( _Franko_ | 2021. 01. 27., sze – 18:35 )

Ez megint terelés. A kérdés még mindig az, hogy melyik rombolóbb gazdálkodási forma a mostani, vagy a régi?

Nem, a kérdés az, hogy régen tudatosan romboltak-e kevesebbet, ha megtehették volna, hogy jobban rombolnak, ugyanis ebből a gondolatból indultunk: "A régiek nem azért nem fejlődtek annyira, mert pl. "sötét középkor" volt. Egyszerűen generációkra előre gondolkodtak."

Ha megnézed mennyi termőföd tűnik el, mennyire kezdenek fehérek lenni a földek. Stb. Látszik, hogy a mostani rendszer sokkal rombolóbb.

És? Még mindig azt az állítást kellene alátámasztanod, hogy ez generációkra való előre gondolkodás eredménye vagy pusztán annyi történt, hogy 100-200-300 évvel ezelőtti primitív eszközökkel és jóval kisebb létszámmal nem lehetett nagyobb kárt okozni. Egyelőre semmivel nem támasztottad alá, hogy 100-200-300 évvel korábban miért ment volna át jóval több ember a Marshmallow-teszten.

Régen amit szántásnak neveztek nem egyezik meg a mai szántással. Az inkább talajlazításnak nevezhető amit régen csináltak. A most használt ekéket John Deere találta fel az 1800-as években, főleg az amerikai prérik feltöréséhez.

Azért ez barokkos túlzás, a ásó feltalálásával már volt forgatva a föld, az ökrök háziasításától kezdve pedig már nagyüzemben művelték ezt, ezért kellett pihentetni is, kettő vagy három nyomásos gazdálkodással, mert különben hamar kimerült volna, ami nem történik meg, ha nincs forgatva.

Ezt nem idézem be ismét mik az okok. Vedd a fáradtságot, ha már átsiklottál felette és keresd meg.

Kérlek idézd be, mert nem találom, lehet, hogy nem írtad le, csak gondoltad leírni.

Valamit rosszul csinálsz, ha beáll a bilogógiája a területnek nem lesz sok csigád. Erre is tudok több videót is előkeresni.

Ne videót keres, mutasd meg a gyakorlatban magadnál. Videókkal, jó leírásokkal és egyebekkel tele a padlás. Gyakorlatban akarom látni.

Idéznék magamtól, másik témából: A videókon, a fényképeken és az előadásokon azt látod, amit meg akarnak neked mutatni, ami többnyire a csillogás és a siker. Személyesen teljesen más a nexus, sokkal nehezebb mellébeszélni, amikor ott vagy a helyszínen és rákérdezel erre-arra, hogy ezzel-azzal mégis mi a helyzet, mert a videón nem volt rajta, az előadásban nem szerepelt... Az emberek sajnos hajlamosan különféle fokú kognitív disszonanciára; és ez különösen igaz, ha valami olyan dolgot csinálnak, amit kevesen mások. Az előadók amúgy nagyrészt ebből élnek. No, nem abból, hogy ők termelnek bio cuccokat, hanem abból, hogy előadnak, könyvet írnak, blogot vezetnek, tanfolyamokat tartanak és általában a házaspár egyik tagjának van rendes állása, amiből megélnek, de erről csak akkor beszélnek, amikor már a közönség a sarokba szorította őket. A komoly hátrányok is csak akkor derülnek ki, amikor a közönség a sarokba szorította őket, ha a közönségben többségében olyanok ülnek, akik nulla kilométeresek ezen a téren, akkor általában úgy át vannak baszva, mint a nyugdíjasok a termékbemutatóval egybekötött ebéddel.