( tomtyi | 2022. 06. 07., k – 16:24 )

„Pl ez a burzsoázia minnél véresebb kiírtása a zászlóra tűzve ez eleve kb tuti nincs így.”

Kitől tanulta Lenin a forradalmat?

„Még 1845-ben a következőt írja A munkásosztály helyzete Angliában című könyvében: »Az egyetlen lehetséges kiút az erőszakos forradalom maradt, és ez nem is fog sokáig váratni magára... A szegények harca a gazdagok ellen véresebb lesz minden eddigi háborúnál, amit emberek vívtak egymással.«”

„Marx tanításait még Nyugaton is elismerik; ezen felül mind ott, mind Oroszországban elterjedt az a nézet, miszerint ahogy Sztálin „eltorzította” Lenin tanításait, úgy Lenin is »eltorzította« Marx és Engels eszméit - többek között éppen a »össznépi társadalmi boldogulás« építése során alkalmazott jakobinus módszerekkel. Azonban Marx és Engels tanításainak tüzetesebb vizsgálata során kiderül, hogy ők éppúgy hívei voltak a jakobinusoknak és azok forradalmi terrorjának, amit az »emberiség boldog jövője« érdekében gyakoroltak. Amikor Oroszországban a Zemlja i Volja (Föld és Akarat) nevezetű szervezet 1879-ben a forradalmi agitáció és a forradalmi terror híveinek két táborára szakadt, Marx az utóbbiak pártjára állt. Közeli ismerősei egyike is alátámasztja ezt: »A kettő közül egyértelműen a terroristák oldalára állt, és azok programját támogatja.« 1880 novemberében az európai forradalmi helyzet összegzése során Marx ezt írja: »Oroszországban... még nagyobb a sikerünk. Egy terrorista központi bizottság van a mi oldalunkon.«”

Karl Marx, számos népirtó szellemi atyja

„A kommunizmus áldozatainak számát sok tíz- és százmillió közé teszik. (Lásd a Commentator Magazine ezen áttekintését!) Ezek az emberek mind olyan rendszerek áldozatai voltak, akiket Marx és tételei inspiráltak. Az elkövetőknek nem kellett túlságosan félreértelmezniük Marxot, aki egy a kommunista kiáltvánnyal egy időben született írásában így szólt: »Egyetlen út van, hogy lecsökkentsük és megkönnyítsük a régi világ vonaglásait és az új világ véres születési kínjait – a forradalmi terror«.”

A kommentek között:

Box Hill 2017. november 21. 21:35

„A régi társadalom gyilkos halálagóniája és az új társadalom véres születési kínja megrövidíthető, egyszerűsíthető és koncentrálható a forradalmi terror alkalmazásával.”
(Marx Károly: Az ellenforradalom győzelme Bécsben, Neue Rheinische Zeitung, 1848. november 7.)

Berecskereki 2017. november 22. 9:29

Tán még Karl Marx: Az ellenforradalom győzelme Bécsben c. írását is idézi.
"De a fejlemények nem fogják megvárni az európai államok által az európai társadalom számára kiállított váltó lejáratát. A júniusi forradalom megsemmisítő ellencsapása Párizsban fog lesújtani. A párizsi "vörös köztársaság" győzelmével hadseregek fognak megindulni országaik belsejéből a határokra és azokon túlra, és a harcoló felek valódi ereje nyilvánvalóvá fog válni. Akkor majd emlékezzünk az idei júniusra és októberre, és kiáltsuk: Vae victis! Jaj a legyőzötteknek! A június és október óta elkövetett céltalan mészárlások, a vég nélküli áldozatbemutatások február és március óta, az ellenforradalom kannibalizmusa meg fogja győzni a nemzeteket, hogy a régi társadalom gyilkos haláltusája és az új társadalom véres születési fájdalmai csak egyetlen úton rövidíthetők le, egyszerűsíthetők le és koncentrálhatók, ez az út pedig a forradalmi terror. "
Neue Rheinische Zeitung No. 13, Köln, 1848. november 6.

 

Forradalom és történelem: Tocqueville kontra Marx

A liberalizmus a jakobinus terror előtt egyértelműen pozitívan értékelte a forradalmakat, a francia forradalom után viszont meg kellett küzdenie annak kettős örökségével (Manent 1994. 103). A szocializmusszociáldemokrata irányzata már régen (Engels kései írásaitól kezdve) elvetette azt a marxi nézetet, hogy a kommunizmus megvalósításához szükség lenne forradalomra. A radikális baloldal azonban továbbra is megőrizte a marxizmus erőteljes forradalmi tradícióját.

A francia forradalom azonban a jakobinus terror következtében félresiklott, kialakítva a forradalom öncélúságába és permanenssé tételének szükségességébe vetett hitet. Így a forradalom elvesztette az európai politikai fejlődés szempontjából egyértelműen pozitív szerepét.A francia forradalom tehát kettős örökséget hagyott Európára. A születőben lévőszocializmus ugyanis átvette az öncélú forradalmiság gondolatát,és a fókuszba nem a jövendő társadalom megvalósításának kérdését, hanem a forradalmi taktika részleteit helyezte. A jakobinusok súlyos örökségüket a bolsevikokra hagyományozták: utóbbiak oroszországi győzelme, majd a II. világháború utáni közép-európai befolyásszerzésük révén Európa teljes keleti felében megteremtettek egy forradalom által igazolt terrorisztikus elnyomó hatalmat.”

Amit itt Marx elméleteiről leírtál, az mint hagymázas fantazmagória, ostoba képzelgés. A „kapitalizmus” az emberiség fejlődésének természetes útján jött létre, Marx és Engels, meg a követőik ugyanolyan elmeháborodottak voltak, mint most Soros és a hozzáhasonlók, akik – legyenek bármilyen okosak is – emberi mivoltuknál fogva igen keveset képesek felfogni a világ működéséből, ezen töredékes tudásukra alapozva pedig kényszerűen csak zsákutcába vivő elméleteket tudnak kidolgozni. Mutass egy kibucnál nagyobb társas szerveződést, amely akár csak megközelítőleg is úgy működik, ahogy a hibbant kollektivisták delirálták! Mára persze már a kibucok sem úgy működnek, amilyen alapon indultak.