( tomtyi | 2021. 01. 17., v – 08:48 )

Látom, nem értetted meg a lényeget. A sötétzöld hullám legfeljebb csak a hozzád hasonlók fejében takarja el azt a valóságot, hogy a most ismert formában BÁRMENNYI megújulót telepítesz, az sosem fogja meghozni az ellátás biztonságát, sőt, ehhez a foshoz való alkalmazkodási kényszer éppen problémákat generál: minél többször használod a kapcsolót, annál hamarabb megy tönkre.

Tök jó, hogy bemásoltad angolul azt, ami az origós cikkben megvan magyarul is. Mit vársz? Összevessem, jól fordította-e le a mondanivalóját Hárfás? Mert az általad „kontraszelektált pártakatonának” titulált „origó szakértő” Hárfás Zsolt. Ha már fikázol egy írást, érdemes lenne legalább az abba hivatkozásként betett linkeken található cikkeket elolvasni, akkor nem magadat kennéd össze a saját taknyoddal. Mert így az látszik, a kognitív disszonanciád igen magas szinten van és semmi szándékod nincs ezt feloldani, nyilván ezért nem olvastad el az origós írásban linkelt osztrák cikket, amiben a Wien Energie részéről írták ezt:

„Az ok a megújuló energiaforrások fokozódó terjeszkedése. A szél- és naperőművek ingadozó áramtermelése azt jelenti, hogy a villamosenergia-hálózatok egyre nagyobb ingadozásoknak vannak kitéve. A vészhelyzeti műveletek száma drámaian megnőtt. Néhány évvel ezelőttig a Wien Energie-nek csak körülbelül 15 alkalommal kellett rövid időn belül felgyorsítania az áramtermelést, de az utóbbi években ez évente akár 240-szer is így volt a hálózat stabilizálása érdekében.”

Ez ugyanaz, a megújulók használata mellett elkötelezett, ezek használata terén nálunk sokkal jobb lehetőségekkel bíró Ausztria (nekik van víz és fúj a szél), amely áramtermelésének CO2-lábnyoma valahogy mégiscsak rosszabb a miénknél

Tehát Európa frekvenciaszétválása egy bukaresti trafó miatt volt? Te magadat szívatod? Vagy tényleg csak a kognitív disszonanciát próbálod oldani teljesen irreleváns hülyeségekkel?