( tomtyi | 2021. 09. 05., v – 20:27 )

„Az emberi erőforrást annak kormánynak magyarázd el, aki ilyen néven minisztériumot hozott létre.”

Részben jogos, de az minisztérium feladata nem egyszerűen gazdasági értelemben „emberi erőforrás előállítása”.

A minisztérium, illetve az emberi erőforrások minisztere a Kormány alábbi területekért felelős tagja:

a családpolitikáért,
az egészségbiztosításért,
az egészségfejlesztési és betegségmegelőzési feladatokért,
az egészségügyért,
a foglalkoztatási rehabilitációért,
a gyermek- és ifjúságpolitikáért,
a gyermekek és az ifjúság védelméért,
a kábítószer-megelőzésért és kábítószerügyi koordinációs feladatokért,
az oktatásért, ennek keretében a közoktatásért, a felsőoktatásért, az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakaszáért,
a kultúráért,
a sportpolitikáért,
a szociál- és nyugdíjpolitikáért,
a társadalmi esélyegyenlőség előmozdítása keretében különösen a fogyatékos és megváltozott munkaképességű személyek esélyegyenlőségének, valamint a nők és férfiak esélyegyenlőségének előmozdításáért, és
a tudománypolitika koordinációjáért.

„A valódi közösségek jellemzője a közös cél és az önkéntes”
Ez mindegy, mert a legtöbb ember kénytelen nem ilyen közösségekben létezni. Nem is lehet, ahogy a széleskörű részvételi demokrácia is működésképtelen, mert nagy méretben hatékonytalan. A kis méretű közösségek meg a faluközösségnél magasabb civilizációt szintre nem is érhetnének. De a faluközösségek is már sok száz, akár ezer éve messze vannak ettől az ideális állapottól. Nem tudom, melyik „múlt század”-ra gondoltál, de már a XIX. században is legfeljebb a közös adóztató fensőbbség volt a közös egy faluközösségben.

A kötelező közoktatás azért kötelező Mária Terézia óta, hogy ne írástudatlan, tanulatlan suttyók legyenek az ország lakói. Ha nem lett volna kötelező közoktatás, Széchenyi István nem vizionálhatott volna kiművelt emberfőkről. A közoltatásnak általános alaptudás, középszinten  egy kicsit emeltebb szinten ugyanez vagy specializált alapfokú szaktudás átadása a célja. A többi a te rémálmod.

„Arról nem is beszélve, hogy a nebulóknak nincs befolyása arra, hogy ki lehet a közösség tagja.”
Ez még a legmagánabb, legelitebb iskolában sincs így, kizárólag akkor, ha az iskola fenntartója és igazgatója az apja-anyja az összes gyereknek. Vagy inkább még akkor sem.

„Gyakorlatilag egy diktatórikus erőszakszervezet.”
Ez nevetséges. Egyébként ahogy Raynes is írja, ilyen „erőszakszervezet”-ek tömegeinek kell egész életedben megfelelni, kezdve onnan, hogy adót, TB-t kell fizetned, be kell tartanod a KRESZ szabályait, a gyerekeidet az állam által előírtak szerint kötelezően be kell oltatni, meg hasonlók. Normálisabb országokban még a társadalomból sem vonulhatsz ki 100%-osan, hiába is vállalnád be a kőkorszaki életvitelt.