alapú kötet mellé lehet sok RAM-ot és L2ARC olvasási gyorstárat tenni. Persze minden a konkrét terheléstől függ (olvasás/írás aránya, napi adatmennyiség ki-be, stb), de ZFS-sel megvalósítható, ha nem kell osztott tárolás/elérés. 

Amennyiben ez nem elég professzionális a feladatra, akkor a fentebb említett elosztott rendszerek bármelyike jó lehet, de ott masszívabb költségek lesznek a sok hardver miatt (CEPH pl. megy akár 3 host-on, de messze nem ideális semmilyen szempontból, stb.).