( ricsip | 2022. 11. 04., p – 14:58 )

Minden ilyen villannyal üzemelő fűtőszarnak (legyen az 5ezer ft-os villanyradiátor, vagy 30 ezres villanyos olajradiátor) a használati utasításában a 0. oldalon középen ott van nagy betűkkel, hogy: csak beltéren használható, jól szigetelt helyiség alkalmankénti (de legalábbis semmi esetre sem állandósult) fűtésére való. Ezek nem váltanak ki egy teljes fűtési szezont kibíró dedikált fűtési rendszert. A villanyradiátorban szerintem 1 hónap 0-24 órás használat után szétég a fűtőszál.

Mikor felrakták nekem a napelemet, beállítottam a nappali sarkaba egy ilyen olcsó szart. Szigorúan mechanikus teljesítménykapcsolóval, és tekerentyűs bimetál hőmérséklet beállítóval. Ennek a 2. példánál lesz jelentősége. Levettem 700W-ra a 2,1kW helyett h. a dugaljat ne égesse szét, és ment róla kb 1-1,5 hónapon keresztül. Nagy a nappali, van rendes belmagasság, sok légköbméter. A ventillátorát 2 perc után kapcsoltam ki, mert annyira búcsús 1pálcás rezonáló szar, a hangját nem bírtam tovább. Így ennek a 700w-nak annyi érzékelhető eredménye lett, hogy a fal azon a részen fölötte kellemes meleg volt. Azon kívül más semmi.

Egy másik évek óta van a garázsban fagymentesítésre (5 fokot tartson ha nagyon hideg van kint). Ez ilyen fancy digitalis kijelzős , azon kell beállítani a teljesítményfokozatot, meg h. fagymentesítés üzemmódban menjen, v. normál beállított hőmérsékletrefűtős állapotban. Na annak meg olyan faszsága volt, hogy áramszünet után kikapcsolt állapotban marad. Azaz ha nem vahyunk otthon, van 1 pillanatnyi áramszünet, utána nem folytatja a beállított üzemmódot, oda kell menni és kézzel megint bekapcsolni a fancy interfészen, h. következő áramszünetig folytassa a fagyvédelmi funkciót lesszíves. Na ezért bízok csak a mechanikus ON/OFF kapcsolós, és mechanikusan tekerhető bimetal hőmérsékletbeállítós típusokban. Hiaba nem állítható be a hőmérséklet tized fokokra hanem csak úgy nagyjából, de legalább csinálja a dolgát egész jó közelítéssel de azt megbízhatóan.