( persicsb | 2021. 07. 16., p – 11:42 )

nem olvastad el rendesen a számviteli törvényt:
 

A (3) és (4) bekezdésben foglaltakon túlmenően a létesítő okiratban rögzített - eurótól vagy USA dollártól eltérő - devizában készítheti el éves beszámolóját az a vállalkozó is, amelynél a tevékenység elsődleges gazdasági környezetének pénzneme (a funkcionális pénznem) az eurótól vagy USA dollártól eltérő deviza, feltéve, hogy

a) bevételei, költségei és ráfordításai, valamint

b) pénzügyi eszközei és pénzügyi kötelezettségei

az előző és a tárgyévi üzleti évben külön-külön több mint 25%-ban az adott devizában merülnek fel. 

Azaz csak akkor csinálhatod ezt, ha legalább 25%-a BTC a bevételeknek, stb.
Valamint csak akkor teheted ezt meg, ha a Magyar Nemzeti Banknak van arra hivatalosan árfolyama, ugyanis át kell számítani csomó midennt forintra hivatalosan:

Amennyiben a vállalkozó az éves beszámolót a (3)-(5) bekezdés szerint a létesítő okiratban rögzített devizában készíti el, az e törvényben egyes rendelkezések alkalmazásának feltételeként forintban meghatározott értékhatárokat a Magyar Nemzeti Bank által az adott időpontra vonatkozóan közzétett, hivatalos devizaárfolyamon történő átszámítással kell figyelembe venni.

Ha a BTC-nek nincs MNB szerinti hivatalos árfolyama, baszhatod, nem nyújthatod be az éves beszámolódat. És így a könyvvezetésed sem lehet BTC-ben (hiszen meg kell egyeznie a könyvvezeteés és a beszámoló pénznemének, mindkettőnek a létesítő okiratban lévő pénznemmel kell megegyeznie).

Ja és ne használd a valuta/deviza kifejezést, ha nem tudod, melyik mit jelent. Használd a pénznem kifejezést.
Azt nem értem, hogy hogyan számolsz 1 milliárd HUF bevétellel, ha a könyvelésed BTC-ben van. Mennyi BTC lesz a bevételed? Azt milyen hivatalos MNB árfolyam alapján számolod el HUF-ra, ha azt mondod, hogy 1 milliárd HUF bevétellel számolsz?